Kuchyne

Ako na zdravé raňajky?

Recepty na zdravú raňajku sú tie, ktoré obsahujú zeleninu, ovocie, orechy a semená. Môžu obsahovať akýkoľvek druh mäsa alebo rýb. Zistilo sa, že recepty na zdravú raňajkovú panvicu poskytujú množstvo výživných látok vrátane bielkovín, vápnika, zinku a vitamínov A a C. Nie je potrebné sa obávať, že budete jesť príliš veľa tuku, pretože tieto jedlá neobsahujú vysoké množstvo nasýtených tukov. Na druhej strane majú nízky obsah cholesterolu.

Najlepšie na týchto receptoch na zdravé raňajky na panvici je, že sa dajú ľahko pripraviť. Nepotrebujete ani nič variť! Musíte len zohriať trochu oleja a pridať svoje obľúbené prísady. Potom si doprajte svoje výživné jedlo.

Možno si myslíte, že je ťažké pripraviť recepty na zdravú raňajkovú panvicu. Zistíte však, že ich výroba trvá menej ako desať minút a nie je potrebné žiadne špeciálne vybavenie. Potrebujete iba panvicu, trochu oleja a čas. Ak chcete ušetriť peniaze, môžete namiesto spreja na varenie použiť alobal.

Raňajková panvica s praženicami

Existuje niekoľko spôsobov, ako pripraviť praženicu. Napríklad môžete do vajec pridať mlieko alebo vodu, aby boli krémovejšie, a pridať bylinky, ak chcete zvýrazniť ich chuť. Môžete tiež pridať zeleninu, aby bola výživnejšia. Keď nabudúce idete nakupovať, pridajte všetky tieto ingrediencie do svojho zoznamu. Mimochodom, pre tento recept budete potrebovať liatinovú panvicu.

Čo potrebuješ:

  • 6 vajec
  • 1 1/2 šálky mlieka
  • 1 ČL masla
  • 1 ČL nakrájanej cibule
  • 2 šálky nasekaného čerstvého špenátu
  • 1 šálka strúhaného syra čedar (voliteľné)
  • Štipka soli a podľa chuti čierne korenie

Ako variť:

Vložte veľkú nepriľnavú panvicu na stredný oheň, pridajte maslo. Keď sa maslo rozpustí, pridáme cibuľu a varíme ju, kým nezmäkne.

Vajcia rozšľaháme v miske a vmiešame mlieko, pridáme soľ, čierne korenie a nasekaný špenát.

Nalejte vaječnú zmes do panvice a nechajte ju bez miešania variť, kým nezačne tuhnúť. Jemne premiešajte, kým nie sú vajcia mäkké. Pridajte syr a pokračujte vo varení, kým nie je uvarené podľa želanej sýtosti.
Podávame ihneď. Môžete ho tiež doplniť väčším množstvom syra (ak je to žiaduce).