ako na to?

Ako ošetriť starnutie vašej tváre? Tipy a triky pre lepšiu pleť.

1) Séra vitamínu C – sérum vitamínu C môžete použiť pri starostlivosti o pleť. Dobrým spôsobom, ako sa zbaviť vrások a stareckých škvŕn, je použitie týchto výrobkov. Sú účinné pri odstraňovaní jemných vrások a vrások. Ak si chcete vylepšiť pleť, musíte pre lepšie zdravie brať vitamíny každý deň.

2) Retinoidy – Jedná sa o silné zložky, ktoré dobre pôsobia na zníženie výskytu jemných vrások a vrások. Je dokázané, že vaša pokožka vyzerá mladšie a hladšie. Tieto produkty veľmi účinne znižujú príznaky starnutia na tvári. Na trhu je dnes veľa retinoidových krémov, ktoré vám môžu poskytnúť výsledky rýchlejšie ako akýkoľvek iný produkt.

3) Ošetrenie tváre – Môžete vyskúšať rôzne ošetrenia tváre, ako sú séra, gély alebo pleťové vody. Tie vám určite pomôžu zbaviť sa jemných vrások a vrások. Niektoré z nich môžu dokonca zvýšiť vašu produkciu kolagénu v pokožke, vďaka čomu vyzerá pevnejšie a mladšie.

4) Botox – injekcie botulotoxínu sa používajú na ošetrenie vrások a stareckých škvŕn na tvári. Toxín ​​dočasne paralyzuje tvárové svaly a dokáže odstrániť vrásky z hornej časti čela, ako aj z očí.

5) Anti-Aging Facials – Existuje veľa rôznych pleťových krémov, ktoré obsahujú zložky proti starnutiu a vitamíny. Používajú sa na podporu a udržanie zdravej pokožky na tvári a na zaistenie žiarivej a mlado vyzerajúcej pleti.

6) Pleťový peeling – Pleťový peeling odstraňuje vonkajšie vrstvy pokožky, ktoré obsahujú odumreté bunky a ďalšie toxíny. Keď je toto hotové, dodáva nový svieži vzhľad a dodáva vám žiarivejší vzhľad. Zlepšuje tiež textúru a hebkosť pokožky na tvári.

Mnoho z nás si to neuvedomuje, ale naša strava hrá obrovskú úlohu v tom, ako vyzerá naša pokožka. Ak ste až do tohto bodu konzumovali stravu s vysokým obsahom cukru a tukov, možno si už všimnete účinkov na vašu tvár. Aj keď nevidíte poškodenie svojich orgánov, stále môžete vidieť účinky zlej stravy na vašu tvár.

Nasleduje niekoľko potravín, ktoré by ste mali začať jesť, aby ste dosiahli lepšiu pleť.

1) Voda – to je vec číslo jeden, ktorú musíte konzumovať každý deň. Vaše telo je zložené prevažne z vody, a ak jej nedáte dostatok, začne ho sťahovať z menej dôležitých oblastí, ako je napríklad vaša pokožka. Ak budete piť veľa vody, vaša pokožka bude pôsobiť bujne a hydratovane.

2) Ovocie a zelenina – Toto je hlavná skupina potravín, na ktorú sa musíte zamerať, aby ste dosiahli lepšiu pleť. Mali by ste sa pokúsiť jesť banán, nejaké čučoriedky alebo dokonca jablko každý jeden deň. Tieto plody sú známe ako antioxidačné superpotraviny, pretože bojujú proti voľným radikálom v tele, ktoré môžu spôsobiť predčasné starnutie.

3) Potraviny priateľské k pokožke – Ak hľadáte konkrétne jedlo, ktoré by ste konzumovali pre lepšiu pokožku, potom skúste jesť nejaké mandle. Mandle sú plné vitamínu E, ktorý je silným antioxidantom, ktorý pomáha predchádzať starnutiu a udržiavať pružnosť vašej pokožky.

Tieto tri skupiny jedál môžete použiť vo svojej strave tak, že si pripravíte smoothies, dáte si do polievky alebo do iných jedál tofu alebo budete jesť ovocie a zeleninu ako občerstvenie po celý deň.

Ak sa zdá, že týchto jedál nemáte vo svojej strave dostatok, potom by ste mali zvážiť doplnky. Doplnky výživy nájdete v ktoromkoľvek obchode so zdravím alebo dokonca v niektorých veľkých obchodoch s potravinami. Pred vložením do tela si vždy skontrolujte štítky a prečítajte si, čo to môže doplnok robiť. Niektoré z týchto doplnkov pre vás nemusia fungovať a mohli by mať nežiaduce účinky, ak máte alergiu.

Doplnky na pokožku

1) Vitamín C – Toto je jeden z hlavných doplnkov, ktoré môžete použiť na udržanie zdravej pokožky. Pokúste sa nájsť kvalitný doplnok, ktorý má v sebe čistý vitamín C a nič viac. Vitamín C prispieva k podpore kolagénu, ktorý udržuje pružnosť pokožky. Chcete hľadať dennú dávku, ktorá sa pohybuje okolo 500 miligramov alebo viac.

2) Rybí olej – Rybí olej je ďalší skvelý doplnok, ktorý môžete použiť na vylepšenie svojej pokožky. Obsahuje vitamín D a omega 3 mastné kyseliny, ktoré skvele napomáhajú tomu, aby vaša pokožka vyzerala mladšie. Chcete nájsť doplnok, ktorý má v každej tabletke najmenej 1 200 – 1 500 miligramov rybieho oleja. Malo by ich ľahko nájsť vo väčšine obchodov so zdravou výživou.

3) Výťažok zo zeleného čaju – Výťažky zo zeleného čaju môžu byť použité ako skvelý spôsob boja proti voľným radikálom v tele. Voľné radikály sú to, čo spôsobuje najviac škody na vašej pokožke, a to pomáha v boji s nimi. Pokúste sa nájsť kvalitný doplnok, ktorý má najmenej 400-500 miligramov na kapsulu.

Nemusíte nevyhnutne chodiť von a zaobstarať si všetky tieto doplnky. Väčšinu z nich nájdete tiež v kvalitnom multivitamíne. Pokiaľ dostávate správne dávkovanie každého doplnku, mali by ste byť v poriadku.