ako na to?

Ako sa stať pustovníkom?

Prvá vec, ktorú sa musíte rozhodnúť, je to, čo od života chcete. Mohli by ste žiť ako pustovník a nikdy nevychádzať z domu, alebo by ste mohli začať žiť ako normálny človek, a potom si uvedomíte, že existujú aj ďalšie výhody, ako napríklad to, že sa už nemusíte starať o platenie účtov. Ak sa na to skutočne cítite, bolo by skvelé, keby ste vôbec mohli žiť vôbec bez peňazí.

Ak chcete ísť úplne mimo mriežku, vždy ste si niekde mohli kúpiť malú chatku. Po celom svete existuje veľa miest, kde ľudia žijú úplne mimo pevninu. Možno nemajú elektrinu alebo tečúcu vodu, ale zvyčajne majú vlastnú súkromnú záhradu a zvieratá, ku ktorým majú sklon. Tieto typy ľudí často radi žijú izolovane od spoločnosti a nevadí im tráviť väčšinu času osamote.

Ďalšou možnosťou je žiť v maličkom domove. Drobné domy sú v podstate prívesy, ktoré sú menšie ako štandardné automobily a pohodlne pojmú až štyri osoby. Niektoré z týchto prívesov sú určené špeciálne pre ľudí so zdravotným postihnutím, aby mohli žiť nezávisle od ostatných. Ľudia žijúci v malých domoch majú tendenciu uprednostňovať životný štýl, pretože sú presvedčení, že je to pre ich duševné zdravie jednoduchšie a menej stresujúce, ako keby boli súčasťou väčšej rodinnej jednotky.

Ak sa chcete držať civilizácie, vždy si môžete kúpiť niečo lacné ako dodávku a žiť z toho ďalej. Táto možnosť môže byť pre začiatočníkov ťažšia, pretože na bývanie vo vozidle je toľko ďalších výdavkov. Musíte napríklad platiť za parkovanie, a to sa môže skutočne sčítať. Ak sa chcete skutočne od toho všetkého dostať, ale stále zostať v súlade so zákonom, vždy ste mohli ísť bývať niekde na opustený ostrov. Pravdepodobne to nebude vhodné pre začiatočníkov, pretože budovanie prístrešku bude vyžadovať úsilie a znalosti.

Nakoniec existujú ľudia, ktorí sa rozhodnú žiť lacno bývaním v stanoch alebo pod mostami. Táto možnosť nie je pre každého, pretože to nie je naozaj ľahké. Musíte sa vyrovnať s prvkami, ktoré sa môžu rýchlo meniť, a musíte neustále dávať pozor na policajtov. Niektorí ľudia to môžu zariadiť tak, že budú žiť v určitých oblastiach, napríklad v národných parkoch, kde je menšia pravdepodobnosť obťažovania. Opäť nejde o priateľskú možnosť pre začiatočníkov.

Keď už ste sa rozhodli, čo chcete robiť, je čas sa naučiť, ako na to. Internet je plný vedomostí o tom, ako postaviť prístrešok prakticky z ničoho, takže tento zdroj využite. Knižnice a kníhkupectvá s rovnakou tematikou obsahujú aj knihy. Čo sa týka peňazí, pri kúpe domu je väčšinou potrebné zložiť zálohu. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sa to tak volá? Je to preto, že vkladáte sumu peňazí, ktorú už nevrátite späť, nech sa už stane čokoľvek, aj keď sa rozhodnete obchod zrušiť.

Ak potrebujete iba niektoré materiály a nie dom, existujú aj iné spôsoby, ako to obísť. Existujú niektoré webové stránky, ktoré vám poskytujú kupóny pre rôznych výrobcov. Tieto typy webových stránok vám poskytnú zľavy, ktoré sa môžu pohybovať od desať do päťdesiat percent. Majú tiež ďalšiu funkciu, v ktorej vám povedia najbližší obchod, ktorý predáva to, čo potrebujete, a koľko vás vráti.

Nakoniec existuje možnosť len opustiť všetky svoje pozemské statky a žiť jednoduchý život. Existujú ľudia, ktorí sa zasvätili svoj život tomuto typu životného štýlu, aj keď to spoločnosť neschvaľuje. Niektorí dokonca žijú na stromoch a nikdy nezostúpia.

Čokoľvek sa rozhodnete urobiť, je dôležité naučiť sa, ako prežiť na vlastnú päsť, keď bude SHTF.

Extra tipy:

  • Majte dobrú hlavu na svojich pleciach a nenechajte sa nikým tlačiť.
  • Vždy majte na pamäti svoje okolie.
  • Poznajte zákony vo vašej oblasti. Ak ich nepoznáš, vyhľadaj ich.
  • Nebuďte konfrontační a púšťajte sa do hádok s ľuďmi. Týmto sa dostanete iba do problémov.