ako na to?

Ako ručne prať oblečenie: Najlepšie mydlo na ručné pranie?

Barové mydlo je najpopulárnejší druh mydla používaný na svete. Bol vynájdený okolo 5. storočia pred naším letopočtom v Grécku a v stredoveku sa stal veľmi populárnym. V tomto období sa mydlá veľmi často používali, pretože sa ľahko používajú a majú dobré výkonové charakteristiky. Barové mydlo je dnes stále jedným z najbežnejších druhov čistiacich prostriedkov používaných na celom svete.

Hlavným dôvodom, prečo je barové mydlo uprednostňované pred inými typmi čistiacich prostriedkov, je jeho schopnosť ľahko odstraňovať nečistoty bez zanechania zvyškov. Niektorí ľudia môžu uprednostniť použitie pre svoj domov, pretože pri správnom používaní nezanecháva žiadny zápach. Ďalšou výhodou tyčového mydla je, že funguje dobre pri odstraňovaní škvŕn z látok a kobercov. S používaním tyčinkového mydla však súvisia určité nevýhody, ako sú jeho vysoké náklady a skutočnosť, že pri nesprávnom alebo nadmernom použití môže spôsobiť podráždenie pokožky.

V súčasnosti existuje veľa značiek tyčového mydla, ale iba málo z nich sa považuje za špičkovú kvalitu. Existujú dva hlavné typy tyčových mydiel, ktoré zahŕňajú prírodné a syntetické. Syntetické mydlo je vyrobené hlavne z chemikálií, a preto obsahuje škodlivé látky ako parabény, ftaláty, formaldehyd atď. Prírodné mydlo je väčšinou vyrobené z éterických olejov, ako je levanduľový olej, mätový olej atď., Ktorá pomáha udržiavať vaše ruky čisté a čerstvé po použití.

Najobľúbenejšou značkou tyčového mydla je Lifebuoy, ktorý bol uvedený na trh vo Veľkej Británii v roku 1890. Túto značku v súčasnosti vlastní indická nadnárodná konglomerátna spoločnosť Hindustan Unilever.

Ako ručne prať oblečenie s mydlom

Hlavnou nevýhodou tyčových mydiel je, že takmer všetky majú veľmi silný zápach. Väčšina z nich má silnú vôňu mäty piepornej, ktorá môže byť pre niektorých ľudí veľmi dráždivá. Ručné pranie oblečenia s mydlami na bar je celkom jednoduché a nepotrebujete na to nijaké ďalšie vybavenie.

Možno budete chcieť nosiť gumené rukavice, aby sa oleje z vašich rúk po umytí nepreniesli na odev. Pred vložením do práčky by ste mali vždy stlačiť vodu z odevu, čo pomôže znížiť mieru odporu vzduchu, ktorý sa bude vyskytovať pri trení odevu. Na ručné trenie oblečenia môžete použiť rovný povrch ako valcha alebo brúsny povrch ako brúsny papier, čo sa však odporúča iba pre malé množstvo oblečenia.

Barové mydlo by ste mali vždy najskôr vložiť do teplej vody a až potom ho vložiť do práčky. Nikdy by ste nemali pridávať čistiaci prostriedok priamo do oblečenia, pretože by spôsobil škodlivú chemickú reakciu a poškodil látku. Po pridaní teplej vody by ste mali pridať mydlo a potom oblečenie. Potom by ste mali zatvoriť veko a spustiť prací cyklus.

Vždy po každých piatich minútach prania by ste mali skontrolovať, či je odev čistý, pretože ak je na odevoch veľké množstvo znečistenia, môže sa vám mydielko zriediť. V takom prípade by ste mali do práčky pridať viac teplej vody a až potom pokračovať v praní.

Čas, ktorý budete potrebovať na to, aby ste si oblečenie mohli umyť mydlom, úplne závisí od typu a množstva nečistôt nahromadených na oblečení. Ak je váš odev silne znečistený, odporúča sa najskôr ho predprať, aby ste pred vložením odevu do práčky odstránili čo najviac nečistôt.

Jednou z nevýhod ručného prania odevov s mydlom je, že je to dosť náročné na čas, najmä ak máte na čistenie niekoľko kusov oblečenia. Niektoré typy tyčových mydiel môžu tiež spôsobiť podráždenie pokožky, ak oblečenie stále vchádzate do vody a z vody. Oblečenie tiež nebude vychádzať také jemné, ako by to bol prací prostriedok.

Ako ručne umývať riad s mydlom

Najlepšie výsledky dosiahnete pri ručnom umývaní riadu mydlom z mydla najskôr umývadlom naplneným horúcou vodou. Potom by ste mali do umývadla pridať 1 – 2 centimetre mydla a potom vložiť riad dovnútra.

Potom by ste mali začať umývať riad mydlom, pomocou drhnutia pohybovať na špinavší riad a iba namočiť niektoré z tých jednoduchších. Medzi jednotlivými druhmi jedál by ste mali meniť vodu.

Po dokončení ručného umývania by ste mali všetok riad opláchnuť, aby ste ho zbavili všetkých nečistôt a mastnoty, ktoré na nich boli. Ak sú nalepené nejaké čiastočky jedla, môžete ich vložiť do horúcej vody s trochou úsvitu a pred ďalším opláchnutím nechať niekoľko minút nasiaknuť.

Táto metóda je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako ručne umývať riad. Nepracuje to tak dobre ako umývačka riadu, ale je to oveľa lacnejšie.

Jednou z výhod ručného umývania riadu pomocou tyčového mydla je, že je veľmi lacný a pravdepodobne máte všetky zásoby doma. Táto metóda nie je taká účinná ako použitie tekutého čistiaceho prostriedku na riad, ale urobí prácu.