ako na to?

Ako opraviť netesnosť medeného potrubia?

V tomto článku budeme diskutovať o tom, ako opraviť netesnosť medenej rúry v mieste spoja. Spoločným problémom medených rúr je, že sú náchylné na netesnosti. Ak takýmto problémom nemôžete zabrániť, bolo by lepšie, keby ste ich okamžite opravili tak, aby nespôsobovali žiadne škody alebo dokonca zlyhanie vášho domu.

Najbežnejším typom opráv medených rúr sú opravy, pri ktorých sa vyžaduje výmena celej rúry. Možno budete musieť vymeniť iba jednu časť potrubia, musíte však pri tom postupovať opatrne, pretože sa vždy odporúča použiť správny druh opravnej pásky. Existuje veľa druhov opravných pások, ale všetky fungujú inak a vyžadujú si rôzne techniky. Napríklad niektoré pásky na opravu potrebujú špeciálne náradie, zatiaľ čo iné sa dajú opraviť pomocou obyčajného ručného náradia, ako sú kliešte alebo skrutkovače.

Ak chcete opraviť netesnosť medeného potrubia, musíte najskôr určiť, ktorý typ opravnej pásky je potrebný. Potom sa musíte rozhodnúť, či bude oprava jednoduchá alebo jednoduchá. Nakoniec musíte zvoliť najlepšiu metódu na odstránenie problému.

Môžete sa buď pokúsiť opraviť únik sami, alebo si najať niekoho iného, ​​aby to urobil za vás. Ak si myslíte, že máte schopnosti a znalosti na to, aby ste si prácu zvládli sami, môžete si prečítať niekoľko online sprievodcov s tipmi a radami. Online tiež nájdete veľa rôznych druhov opravných pások, aby ste si mohli ľahko kúpiť všetko, čo potrebujete. Voľba je výlučne na vás, ale vždy je dobré byť čo najlepšie pripravený, aby ste mohli svoju bezpečnosť uprednostniť pred čímkoľvek iným.

Ako zistím, či je potrebné potrubie opraviť alebo vymeniť?

Rovnako ako akýkoľvek iný materiál, aj medené rúry majú obmedzenú trvanlivosť. Začínajú sa kaziť po rokoch a rokoch pravidelného používania. Rúry sú tiež náchylné na neustále opotrebovanie, najmä ak už máte doma veľa vodovodných armatúr. V oblastiach, ktoré už vykazujú známky poškodenia, sa nevyhnutne objavia netesnosti a praskliny. Tieto problémy môžete vyriešiť sami alebo si najať niekoho iného, ​​aby to urobil za vás. Ak to chcete urobiť sami, musíte sa uistiť, že máte všetky potrebné nástroje a materiály.

Mali by ste tiež vedieť, že oprava medených rúr môže byť veľmi nepríjemná práca. Budete musieť rozrezať bočnú časť potrubia, aby ste mali prístup a mohli poškodenú časť vymeniť. Bude to samozrejme vyžadovať, aby ste do starého spojili kúsok nového medeného potrubia. Problém je v tom, že musíte použiť špeciálnu pastu, aby sa nový materiál prilepil na vnútornú stranu rúry. Ak sa to neurobí správne, oprava zlyhá a vy budete mať väčší problém so svojimi rukami.

Oprava medených rúr môže byť pre neskúseného kutila zložitá. Preto sa dôrazne odporúča, aby ste tento typ práce radšej prenechali profesionálnym inštalatérom. Majú nástroje a zručnosti potrebné na správne vykonávanie svojej práce. Jediným problémom tu je, že prenájom inštalatéra sa môže skutočne sčítať, ak potrebujete viacnásobné opravy na rôznych zariadeniach vo vašom dome. Väčšina inštalatérov navyše zvyčajne vyžaduje platbu skôr, ako začnú s prácami, takže možno budete musieť vyčleniť značné množstvo, aby ste vedeli, či váš problém vôbec dokážu vyriešiť.

Ako môžem dosiahnuť, aby moje potrubia vydržali dlhšie?

Pokiaľ sa o svoje rúry budete dobre starať, môžete značne predĺžiť ich životnosť. Existuje niekoľko vecí, ktoré vám môžu pomôcť, aby vaše fajky vydržali dlhšie a nie sú vôbec náročné. Tu uvádzame iba niekoľko základných tipov na údržbu, ktoré udržujú vaše potrubia v dobrom stave:

Udržujte nízky tlak vody – Jedným z dôvodov, prečo sú potrubia netesné, je nadmerný tlak. Ak sa potrubím vytlačí príliš veľa vody, môže pôsobiť podobným spôsobom ako preplnená hadica. To môže vytvárať slabé miesta a praskliny, ktoré sa môžu ľahko rozpadnúť. Ak máte redukčný ventil, nezabudnite ho čo najnižšie znížiť, keď máte všetky zapojené zariadenia naraz.

Udržujte svoje toalety nerozmyté vodou – Aj zdanlivo neškodný čin, ako je splachovanie toalety, môže spôsobiť nadmerný tlak na potrubia v okolí. To môže spôsobiť, že sa nádrž na vodu do vašej toalety znovu naplní, čo môže následne pretlačiť vodu cez potrubie a vytvoriť spätný tok. Ak sa chcete tomuto problému vyhnúť úplne, nevyplachujte toaletu, pokiaľ sú v prevádzke iné armatúry.

Vyhýbajte sa tečúcej vode po dlhšiu dobu – Možno si myslíte, že nechať kohútik bežať, zatiaľ čo pripravujete riad alebo napúšťate vaňu, je neškodné, ale v skutočnosti to môže byť pre vaše potrubie veľmi zlé. Voda môže ľahko naplniť potrubie a pretlačiť potrubím akékoľvek nerozpustené mydlo alebo nečistoty. Môže to spôsobiť upchatie a zálohy. Ak chcete napustiť niečo ako vaňu, potom vodu nechajte iba natiecť, kým nebude mierne naplnená.

Vykonajte pravidelnú údržbu – Mali by ste udržiavať a dohliadať na svoje hlavné vodovodné potrubia, ako aj na príslušenstvo, ako to robíte v prípade iných veľkých rozvodov.