ako na to?

Ako na skvelú spálňu? Jedno okno alebo dve?

Spálňa je jedným z najosobnejších priestorov vo vašej domácnosti. Trávite tam veľa času a práve tam robíte veľa rozhodnutí o tom, ako chcete žiť svoj život. Ak ste ako väčšina ľudí, potom máte pri výbere izby pre seba niekoľko izieb, z ktorých si môžete vybrať. Vaša spálňa by sa dala nazvať „kancelária“ alebo „vaša pracovňa“.

Možno by ste si to nemysleli, ale vaša spálňa je v skutočnosti oveľa viac než len miesto na spanie. S tým sú spojené okrem spánku aj ďalšie funkcie. Vaša spálňa môže slúžiť napríklad ako priestor na stretnutie pre členov rodiny alebo priateľov; môžu sa v ňom nachádzať predmety, ako sú umelecké potreby a náradie; môže vám dokonca poskytnúť zábavu počas tých dlhých dní v práci.

V každom prípade je to vaša spálňa, kde trávite značnú časť svojho dňa. Čo teda musíte brať do úvahy pri výbere miestnosti pre seba?

Čo musíte vziať do úvahy pri výbere miestnosti pre seba?

Jednou z prvých vecí, ktoré si pravdepodobne budete klásť, je to, či sa do miestnosti zmestia dve okná. Je skutočne potrebné mať viac okien, aby ste si mohli vychutnať prirodzené svetlo? Odpoveď na túto otázku je, záleží.

Jedna vec je istá: vo svojej spálni budete potrebovať aspoň jedno okno. Dôvod je zrejmý. Ak žijete na mieste s obzvlášť chladnými zimami a zvlášť chladnými nocami, budete musieť byť schopní vyhriať si izbu pomocou vykurovacieho telesa.

Prirodzené osvetlenie je dôležité pre každého. Ak ste ako väčšina ľudí, jednou z prvých vecí, ktoré urobíte, keď sa ráno zobudíte, sú tiene alebo zatiahnutie žalúzií. Je to tak preto, lebo prirodzené svetlo má spôsob, ako všetko vyzerať lepšie.

Kvalita prirodzeného osvetlenia, ktorú väčšina ľudí uprednostňuje, sa nazýva „kvalita denného svetla“. Má to svoj dôvod: spektrum svetla vydávaného slnkom má pozitívny vplyv na vaše telo. Má tiež spôsob, ako dosiahnuť, aby farby vyzerali oveľa žiarivejšie. Možno si nemyslíte, že farba stien vašej spálne je taká dôležitá, ale môžete sa cítiť inak, keď na vás dopadne slnečné svetlo (na rozdiel od elektrickej lampy).

Vaša spálňa by mala mať dostatok prirodzeného osvetlenia z jedného alebo (najviac) z dvoch smerov. Tiež sa chcete ubezpečiť, že umiestnenie vašich okien nebude stáť v ceste, kedykoľvek budete chcieť zavrieť dvere svojej spálne.

Čo teraz v prípade, že žijete na mieste, kde prirodzené svetlo nie je niečo, na čo sa môžete vždy spoľahnúť? Čo ak žijete niekde s dlhými, studenými zimami? Mali by ste si stále kúpiť dom s dvoma oknami? To skutočne záleží na osobných preferenciách.

Ak sa vám páči nápad mať vo svojej spálni dve okná, potom choďte do toho. Pamätajte, že pravdepodobne nebudete môcť úplne zavrieť dvere svojej spálne, ak máte dve okná, čo znamená, že možno budete musieť trochu usporiadať veci, aby sa nezakrývajú, kedykoľvek budete chcieť zatvoriť dvere.

Čo keď budem mať veľa vecí?

Jedna vec je, ak si iba bakalár a snažíš sa usporiadať malú miestnosť. To môže byť samo osebe výzvou. Ale povedzme, že máte viac vecí ako priemerný človek. Možno máte rodinu. Alebo možno len radi zbierate veci. Či tak alebo onak, môžete naraziť na to, aby vaša podlaha v spálni nebola chaotická.

Jedným z riešení je nákup políc od podlahy po strop. Môžete si zvoliť akúkoľvek farbu, ktorú chcete. Je samozrejmé, že sa budete chcieť uistiť, že ladí so zvyškom výzdoby vašej spálne. Okrem toho sa tiež budete chcieť ubezpečiť, že sú odolné a pevne postavené. Posledná vec, ktorú potrebujete, sú police, ktoré sa prevrátia, kedykoľvek je na nesprávnom mieste príliš veľká váha.

Čo sa týka toho, čo musíte na tieto police umiestniť, bude to úplne na vás. Ak však máte tendenciu držať veci na veľkých hromadách, možno budete chcieť prehodnotiť svoju stratégiu. Nielenže to môže spôsobiť, že sú vaše police top-heavy a náchylnejšie na spadnutie, ale tiež to môže viesť k chaotickým hromadám na rôznych miestach po podlahe. Pamätajte, že chcete, aby sa vaša spálňa cítila otvorená a bez neporiadku, kedykoľvek je to možné.

Preto možno budete chcieť investovať do pekného stola a nechať ho vo svojej spálni. Písací stôl môže mať zásuvky, police alebo oboje. Miesto, kde môžete pravidelne rozložiť svoje papiere, účty a všetko, čo potrebujete, zníži počet hromád, ktoré máte na podlahe.

Neporiadok kdekoľvek má tendenciu vytvárať viac neporiadku. Ak budete mať veci, ako sú vaše účty, v poriadku, nebudete sa musieť obávať hromadenia týchto hromád. A ako všetci vieme, hromady majú tendenciu priťahovať ešte viac neporiadku, ako keď sú veci uložené na jednom upratanom mieste.

To isté platí pre vaše oblečenie. Na izbe nemôžete mať veľmi dobre hromady oblečenia, ak máte v izbe komodu. Využite to! Ak budete mať miesto na uloženie oblečenia, udržíte sa