návody

Ako rezať citrónové trávy: Sprievodca rezaním citrónovej trávy

Citrónové trávy sú jednou z najbežnejších rastlín vyskytujúcich sa v záhradách. Rastú dobre v širokom spektre pôdnych typov a v lekárstve sa využívajú už celé storočia. Sú vynikajúcim doplnkom každej záhradnej krajiny, pretože vašej záhrade dodajú farbu, textúru, vôňu a chuť.

Pri správnej príprave sú listy a kvety citrónovej trávy jedlé. Mnoho ľudí však neradi jesť listy alebo kvety. Existuje niekoľko spôsobov, ako ich pripraviť bez toho, aby ste sa zabili!

Rezanie citrónovej trávy je veľmi ľahké, ak viete, čo robíte. Nepotrebujete špeciálne vybavenie. Potrebujete iba nôž a trochu trpezlivosti.

Najskôr odstráňte všetky zelené časti z citrónovej trávy a až potom ich nakrájajte. Niektorí radšej používajú namiesto nožov nožnice, ale zdá sa mi jednoduchšie odrezať vrcholy stoniek prstami a držať ich za korene, aby som pri tomto kroku nestratil príliš veľa zo svojej práce. .

Ďalej odrežte spodok tri až päť centimetrov od stoniek šikmo. Čím nižšie krájate, tým silnejšia bude príchuť, takže si strihy upravte podľa svojich preferencií.

Ak používate citrónové trávy v marináde alebo v inej tekutine, môžete sa tu zastaviť. Ak ich pridávate do praženice alebo na iné jedlo, kde sa budú krájať a konzumovať, pokračujte ďalším krokom.

Zvyšnú časť citrónovej trávy nakrájajte na mince. Snažte sa ich pripraviť zhruba rovnako veľké, aby sa rovnomerne varili.

Podľa potreby potom môžete mince nakrájať na menšie kúsky. Zvyčajne ich nechávam tak, ako sú, pokiaľ si nerobím omáčku alebo niečo, kde budem citrónovú trávu neskôr pretlačovať.

V tomto okamihu môžete svoje citrónové trávy začať používať v akomkoľvek pokrme, ktorý chcete.

Tam to máte, všetko, čo potrebujete vedieť o rezaní citrónovej trávy. Určite si dnes začnite pestovať niektoré vo svojej vlastnej záhrade!