tipy a triky

Ako nakresliť jazvu na koži?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť pri ťahaní rany, je určiť, o akú ranu ide. Ak je to iba výrez alebo škrabanec, nemusíte sa príliš starať o detaily. Bez problémov sa vám podarí niečo také urobiť. Ak si však vaša rana bude vyžadovať určitý druh pozornosti, budete musieť venovať zvýšenú pozornosť.

Najskôr sa pozrite na oblasť, kde bude rana natiahnutá. Existuje niečo, čo by mohlo spôsobiť stratu krvi? Existujú ďalšie oblasti okolo rany, ktoré by mohli potenciálne krvácať? Ak je to tak, sú to miesta, z ktorých sa chcete vyhnúť vyčerpaniu krvi.

Ďalej nasleduje zisťovanie, či už bola vaša postava v minulosti zranená alebo nie. Ak nie, potom ich možno budete chcieť nakresliť úplne čisté. V opačnom prípade môžete pridať niektoré účinky striekajúcej krvi.

Na záver sa uistite, či vaša postava silno nekrváca alebo či nevyzerá, akoby dostala infarkt.

Teraz, keď máte o všetky tieto veci postarané, je čas začať kresliť! Prvá vec je však prvá; pre svoju prácu používajte mäkkú kefu. Pomôže vám to zabezpečiť, aby ste lineart dokončili rýchlejšie a tiež nepoškodili vašu dosku na kreslenie.

Teraz začnime s obrysom! Je dôležité mať na pamäti, že chcete, aby vaša rana vyzerala čo najrealistickejšie, ale zároveň aby ​​vyzerala dobre. Takže ak potrebujete trochu predĺžiť linku, pokojne tak urobte. Najdôležitejšie je dokončiť to.

Ďalej máme tienenie! Väčšina ľudí si myslí, že tieňovanie je niečo mimoriadne ťažké, ale v skutočnosti to tak nie je. Jednoducho odfoťte oblasť, na ktorej budete pracovať, pomocou mobilného telefónu alebo digitálneho fotoaparátu. Teraz pomocou softvérového programu na úpravu obrázkov vymažte pozadie a na obrázok umiestnite vrstvu šedej. Odtiaľ to stačí vytlačiť a umiestniť pod kresliacu dosku. Všetko, čo musíte urobiť, je podľa toho všetko zatieniť.

Keď už to nie je možné, poďme sa vyfarbovať! Opäť pomocou mäkkej kefky uchopte dostupnú farbu a začnite s farbením v danej oblasti. Pri práci na tom sa pravdepodobne budete musieť vrátiť a vymazať niektoré zo šedých oblastí. Ale s trochou trpezlivosti budete mať vynikajúce výsledky!
Skvelé! Teraz ste konečne hotoví. Je čas pridať nejaké dokončovacie prvky! Pomocou čiernych a sivých značiek začnite do rany pridávať niekoľko drobných detailov. Vďaka tomu bude oblasť vyzerať ešte „poškodenejšie“ a tiež jej pomôže vytvoriť 3D efekt.

Teraz ste konečne skončili s kreslením svojej jazvy. Teraz už zostáva len predviesť svoju šikovnú prácu! Dúfam, že ste sa pri jeho kreslení zabavili!