ako na to?

Ako si podľa stylistu ostrihať mužské vlasy doma bez toho, aby sa pokazili?

Je veľmi dôležité, aby ste postupovali podľa uvedených pokynov, ak sa chcete vyhnúť chybám pri strihaní svojich vlasov alebo vlasov niekoho iného. Možno ste počuli, že je najlepšie nepokaziť sa s akýmkoľvek strihovým úkonom, pretože to vám neskôr bude prácu sťažovať. Sú však chvíle, kedy takéto preventívne opatrenia nie sú potrebné. Napríklad ak sa chystáte urobiť nejaké drobné orezávanie vlastných vlasov. Ak vám neprekáža, že sa pokazíte, jednoducho pokračujte a začnite.

Pokiaľ ide o účesy pre ženy, neexistujú žiadne také obmedzenia. Žena si nemusí robiť starosti s tým, že urobí niečo zlé, ak si chce zachovať svoj prirodzený účes. A aj keď ženy môžu mať odlišné požiadavky ako muži, stále sa im veľmi páči, keď si vlasy nechajú upravovať bez väčších problémov (alebo dokonca zbytočných ošiaľov).

Dôvod, prečo sa ženám bez problémov páči ich ostrihanie, je pravdepodobne spôsobený tým, že ženy mávajú kratšie vlasy. Možno budú radšej, aby si udržali krátke vlasy, aby im neprekážali v iných veciach. Ženy tiež väčšinou nosia vlasy dole väčšinu času, takže je menej pravdepodobné, že budú mať vlasy dlhé. Prirodzene, že by radšej nemali pokaziť vyrezávanie hrivy alebo niečo podobné.

Naopak dlhé vlasy na mužoch nie sú také populárne. Mnoho chlapov dáva prednosť tomu, aby boli vlasy krátke, najmä ak sú profesionálmi. A dokonca aj mladší muži sa v dnešnej dobe snažia mať svoje vlasy pod kontrolou. Takže ak máte chlapa s dlhými vlasmi a premýšľate, ako si ich správne ostrihať, čítajte ďalej. Na splnenie tejto úlohy budete potrebovať niekoľko vecí.

Pripravte si svoje nástroje

Skôr ako začnete, bolo by najlepšie zhromaždiť nástroje, ktoré budete používať na rezanie. Uistite sa, že sú vaše strojčeky úplne nabité a čepele sú dosť dobré na pekný strih. Ak neviete, čo robíte, niekoho sa opýtajte, či potrebujete s touto úlohou pomôcť. Je tiež dobré mať nejaký žínku alebo niečo podobné pre prípad, že ju budete používať pri strihaní vlasov.

Ak budete z nejakého dôvodu používať nožnice, uistite sa, že sú dostatočne ostré. Nožnice, ktoré nie sú dostatočne ostré, vám môžu veľmi sťažiť prácu. Najlepšie je mať čerstvé nožnice, zvlášť ak sa chystáte strihať dlhé vlasy. Zastrihávacie čepele, na druhej strane, môžu stále robiť svoju prácu, aj keď nie sú také ostré. Na trhu je dnes veľa nožníc na starostlivosť o tvár a všetky sa zdajú byť vynikajúce. Stačí si vybrať pár, s ktorým sa cítite dobre a budete v poriadku.

Najlepšie je zhromaždiť všetky svoje nástroje skôr, ako urobíte čokoľvek iné. Nechceli by ste byť uprostred strihania, keď si uvedomíte, že niečo potrebujete a musíte prestať so všetkým, čo robíte, len aby ste to dosiahli. Stratíte tak veľa času a môže to spôsobiť chyby.

Vyberte správny štýl

V určitom okamihu budete pravdepodobne musieť ostrihať vlasy subjektu. Skôr ako to urobíte, je však najlepšie vedieť, aký štýl má daný predmet rád. Niektorí chlapci si radšej nechajú vlasy dlhé, zatiaľ čo iní by radšej nechali ostrihať. Než začnete s orezávaním, uistite sa, že viete, čo by daná osoba chcela urobiť.

Ak nemá vôbec žiadne preferencie, opýtajte sa ho, či by chceli niečo konkrétne. Možno nebudú vedieť, ako vysvetliť, čo chcú, takže je najlepšie, keď im budete klásť otázky a zúžiť tak výber. Ak nedostanete jasné odpovede, bolo by najlepšie ho okrídliť, pretože by bolo nepríjemné, keby ste účes museli opakovať iba preto, že sa zákazníkovi nepáčil vzhľad. Len sa uistite, že viete, čo robíte pri strihaní vlasov.

Príprava

Po zhromaždení všetkého, čo použijete, a po poznaní toho, aký štýl vlasom dáte, je teraz čas sa pripraviť. Uistite sa, že ste si predtým umyli ruky. Nechceli by ste riskovať, že si pri strihaní cudzích vlasov pokážete vlasy. Pred začatím strihania sa tiež uistite, či sú vlasy subjektu úplne suché. Ak nie, potom ho vysušte fénom.

Teraz je čas pripraviť si nástroje, ktoré budete používať. Vezmite si hrebeň a kefu a uistite sa, že sú čisté. Skontrolujte, či nemáte sponky do vlasov a požiadajte o čiapku alebo niečo podobné pre prípad, že by ste ich potrebovali na zachytenie voľných vlasov, ktoré by vám mohli spadnúť.

Skôr ako začnete rezať, znova sa ubezpečte, že je všetko na svojom mieste a pripravené. Posledná vec, ktorú by ste chceli, je prestať s tým, čo robíte, len aby ste dostali niečo, čo potrebujete. Nebude to pre vás iba nepríjemnosti, ale môže to spôsobiť problémy aj osobe, ktorá si nechá ostrihať vlasy tiež.

Rezanie samo

Teraz, keď je všetko pripravené, je čas začať strihať samotné vlasy. Požiadajte subjekt, aby posunul hlavu k sebe, a zatiaľ sa príliš nestarajte o účes. Stačí sa pozrieť, aká je najkratšia dĺžka vlasov, a odtiaľ sa prepracovať. Pri strihaní vlasov sa pohybujte pomaly!!