ako na to?

Ako opraviť škvrnité, holé miesta na vašom trávniku?

Existuje veľa dôvodov, prečo môže byť na vašom trávniku škvrny holých miest. Jedným z dôvodov môže byť zlá starostlivosť o váš trávnik. Ďalším dôvodom môže byť semeno buriny, ktoré klíčilo a počas leta alebo na jeseň z nich vyrástli škvrny. Ďalším dôvodom môže byť nadmerné polievanie alebo nedostatočné polievanie. Existujú rôzne metódy na odstránenie škvŕn od holých miest na trávniku. Niektoré metódy zahŕňajú:

1) Mulčovanie – Kosenie náplastí ich iba zhorší. Musíte pokosiť všetky náplasti, aby znova nezarástli. Ak sa ich chcete úplne zbaviť, môžete použiť herbicídy ako Roundup a ďalšie chemikálie ako glyfosát (Roundup).

2) Herbicídny postrek – Tieto náplasti môžete postriekať herbicídmi, ako je Roundup. Tieto chemikálie ničia burinu a bránia množeniu nových. Fungujú dobre, ak máte veľkú plochu na pokrytie. Sú však škodlivé pre necieľové rastliny, ako sú kvety a stromy.

3) Chemický prostriedok na ničenie buriny – Na ničenie buriny na trávniku môžete používať chemické prostriedky na ničenie buriny, ako je RoundUp alebo iné výrobky. Môžu sa nanášať pomocou rozprašovača alebo rozmetadla.

4) Ručné vytrhávanie buriny – Ak sa vám tieto možnosti nepáčia, ďalším spôsobom, ako zabiť škvrny buriny, je vytrhnúť ich ručne. To si vyžaduje veľa času a úsilia.

5) Prihnojte svoj trávnik – váš trávnik bude opäť zdravý, keď ho začnete správne hnojiť. Syntetické a organické hnojivá sú účinné. Pôda potrebuje živiny na výrobu novej trávy a iných rastlín. Ak pôde chýbajú živiny, nebude schopná podporovať rast nových rastlín. Hnojivá majú rôzne živiny pre rastliny.

Neexistuje jediný dokonalý spôsob, ako opraviť holé miesta na trávniku. Aby ste sa ich úplne zbavili, možno budete musieť vyskúšať rôzne metódy. Niektoré opravy časom zmiznú, iné však nie. Zlé vedenie môže tiež spôsobiť holé miesta na trávniku.

Teraz už viete, čo sa píše o Patchy, Bare Spots in Your Lawn. Ak to zhrnieme, existuje veľa spôsobov, ako opraviť holé škvrny na trávniku. Udržujte svoj trávnik zdravý a nebudú sa na ňom vytvárať záplaty.