ako na to?

Ako si usporiadať skriňu?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť pri usporiadaní skrine, je rozhodnúť sa, kde ju chcete umiestniť. Ak máte niekoľko izieb s podobnými predmetmi, potom môže byť jedna izba lepšia ako druhá. Napríklad ak máte spálňu a kuchyňu, najlepším miestom pre vašu komodu by pravdepodobne bola spálňa, pretože v tejto časti domu je menej ďalších predmetov, ktoré by sa mohli poškodiť alebo stratiť. Na druhej strane, ak máte malý kancelársky priestor a veľa políc na knihy, potom má zmysel dať váš šatník do kuchyne, pretože je menej pravdepodobné, že sa poškodí alebo stratí.

Ďalším aspektom je, či chcete mať všetko svoje oblečenie na jednom mieste alebo ho usporiadať do rôznych častí domu. Možno nebudete potrebovať všetko na jednom mieste, aby ste sa mohli rozhodnúť, na ktoré miesta sa zmestí väčšina vášho oblečenia.

Len čo sa rozhodnete, kam by ste svoju skriňu chceli umiestniť, budete musieť premýšľať, ako ju usporiadať. Existujú dva hlavné typy organizačných systémov: organizované a neorganizované. Organizovaný systém je systém, v ktorom sú položky zoskupené na základe akýchsi kritérií, ako je veľkosť alebo farba. Neusporiadané systémy nezoskupujú veci podľa žiadneho druhu kritérií; len všetko nahromadia na veľkú kopu a nazývajú to dosť dobrým. Najobľúbenejšie systémy na organizovanie oblečenia sú zásuvky, police, skrinky a vešiakové tyče.

Na účely tohto cvičenia vytvoríte skriňu, ktorá sa skladá z troch dlhých políc, troch vešiakových tyčí a šiestich zásuviek. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zmerať priestor, ktorý chcete vyplniť, aby ste vedeli, koľko úložného priestoru potrebujete. Keď sa rozhodnete pre rozmery, je čas začať usporiadať svoje úložné predmety do systému, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

Ako asi tušíte, je nemožné vytvoriť systém, ktorý bude fungovať pre každého, ale existuje niekoľko pokynov, pomocou ktorých sa môžete uistiť, že je váš šatník funkčný a prístupný. Napríklad pri použití políc sa ľudia nižšie zvyčajne dostanú k vyšším policiam ľahšie, takže by bolo najlepšie umiestniť tam menej často používané predmety. Na druhej strane, vyšší ľudia zvyčajne nemajú problém dostať sa na vysoké police, aby mohli hore uložiť aj zriedka použité veci.

Pri použití zásuviek je dobré umiestniť najpoužívanejšie predmety do horných zásuviek a najmenej používané predmety do spodných zásuviek, pretože ľudia najskôr prirodzene otvárajú zásuvky zhora a postupujú smerom nadol.

Väčšina typov závesných úložných priestorov by mala byť umiestnená tam, kde neblokujú núdzové východy alebo cesty v domácnosti. Je tiež dôležité zabezpečiť dostatočný voľný priestor nad hlavou na otvorenie dverí alebo závesov.

Teraz môžete začať so svojim šatníkom!