Ako si nafarbit vlasy
Móda,  Vlasy

Ako si nafarbit vlasy

Farbenie vlasov doma dnes už by namal byť problém pre nikoho z nás. Na trhu je veľa výrobkov, z ktorých si môžeme vybrať. V prvom rade si však treba uvedomiť, či  farbenie vlasov zvládneme sami alebo by pre nás bolo lepšie sa vložiť do rúk odborníkov. Keď ste sa už rozhodli pre farbenie doma, tak máme pre Vás pár typov ako to zvládnuť sám.

Vyber farby

Ako si nafarbit vlasyNajprv si musíte vybrať odtieň farby na vlasy. Pri výbere počítajte s tým, že výsledná farba na vašej hlave bude vyzerať trocha inak ako je to vyobrazené na obale. Taktiež dbajte aj na to, či je aplikácia  jednoduchá a zvládnete ju aj sami. Najvhodnejšie sú farby, ktorých obsahom sú aj rôzne misky a štetce na farbenie. Samozrejme je potrebná aj ukončovacia báza na vlasy vo forme kondicionéru alebo masky. Väčšinou je takáto báza súčasťou balenia.

Priprava vlasov na farbenie

Nikdy si nefarbite vlasy poškodené alebo unavené. Tiež nie je vhodné si farbiť vlasy hneď po trvalej ondulácii alebo podobných chemických zákrokoch. Je dobré, ak si pár dní pred farbením nebudete nanášať na vlasy kondicionér alebo vlasovú masku, tieto prípravky uzatvoria povrch vlasu a farba neprenikne tak, ako by mala.

Farbenie vlasov

Najprv si prečítajte priložený návod a samozrejme podľa neho aj postupujte. Ak si farbíte vlasy prvý krát,  je potrebné si spraviť test citlivosti. Tento test rozhodne nie je vhodné podceňovať, pretože v prípade, že by ste mali alegriu na niektorú zo zložiek, pár minút po nafarbení by ste pocítili riadne pálenie hlavy a zotavovali by ste sa niekoľko dní. Taktiež je dobré ak si dáte na seba nejaké staršie tričko alebo si cez plecia prehodíte starý uterák počas farbenia.

Pomoc sa vzdy zide

Pri farbení vlasov poproste blízku osobu aby Vám pomohla nafarbiť miesta kam Vy sami nedovídite alebo nedočiahnete. Poprípade môže skontrolovať, či je farba nanesená rovnomerne. Dodržiavajte riadne dobu, po ktorú má byť farba nanesená. Predĺžovanie tejto doby Vám nevyčarí intenzívnejšiu farbu, zbytočne si takto len ničíte vlasy. Po uplynutí doby farbenia si vlasy riadne opláchnite vodou a naneste ukončovaciu kúru. Pokiaľ nie je priložená k farbe, tak kľudne môžete použiť aj svoj vlastný kondicionér alebo šampón na farbené vlasy.