ako na to?

Ako sa starať o vlnité vlasy

Existujú dva typy vlnitých vlasov: Typ 1 a Typ 2. Tretí typ vlnitých vlasov neexistuje. Ak máte kučeravé alebo zvlnené vlasy, potom to nie je problém, pretože všetky patria do jednej kategórie. Ak sú však vaše vlasy rovné a hladké ako moje, potom existuje iba jedna kategória – „vlnité“ vlasy! Čo to presne znamená? Poďme si teda každý typ rozobrať.

Vlasy typu 1: rovné a hladké

Ak sa pozriete na môj obrázok vyššie, všimnete si, že mám rovné a hladké vlasy. Moje vlasy nevyzerajú ako vlna alebo čokoľvek iné, čo sa podobá vlnám. Tento typ vlasov vyzerá skvele s krátkymi aj dlhými účesmi. Na dosiahnutie tohto vzhľadu nepotrebujete žiadne špeciálne stylingové výrobky, pretože je taký prírodný a ľahko sa udržuje.

Vlasy typu 2: kučeravé a zvlnené

Kudrnaté a zvlnené vlasy nie sú také bežné ako rovné a hladké vlasy, ale určite sú vonku. Zatiaľ čo niekto môže uprednostniť tento typ vlasov pre svoju jedinečnú textúru, iným sa môže zdať príliš chaotický na nosenie do práce alebo do školy. Bez ohľadu na to, na ktorú stranu spektra spadáte, stále si môžete tento štýl vychutnať iba pravidelným šampónovaním a kondicionovaním. Ak chcete dosiahnuť extra objem, vyskúšajte objemový šampón a kondicionér.

Sprievodca dokonalým produktom pre starostlivosť o vlnité vlasy a stylingové výrobky

O vlnitých vlasoch by ste mali vedieť niekoľko vecí. Vlnité vlasy sú zvyčajne silnejšie a hrubšie ako iné typy vlasov, ktoré si na úpravu a ošetrenie vyžadujú viac produktov. Ďalej uvádzame niekoľko tipov na starostlivosť o vlnité vlasy.

Vyberte si správny šampón a kondicionér

Ak máte vlnité vlasy, najlepšie je použiť produkt, ktorý vlasom dodá objem. Tieto produkty sú špeciálne navrhnuté tak, aby vypláchli prebytočné oleje bez poškodenia vlasov. Je tiež dôležité používať zvlhčujúci kondicionér na vlnité vlasy, pretože to pomôže udržať vaše zámky lesklé a jemné.

Vyberte si správne stylingové produkty

Na trhu existuje niekoľko rôznych druhov produktov na úpravu vlasov. Môžete napríklad použiť vosk alebo tmel, vďaka ktorým dodáte vlasom definíciu a tvar, alebo môžete použiť krémy a gély, ktoré udržia vaše vlny na mieste po celý deň. Existujú dokonca aj niektoré produkty na úpravu vlasov, ktoré majú oboje! Predtým, ako použijete akýkoľvek produkt na úpravu vlasov, je najlepšie vykonať test náplasti, aby ste sa uistili, že pokožka hlavy na ňu nemá negatívnu reakciu.

Vyberte správny strih

To, čo môže fungovať pre jednu osobu, nemusí nutne fungovať pre vás. Najlepšie je porozprávať sa s holičom alebo stylistom o tom, aký strih vlasov bude najlepšie vyhovovať vášmu tvaru a preferenciám. Ak sa vám nepáči, aby boli vaše vlasy príliš upravené alebo rozstrapatené, je najlepšie nechať si ich ostrihať nakrátko. Na druhej strane, ak chcete vlnitým vlasom dodať väčší objem a tvar, môžete zvážiť stredný alebo dlhý strih.

Vyberte si správny spôsob viazania vlasov

Existujú vlasové zväzky, ktoré vaše vlasy pevne zovrú a spôsobia, že vaše vlny vypadnú z miesta, ale potom existujú ďalšie, vďaka ktorým vaše vlasy vyzerajú dobre. Výber je na tebe!

Bavte sa hraním sa s týmito možnosťami účesu. Uistite sa, že máte vlasy zvlhčené a zdravé, aby ste nimi mohli natrvalo hojdať svoje prirodzené vlnité zámky!

Máte vlnité vlasy? Aký typ výrobkov používate na úpravu vlasov? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!