tipy a triky

Ako odstrániť permanentný marker z papiera?

1) Použite ostrie alebo ceruzku

Sharpies sú skvelé, pretože nemajú žiadny zápach a nekrvácajú, keď na ne napíšete. Používajú sa veľmi ľahko. Je len potrebné, aby ste na ňu nakreslili svoju správu ostrým perom. Nie je nič lepšie ako si niečo zapísať!

2) Na odstránenie permanentných značiek použite dezinfekčný prostriedok na ruky

Dezinfekcia rúk je jedným z najlepších spôsobov, ako sa zbaviť permanentných markerov. Ak nechcete používať dezinfekciu rúk, môžete skúsiť použiť alkohol alebo lieh. Alkohol bude dobre fungovať, ak je na papieri veľa trvalých značiek. Trenie alkoholom je dobré, ak je na papieri len málo trvalých značiek. Obe tieto metódy budú chvíľu trvať, ale stojí to za to.

3) Ako odstrániť permanentný marker bez použitia akýchkoľvek chemikálií alebo odlakovačov:

Ak chcete odstrániť trvalý značkovač bez akýchkoľvek chemikálií alebo odlakovačov, môžete použiť špáradlo. Stačí vložiť malé množstvo špáradla do otvoru, kde bol umiestnený permanentný značkovač, a jemne ho vytiahnuť. Pri odstraňovaní permanentného značkovača je veľmi dôležité byť jemný.

4) Ako odstrániť permanentný popisovač z papiera pomocou zapaľovača

Zapaľovač je jedným z mnohých spôsobov, ako opraviť trvalú značku na papieri. Permanentné značkovače je možné väčšinou vymazať pomocou gumy a ceruziek. Niekedy však tento proces môže trvať veľa času, pretože existuje veľa druhov permanentných značiek.

5) Ako odstrániť permanentný fix z papiera melasou

Trvanlivú značku z papiera je veľmi ľahké odstrániť pomocou melasy. Musíte len zmiešať trochu melasy a sódy bikarbóny a natrieť ju na papier, na ktorom je permanentná značka. Nechajte to odležať 2-3 hodiny. Potom pomocou suchej handričky ľahko odstráňte zmes z papiera. Potom môžete permanentnú fixku ľahko zotrieť.

6) Ako odstrániť permanentný marker z papiera pomocou gumy na bielu tabuľu

Ak na čistenie papiera použijete gumu na biele tabule, mala by sa permanentná značka veľmi ľahko odstrániť. Pred vyskúšaním tejto metódy sa uistite, že na papieri dlho nezanecháte žiadne gumy na bielu tabuľu, pretože by na ňom mohli byť veľké škvrny.

7) Ako odstrániť permanentný popisovač z papiera so zásobníkom na zmrzlinu

Ak máte prázdnu nádobu na zmrzlinu, môžete ňou vyčistiť permanentnú značku od papiera. Najskôr do nádoby vložte trochu ľadu. Potom vložte do nádoby handričku alebo uterák a navlhčite ich vodou. Potom vložte do nádoby ďalšiu handričku alebo uterák a namočte ich amoniakom. Potom vložte nádobu na niekoľko hodín do mrazničky. Po niekoľkých hodinách vyberte nádobu a použite ju na čistenie papiera. Permanentný značkovač by sa po tom mal veľmi ľahko odlepiť.

8) Ako odstrániť permanentný marker z papiera pomocou zubnej kefky

Ak chcete permanentný značkovač odstrániť pomocou zubnej kefky, môžete na to použiť trochu teplej vody. Najskôr navlhčite zubnú kefku teplou vodou. Potom pomocou mokrej zubnej kefky začnite miesto čistiť trvalým značkovačom. Potom ho nechajte zaschnúť. Keď je oblasť s permanentným značkovačom suchá, malo by to byť preč.

9) Ako odstrániť permanentný popisovač z papiera pomocou sporáka

Ďalším spôsobom, ako odstrániť z papiera trvalé značky, je použitie sporáka. Najskôr v hrnci alebo na panvici uvarte trochu vody. Potom na miesto permanentným fixom navlečte handričku alebo uterák. Potom vložte handričku alebo uterák s trvalým fixom do vody. Počkajte niekoľko minút a potom ho vyberte z vody. Potom pomocou suchej handričky zotrite zvyšné trvalé značky.

10) Ako odstrániť permanentný fix z papiera pomocou baseballovej pálky

Ak chcete odstrániť permanentný značkovač pomocou bejzbalovej pálky, môžete použiť vinylovú pálku. Stačí dať permanentnú značku na nejaké noviny alebo igelitku a udrieť ju bejzbalovou pálkou. Po vykonaní niekoľkých krokov by mali byť všetky trvalé značky preč.

11) Ako odstrániť permanentný popisovač z papiera pomocou zapaľovača

Ak chcete permanentnú značku odstrániť pomocou zapaľovača, môžete ním papier spáliť. Stačí natrieť permanentnú značku na nejaké noviny a spáliť ich. Potom by ste mali z papiera odstrániť všetku permanentnú značku.

Toto je 11 efektívnych spôsobov, ako odstrániť permanentnú značku z papiera. Väčšina z týchto metód je dosť ľahká na to, aby ich mohol urobiť každý. Vyskúšajte ich ešte dnes!