ako na to?

Ako na závesnu dosku do kúpeľne?

Závesná doska do kúpeľne je dekoratívny kus nábytku určený na vystavenie predmetov, ako sú toaletné potreby alebo kozmetika. Napríklad vaničková kozmetická doska by sa primárne používala na vystavenie mydla a šampónu. Niektoré typy toaletných dosiek sú vyrobené zo skla, kovu, dreva alebo iných materiálov. Môžu mať rukoväte alebo vôbec žiadne; môžu to byť ploché povrchy (napríklad zrkadlá) alebo zakrivené povrchy (napríklad police).

Dosky do kúpeľne

Existuje niekoľko rôznych druhov toaletných dosiek. K dispozícii sú nástenné dosky na dosku, ktoré je možné umiestniť kdekoľvek na stenu; policové toalety, ktoré musia byť umiestnené na poličke; a toaletné dosky na podstavci, ktoré je možné inštalovať iba na podstavec. Tieto štyri typy toaletných dosiek sa líšia svojim vzhľadom a funkčnosťou.

Nástenné vanity

Nástenné toaletné dosky sú zvyčajne rovné povrchy s rukoväťami. Umožňujú používateľovi ľahký prístup a použitie rôznych položiek uložených v nich. Nástenné toaletné dosky majú veľa tvarov a veľkostí, ale väčšina bude mať jednu alebo dve odkladacie priehradky, do ktorých sa zmestia rôzne malé predmety, ako sú zubné kefky, dezodoranty, sponky do vlasov a podobne.

Policové vaničky

Odkládacie dosky na police sa pohybujú od jednoduchých rovných povrchov až po komplikované zrkadlá so svetlami. Dosky na dosku na police sú zvyčajne ploché a obdĺžnikového tvaru, ale v niektorých prípadoch to môžu byť krátke police s nainštalovanými rukoväťami. Poličky na dosku na police sú často vyrobené z dreva alebo kovu a môžu mať niekoľko priehradiek na odkladanie vecí. V iných prípadoch to môže byť jednoducho rovný povrch s dostatkom priestoru na umiestnenie niekoľkých predmetov.

Stojanové podstavce

Závesné dosky na podstavci sú možno najbežnejším typom kúpeľňovej dosky. Závesné dosky podstavca sú pripevnené k malému podstavcu, ktorý je potom možné inštalovať takmer kdekoľvek v kúpeľni. Môžu byť inštalované na podlahu alebo zdvihnuté z podlahy na malé nožičky. Mnoho toaletných dosiek namontovaných na podstavci je dodávaných s jednou alebo viacerými zásuvkami na uloženie osobných predmetov, ako sú zubné kefky, hrebene a podobne.

Najbežnejším typom podstavcovej kozmetickej dosky je umývadlo. Často sú vyrobené z keramických alebo kompozitných materiálov a majú všetky tvary a veľkosti. Mnoho umývadiel je určených na ručné umývanie a sú na vrchu ploché, zatiaľ čo iné umývadlá majú malú umývadlo a batériu na umývanie rúk alebo čistenie zubov.

Kúpeľňové doplnky: Čo treba hľadať

Pri výbere vrchnej časti kúpeľne by sa mali brať do úvahy faktory, ako je veľkosť, farba, dizajn, stav a množstvo dostupného úložného priestoru. Veľkosť toaletnej dosky je jedným z najdôležitejších faktorov, pretože ak je príliš veľká alebo príliš malá, nezhoduje sa s rozmermi miestnosti. Farba vonkajšej dosky kúpeľne môže vylepšiť alebo zhoršiť celkový vzhľad kúpeľne.

Dizajn kúpeľňovej kozmetickej dosky by mal ladiť s dekorom zvyšku kúpeľne. Zatiaľ čo niektorí ľudia uprednostňujú prepracovanejšie vzory, ako sú ovocie alebo kvety, iní vyhľadávajú kúpeľňové toaletné dosky, ktoré majú klasickejší alebo modernejší vzhľad. Dôležitým faktorom, ktorý je potrebné mať na pamäti, je stav vaničky na dosku v kúpeľni, najmä ak sa plánuje inštalácia novej vaničky pred odstránením starej.

Nakoniec by mal byť dostatok úložného priestoru dostatočný na to, aby pojal všetky toaletné potreby, ako je mydlo, toaletný papier a uteráky. Mnoho toaletných dosiek má vo vnútri úložné priestory vo forme zásuviek alebo skriniek. Ak plánujete inštaláciu novej kozmetickej dosky, ktorá nemá toľko úložného priestoru ako tá stará, potom by ste mohli kúpiť ďalšie úložné kontajnery, aby ste mali všetky potrebné predmety poruke. Kúpeľňa bez umývadla je ako posteľ bez čela. Je len prázdny a nevýrazný, a preto je dnes na trhu toľko kúskov týchto kúskov.

Vonkajšie kúpeľňové dosky: výber štýlu a nábytku

Nábytok pre kúpeľňové toaletné potreby sa dodáva v širokej škále materiálov od dreva cez kameň po kov. Často sú vyrobené ručne zručnými remeselníkmi a majú veľký výber veľkostí, tvarov a vzorov. Existujú aj moderné verzie zo skla alebo číreho plastu, aby bolo vidieť vnútorné fungovanie. Štýl márnosti sa tiež môže zhodovať so štýlom zvyšku kúpeľňového nábytku alebo môže byť navrhnutý tak, aby vynikol a bol kusom rozhovoru.