ako na to?

Ako sa líčiť minimalisticky?

1) Pripravte si dobré palety očných tieňov – nepotrebujete príliš veľa palet, ale ak ich máte niekoľko, uľahčia vám hľadanie toho, čo hľadáte. Používam Urban Decay Naked Palette (ktorú som tu recenzoval), MAC Studio Fix Fluidline Palette a NYX HD Eye Pencil in Black. Všetky fungujú skvele!

2) Pomocou očí vyhľadajte, čo hľadáte – Ak chcete vytvoriť minimalistický vzhľad, budú vaše oči hrať veľkú rolu. Pri výbere očných tieňov teda vyberte tie s neutrálnym podtónom. Vyberte čierny alebo hnedý tieň pred modrým alebo zeleným, pretože tieto farby majú tendenciu zdôrazňovať kontúry vašej tváre lepšie ako iné farby. Nezvýrazňujte tiež svoje viečka alebo vnútorné rohy, pretože tieto oblasti majú tendenciu sa zachytávať na svetle.

3) Najprv naneste tieň na viečko a vnútorný kútik vašich viečok, potom sa posuňte nahor – táto technika funguje najlepšie, ak si tieň nanášate najskôr na viečko a potom smerom hore k vonkajšiemu kútiku očí.

4) Nepreháňajte to – Ak nanášate akýkoľvek druh podkladovej bázy, vždy ju rozmixujte a až potom pokračujte ďalším krokom. Snažte sa tiež zmiešať kontúry tak, aby čo najlepšie zodpovedali odtieňu vašej pokožky. Cieľom je dosiahnuť, aby vyzeral prirodzene a nechodil s polovicou kontúry tváre a druhou polovicou bez nej.

5) Nastavte si kontúry – Po nanesení kontúry počkajte niekoľko minút a potom ju upravte jemným poprášením priesvitného prášku (ak chcete, môžete použiť aj tužidlo na nastriekanie).

Očné tiene, ktoré by sa vám mohli páčiť:

1) Očné tiene s leskom – Tieto druhy tieňov sú zábavnejšie a hravejšie, a preto môžu byť skvelým doplnkom vašej zbierky. Niektoré z mojich obľúbených každodenných očných tieňov sú z kolekcie Too Faced Chocolate Bar Collection.

2) Každodenná farba – Každý potrebuje vo svojom skrýši dobrú základnú farbu. Rada používam trblietavú taupe farbu z palety Too Faced Chocolate Bar Palette. Táto farba vyzerá skvele na každom!

3) Tmavo hnedá – Tmavohnedý očný tieň je skvelým doplnkom vašej zbierky. Môžete ho použiť na formálnejšie udalosti alebo ho spárovať s dymovým okom. Môj obľúbený je z palety Too Faced Chocolate Bar Palette vo farbe „Semi-Sweet“.

4) Svetlá farba na prechod – Použitie svetlých farieb očných tieňov, ako je biela alebo dokonca svetloružová, pomáha, ak si chcete rozjasniť okolie pod očami. Je to vynikajúci spôsob prechodu medzi líčením očí a základnou rutinou.