Koníčky,  Zábava

Ako si urobiť NeboPeklo?

Každý z vás určite pozná peknú papierovú skladačku, ktorá sa volá nebopeklo. Je to podobné skladanie ako lietadielko, na ktoré som sem dával návod. Čiže chcem povedať, že je to trošku náročné, ak to robíte prvý krát. Takže ako sa také nebopeklo robí?

 

Postup:

Ako si urobiť NeboPeklo?Vezmete si papier, najlepšie veľký A4, pretože to bude veľké nebopeklo. Tak ako máte papier, vezmite pravý horný roh papiera a ohnite ho k protiľahlej strane papiera, aby na ľavom rohu vznikol špic.

Takto keď to máte ohnuté, tak to urobíte aj s opačným rohom. Ale tento roh necháte ohnutý, pretože prichádza jeden krok, ktorý je nutný. A to odtrhnutie zvyšného papiera, ktorý odstáva na mieste, kde je ľavý roh, ktorý sme ohýbali.

Čiže odtrhneme taký pás papiera a vznikne nám štvorec po roztvorení. Teraz keď máme papier roztvorený, vezmem ľubovolný roh a ohneme ho ku stredu, ku krížiku, ktorý nám vznikol na papieri ohýbaním tých rohov.

Ako si urobiť NeboPeklo?Takto to spravím s každým rohom a vznikne nám menší štvorec. Teraz tento štvorec obrátime a urobíme to isté. Zase každý roh ohneme do stredu. Teraz máme malý štvorec. Na jednej strane nám odstávajú trojuholníčky a na druhej strane také malé štvorčeky. Tak nás papier teraz ohneme na polovicu tak, aby vnútri boli práve tie trojuholníčky.

Potom to roztvoríme a znova ohneme na polovicu tak isto, ale priečne na prvý ohyb. Aby sa to dalo lepšie otvárať potom. Vznikne nám ako keby tvar + keď dáme rohy k sebe. Na spodnej strane teraz odtiahneme tie štvorčeky a dostaneme miesto, kam môžeme vložiť prsty. Tak ako máme prsty vložené máme vlastne už aj htové nebopeklo. Teraz stačí už len pod tie trojuholníčky vnútri niečo napísať a zabávať sa.

Prajem veľa zábavy s touto malou praktickou hračkou!