Jedlo

Ako navlhčiť suché kuracie mäso?

Zvlhčenie suchého kuracieho mäsa je veľmi ľahké a nevyžaduje si žiadne špeciálne vybavenie. Musíte postupovať podľa týchto jednoduchých krokov:

1) Nakrájajte svoje kuracie mäso na kúsky. (Môžete použiť celé kurčatá alebo ich nakrájať na menšie kúsky.)

2) Do misky dáme trochu vody a osolíme. Dobre premiešajte, kým sa nerozpustí všetka soľ.

3) Vložte kúsky kuracieho mäsa do misy a zakryte ich igelitom. Nechajte odpočívať aspoň jednu hodinu.

4) Po odpočinku vyberte kuracie kúsky a pred opätovným vložením do misky s vodou ich nechajte úplne vychladnúť. Robte to tak dlho, kým nepoužijete všetky svoje kuracie kúsky. Ak si chcete nechať niečo navyše na ďalšie použitie, vložte ich do vrecka na zips a pevne ich utesnite, aby nezmokli!

5) Keď ste pripravení na varenie svojho kurčaťa, jednoducho ho vložte do panvice s rozpáleným olejom a nechajte ho pražiť do zlatista. Môžete tiež použiť iné oleje, ako je arašidový olej, rastlinný olej alebo dokonca maslo. Pamätajte, že čím je olej teplejší, tým lepšie.

6) Po uvarení vypustite z kúskov kuracieho mäsa prebytočný tuk a uložte ich do vrecka Ziplock pre ďalšie použitie!

Podľa týchto pokynov môžete svoje suché kurča ľahko navlhčiť. Kuracie mäso je veľmi výživné jedlo, ktoré môžete použiť na oveľa viac receptov, ako by ste si kedy mysleli! Stačí trocha fantázie a toto skvelé jedlo sa stane ešte väčším!

Mohlo by vás zaujímať: Ako zmäkčiť tvrdé varené kurča

Čo môžem urobiť so zvyškom suchého kuracieho mäsa?

Mnoho ľudí sa ocitne so zvyškom suchého kuracieho mäsa z rôznych zdrojov. Najčastejšie je samozrejme večierok alebo rodinné stretnutie, kde sa varilo celé kurča a bolo tu viac ľudí, ako sa čakalo. Zostane vám celé kurča, ktoré musíte spotrebovať, kým sa pokazí. Tu je niekoľko skvelých nápadov na veci, ktoré môžete urobiť so zvyškom suchého kuracieho mäsa:

1) Kurací šalát. Táto klasika je skvelý spôsob, ako spotrebovať zvyšky suchého kuracieho mäsa. Najskôr budete musieť mäso z kostí nastrúhať čo najjemnejšie. Potom primiešajte ľubovoľnú kombináciu majonézy, kyslej smotany, omáčky Tabasco, soli a korenia, kým vám nebude chutiť. Môžete tiež pridať cibuľu a zeler, aby ste získali extra chrumkavú textúru!

2) Kuracie mäso a rezance. Uvarte nejaké rezance, potom pridajte svoje nastrúhané kuracie mäso a spojte ich. Omáčku môžete tiež zahustiť cestom (rovnaké množstvo múky a masla, ktoré sa varí spolu do hneda) alebo pridaním zmesi vajec a mlieka.

3) Koláč s kuracím mäsom. Uvarte si rezance a potom ich skombinujte s nastrúhaným kuracím mäsom. Niektoré druhy zeleniny (najlepšie zvyšky, ako napríklad hrášok, mrkva a kukurica) pridajte do omáčky nejaké zahusťovadlo, aby nebola príliš vodnatá a mali ste jedlo vhodný pre kráľa!

Dúfam, že vám tieto tipy boli užitočné a môžete ich použiť pri ďalšom zážitku z varenia kurčiat. Šťastné jedlo!