ako na to?

Ako na súkromný vo vašom dome?

Najlepším spôsobom, ako si svoj vonkajší priestor vychutnať, je zabrániť mu vniknutiu. Ak chcete odpočívať alebo pracovať doma, potrebujete súkromie. Ak máte balkón, potom je skvelé, ak ho nevyužíva niekto iný! Čo však v prípade, že v okolí žijú ďalší ľudia? Čo keď sa deti hrajú na záhrade? Alebo ešte horšie, čo ak sú opití a začnú vám hádzať kamene na okno?

Ak bývate v malom bytovom dome, možno by ste si ich ani nevšimli. Ak však žijete vo výškovej budove, ako je tá hore, môže to byť problém. Ako na to, aby ste zabránili votrelcom bez toho, aby ste museli míňať peniaze za bezpečnostné systémy? Tu je niekoľko kreatívnych nápadov na vytvorenie súkromnej oázy:

1) Rohový dom

Rohový dom je v podstate miesto, kde sa stretávajú dve budovy. Zvyčajne sú menšie ako bežný dom, ale väčšie ako byt. Niektoré príklady zahŕňajú tie, ktoré sa nachádzajú na záhradách domov, za garážami atď.

2) Terasa so záhradou

Terasová záhrada je v podstate veľká plocha, ktorá obklopuje dom. Existuje mnoho rôznych typov terás a pohybujú sa od jednoduchých chodníkov až po zložité terénne úpravy.

3) Plot

Najbežnejším riešením, ako udržať ľudí ďalej od vášho dvora, je postaviť plot. Nemusí to byť pekné ani drahé, dôležité je, že to ľudí drží ďalej a nemusíte sa na to stále pozerať. Môžu sa pohybovať od jednoduchého dvojmetrového vysokého drôteného plotu po dekoratívny drevený plotový plot a všetko medzi tým.

4) Strom

Tento je jednoduchý, ale efektívny. Ak máte strom, môžete využiť skutočnosť, že nikto okolo neho nechce chodiť. Uistite sa, že ste voľné vetvy pozmetali, aby sa nikto nezranil!

5) Rybník

Tu je myšlienka na zvrat stromu: čo s jazierkom? Opäť je to jednoduché, ale efektívne, a to dokonca ani nemusíte zalievať alebo veľmi starať. Správne fungovanie však vyžaduje značnú oblasť.

6) Faux strecha

Tento je určený pre všetkých začínajúcich umelcov. Namiesto stromu, plotu alebo jazierka jednoducho použite nejaké plachty a rebrík, aby ste na svojej terase vytvorili ilúziu strechy! Vďaka tomu sa bude zdať, že váš dvor pokračuje popri vašom dome, čo budí dojem, že budova zaberá celý priestor. Ak sa to urobí správne, môže vám to poskytnúť oveľa viac súkromia, ako by to urobil iba plot alebo múr.

7) Falošná stena

Tento je podobný nápadu na strechu, ibaže namiesto plachty by ste použili list preglejky. Bolo by to oveľa jednoduchšie a lacnejšie. Len to nezabudnite maľovať realisticky!

Trvalejším riešením je postaviť skutočný múr. Môžu sa pohybovať od malého na vašom dvore, ktorý je len štyri stopy, až po kamennú pevnosť obklopujúcu váš pozemok. Samozrejme, že sú veľmi drahé a ich zostavenie trvá dosť času, takže predtým, ako s tým začnete, skutočne budete chcieť zvážiť svoje možnosti.

Ak sa obávate o bezpečnosť, vždy môžete okolo svojho domu postaviť priekopu! Nemusia byť ani veľmi veľké, iba také veľké, aby do nich padol zlý človek a utopil sa. Samozrejme to nemôžete nechať len tak bez toho, aby ste sa dostali von, alebo skončíte s nejakými pekne strapatými komármi! V každom prípade dúfam, že vám tieto nápady nejakým spôsobom pomôžu. Ak máte otázky alebo návrhy, zanechajte ich v sekcii komentárov nižšie. Ďakujem!