ako na to?

Ako na výborný steak?

Dobrý steak je ten, ktorý chutí vynikajúco a nie je tvrdý ani suchý. Zlý steak je taký, ktorý nechutí dobre alebo má v sebe príliš veľa tuku. Dobré steaky sú zvyčajne stredne zriedkavé (160 ° F / 71 ° C) a vo vnútri nemajú ružovú farbu. Nie sú šťavnaté, ale ani nemusia byť.

Správny rez mäsa je dôležitý, pretože určuje, ako dobre vám jedlo vyjde. Napríklad, ak je váš obľúbený steak Filet Mignon, potom vám bude pravdepodobne chutiť ešte lepšie, keď k nemu bude pridaná nejaká zelenina, ako bez nich. Ak je váš obľúbený steak Rib Eye, potom by ste ho mohli uprednostniť iba s kosťou, a nie s celou vecou.

Je tiež dôležité zvážiť, koľko chcete minúť. Možno si myslíte, že rebro je drahé, ale môžete ľahko získať dve rebro za menej peňazí tak, že namiesto neho zaobstaráte filety bez kostí. Filety bez kosti sú lacnejšie a ľahšie sa pripravujú, tak prečo to nevyskúšať?

Steak je niečo, čo má veľa ľudí rád, tak sa poďme pozrieť na niektoré z rôznych druhov mäsa, ktoré sú tu pre vás. Rozdelil som ich do troch hlavných kategórií:

Najčastejšie:

Sviečková, Porterhouse, T-Bone a Filet

Všetko sú to v podstate rovnaké strihy. Zvyčajne sú dosť jemné a dajú sa ľahko grilovať. Majú veľa chutí, ale niektoré z nich môžu mať viac tuku ako iné. Spravidla pochádzajú zo zadnej časti kravy a majú primeranú cenu. Dobrá voľba pre ľudí, ktorí nechcú minúť príliš veľa, ale stále chcú niečo, čo chutí.

Rib Eye a Strip Loin

Rib Eyes a Strip Loins sú druhým najbežnejším strihom. Tieto sú zo strednej časti kravy. Všeobecne sú jemnejšie ako iné kúsky, ale do mäsa majú veľa tuku. Možno ich budete musieť pred varením podstrihnúť, aby ste sa zbavili prebytočného tuku. Pokúste sa nájsť rez, v ktorom je trochu tuku, pretože vďaka tomu je chutný.

Delmonico, Porterhouse a T-Bone

Jedná sa v podstate o rovnaký strih. Je to z časti kravy za ramenami a je veľmi jemné. Niekomu môže pripadať trochu žuvací, takže je najlepšie ho uvariť na nižšiu teplotu. Nie toľko tuku ako rebierko alebo prúžok, takže možno budete chcieť pridať trochu masla, oleja alebo inej formy tuku, aby chutili lepšie. Zvyčajne je to o niečo nákladnejšie vzhľadom na množstvo zručností, ktoré sú potrebné na jeho prípravu.

Ďalšie rezy, ktoré môžete vidieť:

Tip na sviečkovicu: Tento rez pochádza zo spodnej časti kravy a nie je taký jemný ako väčšina ostatných, ktoré sú tu spomenuté. Má o niečo viac tuku ako tie rezne, takže sa dá pripraviť rôznymi spôsobmi.

Ploché železo: Pochádza z oblasti ramien kravy a je možné ho pripraviť ako sviečkovicu alebo chuck. Je veľmi jemný, takže ho netreba dlho variť. Je to zvyčajne lacnejšie ako iné kúsky ako Porterhouse alebo T-Bone.

Škrupina: Pochádza zo strednej časti kravy, ale nie je taká jemná ako iné rezy, ako napríklad rebro alebo pás. Má však jedinečný tvar, takže je ľahké ho identifikovať. Má ľahké množstvo tuku a je možné ho pripraviť rôznymi spôsobmi.