Preskočiť na obsah

Ako sa robia deti?

Pre viacerých jasná záležitosť, no verte mi, že aj dnes sa existujú ľudia, ktorý stále veria, že deti nosia bociany alebo rastú z kapusty. Osobne si myslím, že je to správna cesta, ktorú by sme mali predkladať svojim deťom. Ako však starnú mali by sa o tomto procese dozvedieť viac.

1. Na začiatku je muž a žena.

Aby sme mohli o dieťati vôbec uvažovať, musí sa stretnúť muž a žena. Mali by sa zaľúbiť, neskôr oženiť, a potom sa pokúsiť o dieťa. No nie vždy to tak funguje. Hlavné však stále zostáva, že potrebujeme muža a ženu.

Ak samozrejme nehovoríme o adopcii, poprípade umelom oplodnení. To je však iná téma.

2. Pohlavný styk – sex, milovanie, koitus, súlož.

Ako sa robia deti?Ako náhle muž vsunie svoj pohlavný úd – penis, do vagíny ženy hovoríme o súloži, pohlavnom styku alebo o sexe. Tento akt môže byť prevádzaný prakticky kdekoľvek, najčastejšie však v posteli.

Keď muž ejakuluje – vystrekne svoje pohlavné bunky – spermie do vagíny, to putuje až k ženským vajíčkam. Až keď mužská spermia doputuje k vajíčku a oplodní ho, začne sa tvoriť nové dieťa. Samozrejme nie vždy, keď muž ejakuluje, tak sa oplodní vajíčko. Pri pohlavnom styku môžu partneri použiť aj kondóm – prezervatív, poprípade antikoncepčné lieky, aby zamedzili možnosti oplodnenia.

3. Pôrod

Ďalších 9 mesiacov sa dieťa vyvíja vo vnútri ženy. Konkrétne v jej maternici kde rastie, príma potravu…  Po tomto čase sa začne pýtať von. Ako náhle dieťa opustí maternicu (opäť cez vagínu) hovoríme o pôrode. Ten však môže byť i tzv. cisársky, keď sa bábätku na svet príliš nechce a robím problémy (nejde hlavičkou a pod.).


Verím, že sme vám túto často tabuizovanú otázku dostatočne vysvetlili. A prajeme veľa šťastia pri vašom prvom pohlavnom styku!