ako na to?

Ako sa starať o váš trávnik organicky?

Pojem „organický“ označuje rastliny pestované bez syntetických chemikálií alebo hnojív. Všetky sú vyrábané z prírodných zdrojov, ako sú pôda, voda, slnečné svetlo a vzduch. V súčasnosti existuje veľa druhov produktov na ekologickú starostlivosť o trávnik. Niektoré z nich môžu obsahovať inú hladinu výživných látok ako iné. Úrodnosť pôdy hrá hlavnú úlohu v zdraví vášho dvora. Musíte ju udržiavať tak, aby z roka na rok produkovala zdravú trávu a kvety.

Starostlivosť o trávnik je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť, aby váš domov vyzeral dobre a aby ste predišli škodcom. Ak trávnik nekosíte pravidelne, burina ho prevezme a zničí to málo, čo na vašom dvore zostáva. Ak necháte burinu nekontrolovane rásť, nakoniec pokryje krásnu zelenú trávu hnedým strniskom.

Pri prvom prechádzaní dverami každé ráno sa chcete ubezpečiť, že váš trávnik vyzerá čo najlepšie. Tiež sa chcete ubezpečiť, že bude po celé roky pekný a čistý. Ak nie, potom to bude niekedy vyzerať ako parkovisko!

Ak chcete, aby váš dvor vyzeral pekne a zelene, budete pravdepodobne potrebovať nejaké nástroje. Budete potrebovať kosačku, hrable a metlu. Tieto nástroje vám umožnia každý týždeň venovať všetku mimoriadnu starostlivosť, ktorú váš trávnik potrebuje.

Môžete si prenajať spoločnosť na starostlivosť o trávnik alebo si to môžete urobiť sami. Tvoja voľba! Rozhodnutie je úplne na vás! Ak to urobíte sami, budete potrebovať zariadenie na starostlivosť o trávnik, ako je kosačka na trávu, tlačná kosačka, vyfukovač lístia a hrable. Budete tiež potrebovať metlu na zametanie dvora, aby po vás nezostali zvyšky lístia alebo trávy. Ak máte veľký dvor, vaše potreby v oblasti vybavenia budú väčšie ako v prípade niekoho, kto má menší trávnik.

Vaše náradie na starostlivosť o trávnik vás bude stáť kdekoľvek od niekoľkých stoviek dolárov do pár tisíc dolárov. Všetko závisí od veľkosti vášho trávnika a od toho, aký typ vybavenia potrebujete. Priemerný majiteľ domu utráca ročne od 300 do 800 dolárov iba za zásoby starostlivosti o trávnik. Samozrejme, ak ste milionár, potom to pre vás nie je ani kvapka lyžice!

Starostlivosť o trávnik môže byť celkom fuška a nebudete chcieť všetko zvládnuť sami. Môžete si niekoho prenajať alebo kúpiť zariadenie na starostlivosť o trávnik. Rozhodnutie je len na vás!

Dôležitosť správnych nástrojov pre prácu

Pri starostlivosti o dvor zistíte, že niektoré náradie funguje lepšie ako iné. Všetko závisí od toho, aký typ trávnika máte a čo s ním musíte urobiť. Ak máte veľký dvor, budete si pravdepodobne chcieť zaobstarať kosačku. Ak nie, potom sa dá pomocou tlačnej kosačky vyhnúť. Možno budete potrebovať aj vyfukovač listov a hrable.

Kosačka na trávu je najdôležitejším nástrojom zo všetkých! Umožňuje vám kosiť trávu na požadovanú dĺžku. Väčšina ľudí dáva prednosť tomu, aby tráva nebola vyššia ako dva alebo tri palce. Musíte sa tiež uistiť, že je mulčovaný a nenechávaný v dlhých pásoch na zemi. Tým sa zabráni množeniu otravnej buriny medzi trhlinami v dlažobných kockách.

Tlačná kosačka je skvelá pre ľudí, ktorí majú malé dvory. Nevyžaduje žiadny benzín a je pomerne lacné kúpiť si ho. Všetku prácu robíte tým, že ju posúvate dopredu a dozadu. Môže to byť zdĺhavý proces, najmä ak máte kosiť veľa trávy. Tiež nedokáže kosiť trávu tak krátko, ako to dokáže plynová kosačka.

Fúkač listov je skvelý vynález pre čistých čudákov! Umožňuje vám fúkať akékoľvek voľné listy alebo nečistoty vo vašom dvore na kôpku, aby ste ich mohli ľahko zdvihnúť a vyhodiť. Tento nástroj je vynikajúci pre ľudí, ktorí sa nechcú ohýbať a pozbierať všetky listy ručne. Tento nástroj však môže byť HLASNÝ! Niektorí ľudia sa sťažujú, že pri použití v blízkosti bolí ich uši.

Zatiaľ čo kosačka na trávu, tlačná kosačka a ofukovač lístia sú najbežnejším nástrojom starostlivosti o dvor, môžete si tiež vziať do ruky metlu. Tento nástroj je lacný a umožní vám ľahko pozmetať na záhrade malé množstvo zvyškov a lístia. Môžete si ich vyzdvihnúť v miestnom obchode s domácim tovarom.

Výhody dobre sa starajúcej o dvor

Ak sa chystáte starať o svoj dvor, možno by vás zaujímalo, čo z toho pre vás má. Existuje veľa výhod, ktoré môžu plynúť z dobre postaranej záhrady. V prvom rade vyzerá pekne, keď je čistý a dobre upravený. Nič nie je príjemnejšie pre oko ako svieži zelený trávnik, ktorý bol upravený a upravený k dokonalosti. Ak hľadáte nový domov, do ktorého sa nasťahujete, bude dom s pekným dvorom vždy atraktívnejší ako ten, ktorý má ako dvor zarastenú džungľu.