ako na to?

Ako polevu na cupcakes?

1) Najskôr si musíte pripraviť svoje potrubné vaky. Môžete použiť Ziploc Bag alebo akúkoľvek inú plastovú tašku. Ak používate vrecko Ziploc, skontrolujte, či je dostatočne veľké, aby po naplnení polevou v ňom nezostalo príliš veľa miesta. Inak by mohla poleva pri potrubí vytekať.

2) Ďalej si musíte pripraviť hrot potrubia. Kefa na pečivo funguje dobre, ak chcete byť s potrubím naozaj precízni. Ak však nemáte poruke, stačí použiť malý okrúhly predmet, napríklad špáradlo alebo dokonca kúsok papiera.

3) Nakoniec začnite naplnením potrubného vaku polevou. Dbajte na to, aby poleva počas celého procesu neunikla!

4) Po naplnení potrubného vaku polevou ho vložte do vrecka Ziploc. Potom vrecko Ziploc pevne utesnite. Teraz vložte Ziploc vak do väčšieho Ziploc vaku. Aj tú zapečatiť. Po dokončení by ste teraz mali mať pripravených niekoľko vrecúšok plných polevy!

5) Na začiatok umiestnite potrubné vrecko do jedného z košíčkov. Mal by zostať mierne vyvýšený, aby poleva mohla vytekať z vrchu. Ak nemáte druhý košíček, ktorý by ste ho mohli položiť, podržte ho prstom.

6) Ďalej si pripravte špičku potrubia a naberte do nej polevu. Nevyberajte však príliš veľa!

7) Potom opatrne začnite vytláčať polevu z potrubného vaku. Všimnete si, že po niekoľkých stlačeních sa na vrchu košíčka začne vytvárať kopec polev. Ak chcete túto kôpku zdokonaliť, prstom ju jemne zatlačte na miesto. Vždy pamätajte na to, že koniec potrubného vaku je na samom vrchu tejto polevy, aby ste mohli pokračovať vo vytláčaní viac von.

8) Po dokončení košíčkov môžete prejsť k ďalším nápadom na zdobenie. Môže to byť čokoľvek, od napísania frázy, nakreslenia obrázka s polevou alebo dokonca iba pokropenie farebnými postrekmi.

Neexistuje správny alebo nesprávny spôsob zdobenia košíčkov. Všetko je o zábave a kreativite!