varenie

Ako opraviť suché kurča?

1) Kurča umyte: Pred varením kurča ho dôkladne umyte mydlom a vodou. Ak na to nemáte čas alebo peniaze, použite jemný prostriedok na umývanie riadu, napríklad biely ocot. Pred umytím môžete tiež kurča namočiť v teplej vode. Do vody nedávajte žiadnu soľ! Soľ spôsobí, že mäso bude mať horkú chuť a problémy spôsobí až potom, keď ho uvaríš.

2) Uistite sa, že vaše mäso nie je príliš suché: Keď pripravujete kuracie mäso, uistite sa, že jeho mäso nie je príliš suché. Ak je, potom sa nebude správne pripravovať. Pred dovarením mäso aspoň na 30 minút namočte do studenej vody.

3) Varte svoje kuracie mäso: Po namočení kuracieho mäsa v studenej vode ho vložte do hrnca s vriacou vodou. Varte ho, kým nie je mäkké. Potom z hrnca vypustite všetku vodu a pred konzumáciou nechajte kurča úplne vychladnúť.

Toto sú najdôležitejšie kroky pri fixácii suchého kuracieho mäsa. Ak ich budete dodržiavať, potom by vaše kurča nemalo byť príliš suché. Medzi ďalšie veci, ktoré môžete urobiť, aby vaše kuracie mäso lepšie chutilo, patrí nastrúhanie mäsa a podávanie v tortillových škrupinách so syrom, šalátom a paradajkami. Vajcia môžete tiež rozmiešať s kúskami vareného kuracieho mäsa a pred podávaním dať nastrúhaný syr čedar.

Vyššie uvedené sú len niektoré zo spôsobov, ako opraviť suché kuracie mäso. Som si istý, že pri troche fantázie budete môcť myslieť na ešte viac. Nezabudnite na tri základné pravidlá fixácie suchého kurčaťa: najskôr ho umyte, neprepečte a nechajte ho vychladnúť skôr, ako ho zjete. Dodržiavanie týchto pravidiel by vám malo pomôcť vyhnúť sa tomu, že budete mať v budúcnosti suché kurča.

Najlepšie recepty na opravu suchého kuracieho mäsa

Ako opraviť suché kurča je otázka, ktorá často ľudí frustruje, pretože je to problém, ktorý môže naraziť na kohokoľvek a kedykoľvek. Možno ste kuracie mäso uvarili príliš dlho, možno slnko vysušilo vaše piknikové kuracie mäso, alebo ste vo vrecku mali zatúlaný kúsok kuracieho mäsa, ktoré skamenelo. Bez ohľadu na to, čo problém spôsobilo, oprava suchého kuracieho mäsa je jednoduchá, ak máte k dispozícii niekoľko jednoduchých receptov.

Takže ak potrebujete opraviť suché kurča, tu je niekoľko nápadov, ako rýchlo opraviť suché kurča!

1) Ako opraviť suché kurča: Kuracie mäso pražte

Prečo prestať s kuracím mäsom, keď môžete pridať zeleninu a pripraviť z nej kuracie praženice? Tento recept sa ľahko pripravuje a ľahko sa pripravuje, všetko, čo potrebujete, sú tieto ingrediencie: maslo, zelené korenie, cibuľa, zeler, mrkva, kuracie mäso a soľ. Začnite tým, že na panvici zohrejete trochu masla. Zatiaľ čo sa ohrieva, nakrájajte zeleninu a kuracie mäso. Pridajte najskôr zeleninu na panvicu a nechajte ju variť asi päť minút. Ďalej pridajte kuracie mäso a varte, až kým nebude hotové. Dochutíme soľou a korením podľa chuti a máš hotovo.

2) Ako opraviť kurča sušené na vzduchu

Kuracie sušenie na vzduchu znie ako zvláštny nápad, ale pri správnej príprave môže byť prekvapivo dobré. Tu je postup, ako opraviť vzduchom sušené kurča:

Budete potrebovať:

1 kura

Soľ

Korenie

Olej (najlepšie olivový olej alebo iný druh zdravého oleja)

Vybavenie:

Mlynček (Ak máte mlynček na mäso, uľahčí vám to život a kuracie mäso bude v poriadku. Ak nemáte, bude fungovať aj kuchynský robot. Ak ani jeden z nich nemáte, potom môžete použiť nôž, sekeru alebo ruky.)

Kontajner (Každá nádoba bude stačiť, pokiaľ pojme kurča a bude mať veko. Bude fungovať igelitové vrecko, rovnako ako hrniec alebo miska.)

Pokyny:

Krok 1: Ak používate nôž, sekeru alebo ruky, nakrájajte mäso na malé prúžky. Ak používate kuchynský robot, nakrájajte mäso na malé prúžky a vhoďte ich do kuchynského robota. Ak používate mlynček na mäso, vložte do neho mlynčeky.

Krok 2: Mäso zomeliete, spracujete alebo nasekáte, kým nie je na veľmi malé kúsky.

Krok 3: Mleté mäso vložte do nádoby, pridajte soľ a korenie podľa chuti, potom nádobu utesnite.

A máte to, teraz viete, ako opraviť vzduchom sušené kurča!

3) Ako opraviť na vzduchu sušené hovädzie mäso

Aj keď nemáte radi hovädzie mäso, je vždy dobré vedieť, ako napraviť vzduchom sušené hovädzie mäso v prípade núdze. Skladuje sa oveľa lepšie ako kuracie mäso a má takmer toľko využití, takže je dobré mať ho v zadnom vrecku. Je to tiež ľahké a rýchle na prípravu. Všetko, čo potrebujete, je: mleté ​​hovädzie mäso, soľ a korenie. Na jeho prípravu pridajte do nádoby mleté ​​hovädzie mäso, dochuťte ju soľou a korením podľa chuti a potom nádobu utesnite.

Ako opraviť suché kuracie mäso: Nápady na pitie

Aj keď sušenie kuracieho mäsa nie je ideálne, môže to byť chutné jedlo, pokiaľ viete, ako suché kura opraviť. Čo však môžete piť k jedlu? Tu je niekoľko nápadov, ako opraviť suché kuracie nápoje.

1) Perlivá voda s citrónovými klinmi

Citrónové kolieska nielenže vynikajúco chutia vo vode, ale tiež pomáhajú udržiavať vaše telo hydratované. Všetko, čo potrebujete, je: filtrovaná voda, niekoľko pohárov (naplňte ich asi 1/3 cesta) a citróny (dosť pre všetkých). Najskôr naplňte džbán vodou a vložte ho do chladničky, aby vychladol. Hodinu pred príchodom hostí vytiahnite džbán, pridajte citróny,

1) Perlivá voda s citrónovými klinmi

Citrónové kolieska nielenže vynikajúco chutia vo vode, ale tiež pomáhajú udržiavať vaše telo hydratované. Všetko, čo potrebujete, je: filtrovaná voda, niekoľko pohárov (naplňte ich asi 1/3 cesta) a citróny (dosť pre všetkých). Najskôr naplňte džbán vodou a vložte ho do chladničky, aby vychladol. Hodinu pred príchodom hostí vyberte džbán, pridajte citróny a vložte ho späť do chladničky. Na podávanie jednoducho naplňte poháre ľadom a potom nalejte vodu.

2) Ľadová káva

Káva nielenže vynikajúco chutí, ale aj vám dodá energiu. Všetko, čo potrebujete, je: káva, mlieko, ľad, smotana, sladidlo (ak je to požadované) a šálky (dosť pre všetkých). Najskôr uvarte kávu a vložte ju na hodinu do chladničky. Ďalej si uvarte viac kávy, ako potrebujete, a nalejte ju do zásobníkov na kocky ľadu. Vložte tácky na niekoľko hodín do mrazničky. Keď ste pripravení na podávanie, naplňte každú šálku 1/3 cesta ľadom a potom dolejte kávou. Pridajte toľko alebo toľko mlieka, koľko chcete, a potom pridajte sladidlo (ak je to požadované).

3) Limonáda

Limonáda je nielen lahodná, ale aj veľmi ľahká. Všetko, čo potrebujete, je: voda, citróny, šálky (dosť pre všetkých) a cukor (ak je to potrebné). Najskôr nakrájajte citróny a vložte ich do hrnca s dostatkom vody, aby boli zakryté. Vodu privedieme do varu, potom precedíme citróny. Oslaďte citrónovú vodu v hrnci podľa svojich predstáv a potom podávajte.

Ako opraviť suché kurča: Nápady na pitie – zhrnutie

To je všetko pre nápady na nápoje. Pamätajte, že sú to iba nápady, takže si ich môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv. Pokiaľ sú vynikajúce a uhasia smäd vašich hostí, odviedli ste dobrú prácu.

No, tu to máte: všetko, čo potrebujete vedieť o tom, ako opraviť suché kuracie mäso. Dúfam, že som vám dal dôveru pri plánovaní a usporiadaní skvelej párty. Pamätajte, že ak sa niekedy budete cítiť v strese, urobte si od hostí druhý názor; koniec koncov sú to tí, ktorým bude chutiť jedlo! Veľa šťastia a šťastné varenie.