Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako si lakovať nechty?

Ako si lakovať nechty?

Ako si lakovať nechty?

Chcete sa naučiť ako si lakovať nechty? My Vám ponúkame pár užitočných rád, ktoré Vám zaručene pomôžu vyčariť na ruke niečo krásne. Držíme Vám palce!

1. Príprava nechtov

Ako si lakovať nechty?Ešte pred tým, ako sa celé lakovanie a zdobenie nechtov začne, je potrebné ich dobre pripraviť. Nechty pomocou pilníka vytvarujeme do požadovaného tvaru a požadovanej dĺžky. Nechtovú kožu jemne zatlačíme. Nikdy ju ale nestriháme! Pred lakovaním ešte nesmieme zabudnúť nechty odlakovať od zvyškov starého laku a mastnoty. Iba na suchých nechtoch môže lak správne držať.

2. Základná vrstva

Základom každého správneho lakovania je podklad. V každej drogérii sa dá zohnať priesvitný lak, ktorý naše nechty ochráni pred zožltnutím a predĺži trvácnosť farebného laku. Ak máme krehké a štiepiace sa nechty, určite je dobré sa poobzerať po vyživujúcom laku.

3. Farbenie

Keď nám podkladová vrstva poriadne zaschne, môžeme začať s nanášaním farebného laku. Vždy začíname od stredu a až potom lakujeme okraje nechtov. Pre dlhšiu trvácnosť a sýtejšiu farbu je vhodné nanášať dve vrstvy farebného laku. Každú, ale treba pred nanesením ďalšej nechať poriadne uschnúť.

4. Lesk na záver

Keď nám dôkladne uschne aj posledná farebná vrstva, je dobré nechty ešte raz pretrieť bezfarebným lakom. Dodá im krásny lesk a predĺži životnosť laku. Lak už len necháme uschnúť a môžeme sa kochať z krásne upravených nechtov.