Dom a Záhrada

Ako natrieť guľôčku z polystyrénu akrylovou farbou?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť pri maľovaní ľubovoľného predmetu, je dôkladne ho vyčistiť. Pred lakovaním musíte z povrchu odstrániť všetky nečistoty, prach, mastnotu alebo iné nečistoty. Po vyčistení predmetu sa musíte ubezpečiť, že v laku nie sú žiadne nedostatky alebo chyby. Ak chcete maľovať trojrozmerný predmet, ako je napríklad guľka z polystyrénu, potom je správna príprava ešte dôležitejšia na vytvorenie hladkého povrchu.

Budete potrebovať:

  • Akrylové farby
  • Štetce
  • Nádoba na vodu
  • Nádoba na guľku z polystyrénu

Zozbierajte svoje materiály a pripravte si zásoby. Budete potrebovať polystyrén, ktorý môžete použiť ako základňu pre loptu. Polystyrén môžete získať v železiarstve. Budete sa tiež musieť rozhodnúť, akú farbu chcete, aby bol váš konečný produkt. Pripravte si všetky svoje materiály skôr, ako začnete skladať loptu.

Polystyrén ohnite a vytvarujte do tvaru gule. Mala by to byť čo najdokonalejšia sféra. Ak je zdeformovaný, mali by ste ho pretvarovať, kým nebude požadovaný. Mal by byť úplne pevný. Skontrolujte všetky zjavné chyby.

Celú guľu natrieme vrstvou bielej farby. Pre väčšinu aplikácií by mala stačiť biela farba. Ak však chcete vytvoriť farebnú guľu, môžete pred nanesením prvého náteru zmiešať bielu farbu s niektorým potravinovým farbivom podľa vášho výberu.

Pred pridaním ďalšej vrstvy farby nechajte guľôčku úplne zaschnúť. Nezabudnite pridať niekoľko vrstiev a pred nanesením ďalšej nechajte ich zaschnúť, aby mala lopta po celom povrchu peknú, rovnomernú farbu. Pred premiestnením lopty na nové miesto sa tiež uistite, že je dôkladne vysušená. Ak povrch gule nie je suchý, môže sa odštiepiť alebo prasknúť.

Tipy a varovania

Ak chcete, aby vaša lopta mala zaujímavú textúru, môžete použiť špongiu alebo iné predmety s rôznymi textúrami, kým je farba ešte vlhká.

Pamätajte, nikdy nejedzte nič, čo si natriete. Chemikálie vo farbách nie sú určené na konzumáciu.

Akonáhle dokončíte maľovanie svojej lopty, môžete ju použiť, ako chcete. Uistite sa, že ste loptu vystavili na bezpečnom mieste, kde sa nepoškodí. Môžete sa tiež rozhodnúť vložiť ho späť do škatule, ktorá bola dodaná tak, aby zostala chránená počas skladovania.
Komunita vie veľa o farebných listoch z polystyrénu. V tomto článku hovoríme aj o farebných listoch z polystyrénu Michael. Znalosti o tom, ako vyrobiť guľku z polystyrénu, môžu byť poskytnuté vašim známym, ak si myslíte, že by im mohli byť užitočné.