ako na to?

Ako sa rozhodnúť či si zaobstarať domáceho maznáčika?

Domáce zvieratá sú zvieratá, ktoré patria iným ľuďom. Majú rôzne vlastnosti, ako je veľkosť, farba, plemeno atď. Existuje veľa dôvodov, prečo by niekto mohol chcieť mať domáceho maznáčika. Niektorí ľudia majú radi spoločnosť, zatiaľ čo iným sa môže páčiť myšlienka starať sa o nich, keď sú starí alebo chorí. Nech už majú akýkoľvek dôvod, existuje veľa miest, kde si môžete kúpiť domáce zviera. Ak hľadáte niečo konkrétne, potom je pravdepodobne vaša najlepšia stávka Craigslist.

Craigslist je jedným z najpopulárnejších webov, ktorý umožňuje používateľom zverejňovať inzeráty s cieľom nájsť ľudí, ktorí sú ochotní obchodovať s tovarmi alebo službami za určitý tovar alebo služby. Stránka bola založená v roku 1995 a v súčasnosti sa môže pochváliť viac ako dvoma miliónmi záznamov zo všetkých 50 štátov a 150 krajín z celého sveta.

Hlavným účelom Craigslistu je umožniť ľuďom predať alebo vymeniť veci za peniaze bez toho, aby prešli cez tretiu stranu. Pri predaji niečoho online nemusíte ísť cez sprostredkovateľa; robíte to priamo u predajcu. Ak napríklad chcete predať niektoré použité autodiely na serveri Craigslist, jednoducho by ste umiestnili inzerát s textom „Hľadám kvalitnú sadu pneumatík“.

Ľudia, ktorí niečo predávajú na portáli Craigslist, sa označujú ako „zoznamy“. Ak niečo predávate, uvádzate zoznam. Ak hľadáte niečo kúpiť, považujete sa tiež za zoznam, pretože sa niečo snažíte nájsť. Jeden používateľ sa nemôže stať dvomi rôznymi výpismi. Nemôžete vytvoriť reklamu s textom „Predávam svoje auto za 400 dolárov“ a potom odpovedať na svoju vlastnú reklamnú ponuku na kúpu toho istého auta za 500 dolárov.

Webová stránka craigslist je rozdelená do niekoľkých rôznych sekcií, ako sú zoznamy pracovných príležitostí, bývanie, predaj, služby atď. V sekcii predaj nájdete širokú škálu domácich miláčikov uvedených na predaj ich majiteľmi.

Pamätajte, že domáce zvieratá môžu byť drahé a ak nemáte peniaze pripravené, možno ich budete musieť rozdeliť na splátky. Craigslist umožňuje používateľom platiť za ich zoznamy reklám rôznymi spôsobmi, napríklad bitcoinom, Peňaženkou Google a dokonca aj šekmi starej dobrej módy prostredníctvom pošty.

Webová stránka craigslist je úplne zadarmo použiteľná a na svojich webových stránkach nezobrazuje reklamy. Je financovaný výlučne z darov a poplatkov, ktoré môžu predajcom vzniknúť, ak potrebujú aktualizovať svoj záznam.

Ak hľadáte domáceho maznáčika, craigslist by mal byť určite jedným z kontrolovaných miest. Na craigslistu je na predaj široká škála zvierat vrátane psov, mačiek, rýb, hlodavcov, vtákov, plazov a mnohých ďalších druhov. Neexistuje spôsob, ako vyhľadať konkrétny typ domáceho maznáčika, takže budete musieť prechádzať inzeráty a zistiť, či nájdete to, čo hľadáte. Nezabudnite, že ak kontaktujete majiteľa a ten sa rozhodne, že domáceho maznáčika nechce predať, pravdepodobne vás požiada, aby ste ho prestali kontaktovať. To môže mať za následok zablokovanie vášho e-mailu alebo telefónu, ak ich budete naďalej otravovať.

Inzerenti majú povolené stanovovať ceny svojich vlastných položiek, ktoré sa im však páčia, takže nie každá reklama bude mať stanovenú cenu. Nezabudnite si prečítať celú reklamu skôr, ako vás nadšenie zo záznamu príliš nadchne. Uistite sa, že si skutočne môžete dovoliť domáce zviera a mať všetko, čo potrebujete, aby ste sa oň mohli starať!

Domáce zvieratá na predaj na Craigslistu nie sú jedinými zvieratami, ktoré si môžete adoptovať alebo kúpiť. V niektorých oblastiach si môžete adoptovať psy aj od neziskových organizácií alebo si dokonca kúpiť vzácne druhy mačiek. Nemusia byť také bežné ako šteňatá alebo mačiatka v obchode, ale existujú. Musíte ich len trochu viac vyhľadať.

Nákup a predaj domácich miláčikov na craigslistu je zvyčajne bezplatný, s výnimkou vecí veľkých lístkov, ako sú kone alebo veľké zvieratá, ako sú hady. Craigslist si účtuje poplatok, ak potrebujete uverejniť akýkoľvek druh reklamy, ktorá vyžaduje platbu, ale tento poplatok je všeobecne veľmi malý, pokiaľ nepredávate tovar s vysokou cenou.

Craigslist má tiež oblasť špeciálne pre nákup a predaj domácich miláčikov, aby majitelia mohli nájsť ich stratené domáce zvieratá alebo ich inzerovať ako nezvestné. To umožňuje majiteľom oveľa jednoduchšie nájsť ich nezvestné domáce zvieratá a zároveň zabráni ľuďom v krádeži niekoho milovaného domáceho maznáčika.

Ako nájsť strateného maznáčika

Ak ste stratili svoje milované domáce zviera, na stránkach craigslist je špeciálna časť venovaná nájdeným alebo strateným domácim miláčikom. Ich webovú stránku môžete navštíviť kliknutím tu.

Táto oblasť vám umožní hľadať domáce zvieratá v určitom okruhu od vašej polohy, ak si nie ste istí menom zvieraťa alebo jeho podobou.

Ak máte meno, môžete ho vložiť do vyhľadávacieho panela. Môžete tiež zadať typ zvieraťa a ďalšie popisné výrazy, ktoré vás napadnú. Ak má váš maznáčik obojok alebo štítok s identifikačným číslom, môžete ho vložiť aj do vyhľadávacieho panela.

Po vyplnení všetkých informácií môžete kliknúť na vyhľadávanie a zistiť, ktoré domáce zvieratá sa v určitom okruhu od vašej polohy zhodujú s hľadaním. Ak nezískate žiadne výsledky, rozšírte okruh hľadania. Môžete tiež kliknúť na Zobraziť viac a zistiť, či existujú nejaké domáce zvieratá, ktoré by mohli ďalej čakať