ako na to?

Ako nainštalovať do kúpeľne odvetrávanie?

V tomto článku vám povieme, ako inštalovať kúpeľňový prieduch do steny. Možno ste ho už nainštalovali, ale nevedeli ste, ako na to. Ak hľadáte riešenie, potom ste na správnom mieste, pretože pri inštalácii potrubia do kúpeľne nie je potrebné utrácať peniaze za inštaláciu potrubia alebo potrubia. Ak budete postupovať podľa jednoduchých krokov, je možné ľahko a lacno nainštalovať ventilačný otvor v kúpeľni.

Hlavná vec, ktorú si musíte pamätať, je, že nad toaletou by mal byť inštalovaný ventilačný otvor pre kúpeľňu. Takto to neovplyvní váš výhľad na oblohu. Pre tento projekt môžete použiť akýkoľvek druh dreva. Drevo je lacné a ľahko sa s ním pracuje. Najlepšie na použití dreva na tento účel je, že sa nemusíte obávať jeho poškodenia počas inštalácie.

Odvzdušnenie kúpeľne si môžete kúpiť v ktoromkoľvek železiarstve. Zvyčajne ich predávajú za zhruba 50 až 100 dolárov. Môžete si však vytvoriť svoj vlastný, ak chcete ušetriť peniaze. Existuje mnoho spôsobov, ako to môžete urobiť. Môžete napríklad použiť preglejku namiesto dreva a sami si ju rezať alebo dokonca postaviť vlastnú z PVC rúr a plechov.

Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je rozhodnúť sa, kde chcete vyrezať otvor v stene pre prieduch v kúpeľni. Spoločné miesto na jeho rezanie je priamo nad toaletou. Ak to však chcete, môžete ho umiestniť na iné miesto v miestnosti. Len sa uistite, že dvakrát meriate a raz režete. Nechcete, aby diera bola príliš veľká alebo príliš malá. Inými slovami, chcete, aby bol správne vycentrovaný nad tým, kam bude smerovať prieduch.

Teraz už len zostáva dať ventilátor a odvetrať tam, kde je otvor. Mal by sa ľahko zasunúť na miesto. Možno na to budete musieť použiť gumovú paličku, aby ste na ňu poklepali spoza steny, aby pevne zapadli na svoje miesto. Potom na ňu môžete nasadiť kryt a máte hotovo.

Jedná sa o jednoduchý a ľahký spôsob, ako nainštalovať prieduch do kúpeľne vo vašej domácnosti. Je to jeden z najmenej nákladných a časovo náročných spôsobov. Niekedy menej je naozaj viac!

Ako nainštalovať ventiláciu do kúpeľne pomocou potrubia?

Inštalácia ventilačného otvoru v kúpeľni pomocou potrubia môže byť o niečo komplikovanejšia ako iné metódy uvedené vyššie. Stále je to však dosť ľahké urobiť, ak viete, čo robíte.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vyzdvihnúť ventilátor do kúpeľne s priloženou vetracou súpravou. Sú ľahko dostupné vo väčšine obchodov s domácimi potrebami a sú veľmi lacné. Zvyčajne sa dodávajú v rôznych štýloch a farbách, takže by ste nemali mať problém nájsť ten, ktorý by zodpovedal vašej kúpeľňovej výzdobe.

Väčšina vetracích potrubí pre ventilátory v kúpeľni je dlhá asi päť stôp. Túto rúru budete musieť skrátiť na požadovanú dĺžku. Majte na pamäti, že čím dlhšie bude potrubie, tým viac strát bude. To znamená, že do ventilátora bude natiahnuté menej vzduchu.

Jedna skvelá vec pri inštalácii ventilačného otvoru v kúpeľni s potrubím je, že ho možno v budúcnosti použiť aj na iné účely. Napríklad, ak sa niekedy rozhodnete podkrovie vykurovať alebo ochladzovať, môžete použiť rovnaké potrubie.

Inštalácia ventilačného otvoru v kúpeľni s potrubím je rovnako jednoduchá ako inštalácia bez potrubia. Rozdiel je iba v tom, že musíte mať prístup do kúpeľne aj do podkrovia. To znamená vyrezanie otvoru v oboch oblastiach, zvyčajne v strope.

Prvým krokom je vyrezanie otvoru cez strop kúpeľne. Možno budete chcieť najskôr položiť nejaké plachty, aby ste zabránili hromadeniu trosiek všade. Pomocou píl alebo ručnej pílky vystrihnite kruh dostatočne veľký na to, aby sa potrubie a ventilátor zmestili do miestnosti.

Ďalším krokom je vyrezanie otvoru v podlahe podkrovia. To je zvyčajne o niečo jednoduchšie, pretože sa nemusíte starať o vytvorenie kruhového otvoru. Stačí vystrihnúť dostatočne veľký štvorec, aby sa do neho vošiel ventilátor a potrubie. Snažte sa to rezať čo najpriamejšie hore a dole, hoci šikmo bude tiež fungovať.

Teraz, keď sú obidva otvory vyrezané, môžete začať inštalovať ventilátor a odvzdušňovať. Najľahšia časť je ventilátor. Všetko, čo musíte urobiť, je pevne usadiť na miesto. Ak je to potrebné, klepnite pomocou kladiva na miesto.

Odvzdušňovacie potrubie je však trochu iné. Najskôr musíte na jeden koniec potrubia pripevniť priložený prieduch. Mal by sa ľahko skrútiť a zaistiť na svojom mieste. Po dokončení môžete tento koniec potrubia pevne usadiť do otvoru pre ventilátor v strope.

Teraz prichádza na rad zložitá časť, ktorou je pripojenie druhého konca odvzdušňovacieho potrubia do otvoru v podkroví. Ak ste vyrezali otvor v podkroví pod miernym uhlom, bude sa ľahšie pripevňovať. Môžete tiež použiť sklápací rebrík, ktorý vám v prípade potreby pomôže dostať sa k otvoru.

Akonáhle ste dostatočne blízko k otvoru, pevne zafixujte rúrku na svojom mieste. Ak je to potrebné, pomocou gumovej paličky na ňu poklepte spoza steny. Pred pokračovaním sa uistite, že je pevne zaistené na svojom mieste.

Možno budete chcieť spojiť viac prieduchov pre dlhodobé fungovanie. Skôr ako na ne klepnete kladivom, ubezpečte sa, že sú pripojené všetky priložené ventilačné otvory.