ako na to?

Ako nainštalovať stropný ventilátor?

Stropné ventilátory sú v dnešnej dobe veľmi populárne kvôli ich nízkym nákladom a ľahkému použitiu. Stali sa jedným z najbežnejších predmetov vo vašej domácnosti. Možno by vás zaujímalo, či je možné namontovať stropný ventilátor bez akejkoľvek kabeláže? Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť, ale je treba zvážiť niekoľko vecí, skôr ako to urobíte.

1) Máte suterén alebo prechádzate priestor? Ak áno, potom nebude možná inštalácia stropného ventilátora bez existujúcich káblov. V takýchto prípadoch si musíte kúpiť nový stropný ventilátor a skontrolovať, či má dostatok energie na správny chod. Skontrolujte tiež, či je elektrická zásuvka umiestnená v blízkosti miesta, kde chcete namontovať stropný ventilátor.

2) Je váš dom vybavený potrubím? Ak áno, potom sa musíte ubezpečiť, že váš stropný ventilátor nezasahuje do prúdenia vzduchu vo vašom dome.

3) Dokážete nájsť správny typ stropného ventilátora? Možno budete hľadať stropný ventilátor, ktorý je dodávaný s rôznymi typmi motorov. Môžete si napríklad zvoliť motorizovaný model, ktorý vám umožní upraviť jeho rýchlosť na základe teploty vo vašom dome.

4) Bude to pre vás výhodné? Naozaj potrebujete namontovať stropný ventilátor? Pamätajte, že lepšie by vám mohlo byť len zakúpením elektrického ventilátora. Sú lacnejšie a ľahšie.

5) Máte priateľa alebo člena rodiny, ktorý vám môže pomôcť nájsť ten správny typ stropného ventilátora? Predtým, ako tak urobíte, by ste sa mali poradiť s niekým, kto má skúsenosti s inštaláciou stropného ventilátora.

6) Aké sú elektrické požiadavky na váš stropný ventilátor? Dá sa nainštalovať ihneď alebo potrebujete najať elektrikára?

Záverom možno povedať, že inštalácia stropného ventilátora nie je taká zložitá. Ak si však nie ste istí, ako to urobiť sami, je lepšie vyhľadať pomoc od niekoho, kto má v minulosti väčšie skúsenosti s elektrickým vedením.

Ako nainštalujem stropné ventilátory?

Inštalácia stropného ventilátora môže byť jednoduchý DIY projekt, ktorý môžete urobiť cez víkend. Teda ak ste celkom šikovný a máte skúsenosti s takýmito vecami. Ak sa s takýmto projektom stretávate prvýkrát, možno budete chcieť získať priateľa, ktorý vie, čo robí, aby vám pomohol. Takto sa od neho môžete učiť a klásť otázky.

Predtým ako začneš…

Predtým, ako začnete s inštaláciou nového stropného ventilátora, musíte sa ubezpečiť, že ste na to skutočne pripravení. Za týmto účelom si položte nasledujúce otázky:

-Máte dostatok elektrickej energie? (Väčšina stropných ventilátorov vyžaduje, aby bol do existujúcej zásuvky zapojený iba svetelný zdroj. Ak taký v oblasti, kde ho chcete namontovať, nemáte, možno budete potrebovať elektrikára.) – Máte nejaké skúsenosti s elektrickým zapojením ? Ak nie, mali by ste pravdepodobne prísť s elektrikárom a pridať pre vás novú zásuvku. -Montujete ventilátor na klenutý alebo lomený strop? Môže to vyžadovať špeciálne diely, ktoré sú určené pre takéto okolnosti.

Krok 1: Poloha, poloha, poloha …

Najskôr je potrebné zvoliť miesto na montáž stropného ventilátora. Ľudia ich zvyčajne radi umiestnia do stredu miestnosti, aby vánok cítil každý v okolí. Popremýšľajte, kam by ste ho chceli nainštalovať, a potom …

Krok 2: Označenie polohy

Použite zvinovací meter a nájdite stred miestnosti. Zatlačte zvinovací meter až k stropu a urobte značku v stredovom bode. Od tejto značky zmerajte každú stenu a urobte ďalšiu značku. Pomocou úrovne nakreslite priamku medzi týmito dvoma bodmi. Váš stropný ventilátor by mal byť namontovaný v mieste, kde sa tieto vedenia stretávajú.

Krok 3: Odstránenie starého svietidla

Ak je vo vašej miestnosti už namontované svietidlo, musíte pred inštaláciou stropného ventilátora odstrániť starý. Najskôr pre istotu vypnite istič, ktorý dodáva energiu do tejto časti domu. Ďalej pomocou skrutkovača odstráňte kryt svetla. Akonáhle je to hotové, vyhľadajte sadu drôtov a konektor, ktorý prechádza z týchto drôtov do samotného zariadenia. Odskrutkujte konektor a odložte ho nabok. Nakoniec vyberte žiarovku a tiež ju odložte bokom.

Krok 4: Pripojenie stropného ventilátora

Po odstránení starého svietidla ste pripravení nainštalovať nový ventilátor. Uistite sa, že je napájanie tejto časti domu stále vypnuté, a potom začnite s montážou stropného ventilátora. Väčšina fanúšikov bude mať montážnu sadu s množstvom rôznych častí vrátane montážnych skrutiek, úchytov a vodičov.

Začnite tým, že vezmete montážnu konzolu a pripevníte ju k spodnej časti ventilátora. Uistite sa, že skrutky, ktoré použijete na jeho pripevnenie, sú súčasťou balenia a potom ich utiahnite na svoje miesto. – Nasledujte drôty od stropného ventilátora nadol k montážnej konzole a odrežte konektor. Tieto vodiče sa použijú na napájanie z ventilátora do montážnej konzoly. -Vezmite drôty a otočte ich dohromady.