ako na to?

Ako sa zbaviť slimákov?

Slimáky sú škodcovia, ktorí poškodzujú trávnik. Žijú v pôde, vode a rastlinách. Ak napadnú záhradu alebo dom, môžu spôsobiť veľké škody. Slimáky a slimáky sú veľmi malé tvory, ale majú dostatok sily na to, aby vášmu domovu spôsobili vážne škody, a to aj vtedy, keď sú okamžite zabití. Ak sa ich chcete rýchlo zbaviť, je k dispozícii niekoľko metód.

Káva: Káva zabíja všetky druhy hmyzu vrátane slimákov a slimákov. Nezabíja ich to však úplne, pretože niektorí horúčavu prežijú. Káva teda nie je účinná proti všetkým druhom chrobákov. Musíte ho správne a správne načasovať, aby ste sa počas dňa nespálili pri varení kávy alebo pití teplých nápojov.

Ocot: Ocot je ďalší dobrý spôsob, ako sa zbaviť slimákov a slimákov. Najlepšie funguje na tie, ktoré sú odolné voči iným chemikáliám, ako sú bielidlá a amoniak.

Najskôr naplňte fľašu s rozprašovačom bielym octom a akonáhle nájdete slimáky a slimáky, začnite ich striekať na slnečné svetlo. Takto vám neunikne ani jeden.

Ostatné domáce potreby: Keď vo svojom dome uvidíte slimáka alebo slimáka, je to pravdepodobne kvôli kvetinám, ktoré ste si kúpili v obchode. Slimáci a slimáky milujú čerstvé kvety, pretože sa nimi živia. Skrývajú sa aj pod správnym osvetlením. Musíte sa teda ubezpečiť, že svetlá a čerstvé kvety nie sú od seba vzdialené, aby neboli potenciálnym domovom pre slimáky a slimáky.

Ako sa zbaviť slimákov?

Slimáky nie sú nič, o čom by sme premýšľali, kým sa nestali problémom v našich záhradách. Ak ste niekedy mali tieto slizké stvorenia napadnúť vašu záhradu, budete vedieť, aké ťažké je sa ich zbaviť.

Existuje mnoho spôsobov, ako sa zbaviť slimákov vo vašej záhrade, niektoré z nich už môžu ležať dokonca aj doma.

Soľ: Môžete posypať kamennou soľou alebo kuchynskou soľou okolo dna rastlín, čo podráždi pokožku slimáka a budú musieť doplaziť niekam inam, aby sa zabránilo pocitu pálenia soľou.

Môžete tiež položiť vrstvu soli pozdĺž záhradných postelí a chodníkov. To znamená, že slimáky musia prechádzať soľou a vyhýbajú sa vašim rastlinám.

Muchy: Jedným z obľúbených jedál pre slimáky sú muchy, ktoré môžete využiť vo svoj prospech umiestnením špeciálneho papieru na mušky do záhrady. Muchy sa chytia a slimáky ich zožerú a potom už nebudú mať dostatok energie na to, aby sa už plazili po vašej záhrade.

Musíte však stále vymieňať muškársky papier, pretože sa naplnia slimákmi, skôr ako sa nazdáte.

Pivo: Slimáky sú trochu ako ľudia v tom zmysle, že pivu nemôžu povedať nie. Môžete to využiť umiestnením misky s pivom do záhrady. Slimáky sa zachytia v miske a utopia sa. Potom môžete misku vybrať a slimáky zlikvidovať.

Železo: Slimáky nemajú radi železo, túto skutočnosť môžete využiť umiestnením malých kúskov železa do záhrady. Slimáky vezmú kúsky železa do úst a potom sa nebudú môcť pohnúť. V tomto okamihu môžete slimáka vyzdvihnúť a zlikvidovať ho.

Slimáky, slimáky a iní škodcovia môžu v priebehu času spôsobiť vašej záhrade veľké škody. Je dôležité, aby ste sa starali o svoju záhradu, aby ste si mohli vychutnať ovocie (alebo zeleninu) svojej práce.

Ak neradi používate chemické pesticídy, potom sú týmito prírodnými metódami cesty. Nebudú mať nepriaznivý vplyv na životné prostredie a vaša záhrada zostane zdravá.

Stále si môžete užívať svoju záhradu bez toho, aby ste sa museli zaoberať zamorením slimákmi.