ako na to?

Ako prať vlnený kabát?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť pri umývaní vlneného kabátu, je skontrolovať, či je pred vložením do práčky úplne suchý. Ak nie, vložte ho späť do sušičky na asi 10 minút, kým úplne nevyschne. Potom vyberte všetku vodu z vnútra a nechajte ju uschnúť na vzduchu. Po vysušení už nechcete, aby na vrchu odevu zostala voda.

Keď máte kabát hotový, zaveste ho do sucha. Nežehliť! Žehlenie spôsobí poškodenie látky a mohlo by to dokonca zničiť srsť. Namiesto toho položte nejaké uteráky a nechajte ich cez noc samých. Keď sa zajtra ráno zobudíte, všetko by malo vyzerať ako nové!

Na zabezpečenie dobrého lesku vlneného kabáta používajte jemnú handričku, ako je ľan alebo vata (ktorá je k dispozícii vo väčšine obchodných domov). Mäkkou kefkou naneste vatelín na vonkajšiu stranu kabáta. Necháme asi 15 minút odstáť a potom vyžmýkame prebytočnú tekutinu. Osušte uterákom alebo iným absorpčným materiálom.

Ak máte páv, možno budete chcieť vyskúšať niektorý z týchto produktov: Woolite, Woolite-Dry Cleaner, Woolite-Wool Wash, Woolite-Satin Wipes alebo Woolite-Gum Rubbing Alcohol Wash. Tieto vám pomôžu dosiahnuť pekné a čistý povrch srsti, ktorý nevyzerá príliš lesklý.

Toto sú kroky, ako prať vlnený kabát. Je to veľmi ľahké urobiť a zabrániť tak možnému poškodeniu. Len postupujte podľa všetkých týchto krokov a váš vlnený kabát vám vydrží celý život!

Ako vyčistiť vlnený kabát?

Vlna je luxusná tkanina, ktorá sa skladá z hrubých prameňov vlasov. Má prirodzene vodeodolnú štruktúru, čo z vlny robí jednu z najteplejších látok. Najbežnejším typom vlny je jahňacia vlna a ovčia vlna Merino. Pretože môže trvať až niekoľko desaťročí, je to určite jedna z najodolnejších látok na trhu. Aby ste vlnený kabát využili naplno, mali by ste vedieť, ako čistiť vlnený kabát, a niekoľko tipov na údržbu!

Vlnený kabát vyčistite správnym produktom

Vlna môže priťahovať žmolky, chlpy domácich miláčikov alebo dokonca prach. Najlepšie je kabát pred nosením pretrepať a vykefovať ho vonku. Na kabát môžete použiť aj holiaci strojček na textil alebo lepkavý valček na vlákna. Toto sú skvelé nástroje na dokončenie úlohy!

Predtým, ako si kabát umyjete, uistite sa, že používate správny produkt. Používajte jemný cyklus vlny a vyhýbajte sa výrobkom, ktoré zahŕňajú citrón alebo ocot. Tieto chemikálie môžu zmeniť štruktúru a farbu vášho kabáta!

Woolite má niekoľko pracích prostriedkov určených na vlnené odevy. Tieto výrobky sú mimoriadne šetrné k tkanine. Pretože neobsahuje agresívne chemikálie, napríklad bielidlo, zostane vaše oblečenie bezpečné a čisté. Woolite môžete použiť aj na ručné pranie, ak nevlastníte práčku.

Ak máte kabát z bielej vlny, vyhnite sa použitiu akýchkoľvek druhov bieliacich alebo bieliacich prostriedkov. Môže to spôsobiť žltnutie látky.

Ako čistiť vlnený kabát v práčke

Na spodnej časti odevu by ste mali vidieť štítok s niekoľkými symbolmi. Tieto symboly vám presne povedia, ako tento odev prať. Ak nevidíte žiadne štítky, skúste sa pozrieť dovnútra goliera alebo do blízkosti švov.

Woolite 8: 8: 8 je bezpečná voľba pre váš vlnený kabát. Ak tento prací prostriedok nemáte, skúste použiť Woolite Delicates. Ak je na štítku uvedené, že vlnený odev je možné prať v práčke, pridajte do bubna ¼ šálky vlnyd. Môžete tiež pridať biely uterák alebo malé biele handričky, ktoré zabránia zachytávaniu vlnených vlákien na inom oblečení.

Ak ste nervózni z používania práčky, môžete odev radšej vyprať ručne.

Ako ručné pranie vlneného kabátu

Naplňte drez alebo vedro studenou vodou. Nechcete používať horúcu vodu, pretože by to mohlo tkaninu zmenšiť. Pridajte 1 – 2 polievkové lyžice vlny do vody. Nepridávajte príliš veľa pracieho prostriedku, inak by to mohlo spôsobiť tuhý odev. Kabát jemne položte do vody a dávajte pozor, aby ste ho nenechali skĺznuť a naraziť na podlahu. Kabel jemne utrite pomocou valčeka alebo mäkkej špongie. Uistite sa, že venujete zvýšenú pozornosť švom, gombíkom a golieru. Ak sa obávate o malé škvrny alebo čiastočky nečistôt zachytené v tkanine, môžete tieto miesta vyčistiť zubnou kefkou. Jemne stlačte golier, aby ste vypustili prebytočnú vodu. Kabát neotáčajte ani neškriabte, pretože by to mohlo spôsobiť vrásky a zlomiť vlnené vlákna. Namiesto toho ho položte naplocho na suchý uterák. Uistite sa, že uterák je dostatočne hrubý na to, aby absorboval vodu, ale dostatočne tenký, aby sa vlna nedotýkala podlahy.

Kabát nechajte vyschnúť na vzduchu. Neumiestňujte ho do blízkosti priameho tepla, pretože to môže skrátiť životnosť vlny! Úplné vysušenie by malo trvať niekoľko hodín.

Ak sa ponáhľate, môžete použiť aj sušič vlasov. Nastavte najnižší stupeň ohrevu a posúvajte ho tam a späť o 20 palcov od vlny. Nezabudnite pravidelne kontrolovať teplotu srsti! Ak spozorujete, že vlna je vlhká alebo horúca, prestaňte sušič vlasov používať.