ako na to?

Ako pekne osláviť velikonoce?

Veľká noc sa blíži už čoskoro! Pre mnoho rodín je to jedna z najváženejších sviatkov v ich živote. A pre tých, ktorí oslavujú s rodinou alebo priateľmi, bude treba veľa oslavovať. Čo však v prípade, že vaša slávnosť neobsahuje žiadne jedlo? Čo ak ani nič neplánujete jesť? Potom možno budete chcieť zvážiť niektoré z týchto ďalších spôsobov oslavy:

  1. Usporiadajte večierok s témou „jedlo“

Ak ste niekedy boli na veľkonočnom vajíčku, viete, aké zábavné môže byť, keď sa všetci zídu okolo stola a spolupracujú na hľadaní všetkých skrytých dobrôt. Ak máte deti, radi sa tiež zúčastnia! Môžete usporiadať tematickú párty, napríklad narodeninovú oslavu alebo dokonca potluck.

  1. Vyrobte si veľkonočné sušienky

Existuje toľko rôznych druhov veľkonočných sušienok – od klasického čokoládového čipu cez citrónový mak až po oranžovú marmeládu a ďalšie! Môžete si ich vyrobiť sami alebo si ich kúpiť pripravené v obchode. Odporúčam kúpiť ich hotové, pretože majú najlepšiu chuť, keď sú čerstvo upečené! (A nezabudnite na postrekovače! Sú nevyhnutnosťou pre každú pochúťku v tvare vajca!)

  1. Vyberte sa na lov kraslíc

Či už máte po dome schované zväzky plastových vajíčok alebo idete do parku a nájdete tie pravé, vždy je to dobrý spôsob, ako sviatok osláviť. Uistite sa, že ste vajcia skryli sami, aby ste nezničili prekvapenie pre deti. (Tieto plastové vajíčka môžete použiť aj ako súčasť zdobenia!)

  1. Ozdobte cookies

Túto aktivitu môžete robiť s deťmi. Môžete buď vyrobiť vopred pripravené polevy, alebo polevu dostať a nechať deti, aby si ich zdobili samy. (Uistite sa, že je tu ďalšia poleva, pretože môže byť trochu ťažké zabezpečiť, aby každý súbor cookie získal správne množstvo farby a vzoru.)

  1. Choďte na prechádzku alebo na túru

Je to skvelý spôsob, ako spoznať prírodu a trochu si zacvičiť! Prejdite sa lesom alebo choďte na prísnejšiu túru do hory. Choďte s priateľmi alebo rodinou a nezabudnite nasnímať veľa obrázkov, keď idete.

  1. Choďte niekam, čo vám umožní športovať

Môžete sa zúčastniť tradičného hádzania vajec alebo vyskúšať niečo iné, napríklad golf (ak je neďaleko golfové ihrisko), bocce lopta, bowling, lukostreľba, šípky alebo dokonca wiffle lopta! Bez ohľadu na to, čo robíte, je to vynikajúci spôsob, ako si trochu užiť a zacvičiť.

  1. Prehrávajte hudbu

Či už hráte na nástroji alebo radi spievate, hudba je vynikajúcim spôsobom, ako sa prejaviť. (A je to zábava pre všetkých!) Ak chcete, môžete si dokonca zaznamenať sami seba, aby ste si tento zážitok mohli navždy zapamätať.

  1. Spravte si niekde výlet

Ak máte prostriedky, mali by ste sa pokúsiť niekam vycestovať na svoju oslavu. Aj keď je to len kúsok do iného mesta, môže to byť skvelý spôsob, ako zažiť niečo nové a vzrušujúce. (Môžete dokonca chcieť urobiť z toho rodinný výlet a vziať so sebou deti.) Skúste ísť do mesta, v ktorom ste nikdy predtým neboli, alebo si dokonca urobiť jednodňový výlet do štátneho parku. Nech ste kdekoľvek a nech robíte čokoľvek, nezabudnite urobiť veľa fotografií a pozrieť sa späť na ten zážitok!

  1. Usporiadajte lov

Ďalším skvelým spôsobom, ako zapojiť celú rodinu, je hostiť lov. Ak ste nikdy žiaden neurobili, je to celkom jednoduché: stačí si na papier napísať kopu vecí a potom ich rozsypať po dome alebo vonku. Potom musia „lovci“ sami nájsť všetky predmety. Po uplynutí času vyhráva ktokoľvek, kto nájde najviac predmetov!

  1. Choďte na bejzbalový zápas

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako to osláviť, je navštíviť miestny malý ligový tím hrať na svojom ihrisku. Ak to nie je malá ligová sezóna, potom môžete vždy ísť aj na profesionálny zápas, podľa toho, čo je k dispozícii vo vašej oblasti. (Len sa snažte, aby ste neboli príliš hluční, pretože nás nechce vyhodiť!)

Nech sa rozhodnete pre čokoľvek, jednoducho si užívajte!