ako na to?

Ako na rohový krb?

Rohový krb je jedným z najobľúbenejších dizajnových prvkov v modernom domácom dekore. Často sa používajú ako ohnisko alebo prízvuk. Majú však aj svoje nevýhody:

Je ťažké ich vidieť z určitých uhlov (najmä pri pohľade zhora) a môžu spôsobiť, že miestnosť bude mať pocit klaustrofóbie, ak nebudú správne umiestnené.

Ak nebudú obsadené, môžu upútať pozornosť a priťahovať nežiaducu pozornosť susedov.

V niektorých prípadoch môžu kvôli použitým horľavým materiálom spôsobiť nebezpečenstvo požiaru.

Je ťažké udržiavať ich čisté, pretože okolo nich nie je veľa miesta na umiestnenie vecí.

Mnoho ľudí sa nepáči, že majú vo svojom dome veľký otvorený priestor, kde môžu sedieť a relaxovať bez toho, aby im prekážali ostatní. Dávajú prednosť menším miestnostiam s uzavretými priestormi, ktoré menej pravdepodobne priťahujú nežiaducu pozornosť. Títo ľudia majú sklon vyhýbať sa úplne používaniu rohových požiarov.

Tak čo robíš? Chcete si vytvoriť útulný malý brloh pre seba alebo hľadáte niečo podstatnejšie ako gauč? A čo miesto na pobavenie priateľov a členov rodiny? Ak je to tak, potom má zmysel použiť váš rohový krb ako súčasť interiérového dizajnu. Môžete doň dokonca nainštalovať televízor! Pred vykonaním niektorej z týchto vecí je tu niekoľko rád, ako čo najlepšie využiť rohový krb:

  1. Vytvorte okolo seba svoj dizajn:

Rohový krb nemôžete umiestniť kamkoľvek v dome a očakávať, že bude dobre vyzerať. Ak to s touto funkciou myslíte naozaj vážne, potom musíte okolo nej vybudovať celú miestnosť. Uistite sa, že je medzi stenami a kúreniskom dostatok priestoru. Tiež by ste chceli nechať dostatok priestoru medzi priestorom na posedenie a ohniskom; odporúčajú sa minimálne tri stopy. Veľkosť miestnosti ovplyvní veľkosť krbu, ktorý môžete mať, takže si vyberte niečo, čo je úmerné danému priestoru. Ak nie je dostatok miesta pre krb bežnej veľkosti, mali by ste zvážiť možnosť ísť s menším.

  1. Vytvorte a rozdeľte:

Ak chcete svoj rohový krb použiť ako súčasť svojho interiérového dizajnu, budete potrebovať nejaký spôsob rozdelenia priestoru. Môžete ísť s tradičnými stenami alebo môžete použiť knižnice, stĺpy, rady rastlín, záclony alebo dokonca akváriá. Ak ste skutočne dobrodružní, možno by ste chceli umiestniť nejaké obrazy alebo zrkadlá. Môžete tiež použiť osvetlenie na zlepšenie nálady v miestnosti stlmením svetla alebo použitím svetla sviečok.

  1. Usporiadajte nábytok:

Ak chcete, aby ľudia mohli sedieť v blízkosti rohového krbu, budete musieť zariadiť posedenie. To znamená, že si pravdepodobne budete musieť zaobstarať nejaké stoličky alebo gauč. Pre väčšie pohodlie a všestrannosť môžete tiež použiť pohovky alebo podnožky. Pokiaľ ide o to, kam tieto položky umiestnite, ubezpečte sa, že sú usporiadané tak, aby nebránili vo výhľade na kúrenie. Môžete ich tiež umiestniť niekoľko metrov od miesta na sedenie, ak chcete pridať trochu vzdialenosti od akcie.

  1. Skutočné alebo umelé ?:

Dobrá vec na rohových krboch je, že sa dodávajú v skutočných aj umelých odrodách. Skutočný krb vám samozrejme dá viac autentického vzhľadu a dojmu, ale má svoje negatíva. Komín môže predstavovať potenciálne bezpečnostné riziko, najmä ak nemáte vhodné materiály na jeho podoprenie.

Tiež majú tendenciu unikať, takže budete musieť mať prehľad o všetkých potrebných opravách. Dobrou alternatívou je falošný krb. Väčšinou sú určené na vzhľad, takže sa nebudete musieť obávať dymu alebo úniku. Tiež bývajú lacnejšie a ľahšie sa inštalujú. Jediné, čoho sa musíte obávať, je farba, ktorá vychádza z tepla.

Nech už si vyberiete čokoľvek, uistite sa, že to zodpovedá zvyšku výzdoby miestnosti. Nemá zmysel mať ohromujúco vyzerajúcu izbu, ak váš výber v rohovom krbe zruinuje všetku tvrdú prácu, ktorá do toho šla. Môžete tiež vytvoriť rustikálnejší vzhľad a vytvoriť si svoj vlastný. Pokiaľ to urobí svoju prácu a vyzerá to dobre, potom je to všetko, na čom skutočne záleží.

Rohové krby sú väčšinou zanedbávané ako ozdobné kúsky a sú degradované na pôvodný účel; poskytujúce miestnosti teplo a atmosféru. Aj keď je to úplne v poriadku, možno budete chcieť zvážiť použitie toho svojho nielen z týchto dôvodov. S trochou plánovania a kreativity môžete zo svojho nudného starého krbu urobiť zaujímavé centrum a konverzáciu.