ako na to?

Ako na Ricootu?

Sladká Ricotta a Strawberry Parfait sú dva veľmi obľúbené dezerty. Vyrábajú sa od staroveku. Dnes sa často podávajú na svadbách alebo iných oslavách. Ľudia milujú tieto lahodné dezerty, pretože chutia dobre a je ľahké si ich pripraviť sami. Na ich prípravu nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie, ako je kuchynský robot alebo mixér. Pred výrobou by ste však mali vedieť niekoľko vecí:

1) Čo je Ricotta?

Ricotta je druh mliečneho výrobku, ktorý pochádza z kravských žalúdkov. Používa sa na výrobu syra, ktorý sa zvyčajne konzumuje s chlebom. Niektoré druhy ricotty sú krémovejšie ako iné a líšia sa podľa názvu značky. Napríklad najbežnejší druh ricotty predávanej v supermarketoch sa nazýva „Parmigiano Reggiano“. Obsahuje 50% vody a 50% tuku (vďaka čomu je mäkší). Ostatné značky obsahujú menej vody, ale viac tukov.

2) Ako si vyrobiť Ricottu?

Pripravenú ricottu si môžete kúpiť v supermarkete. Ak si chcete pripraviť vlastnú ricottu, budete potrebovať kuchynský robot alebo mixér. Potrebujete k tomu iba nádobu s otvormi a trochou vody. Potom spolu ingrediencie zmiešajte dohladka. Môžete tiež použiť rôzne druhy mlieka, ako je plnotučné mlieko alebo nízkotučné / nemliečne mlieko.

3) Čo je to Parfait?

Parfait je druh dezertu, ktorý pochádza z Francúzska. Skladá sa z niekoľkých vrstiev ochuteného krému. Najbežnejšie sú čokoláda, vanilka a jahoda. Keď jete parfait, začínate zdola a postupujete hore. Každá iná príchuť predstavuje inú vrstvu parfaitu. Parfait sa v niektorých krajinách môže nazývať aj „parFast“.

4) Ako si vyrobiť Parfait?

Výroba parfaitu je veľmi jednoduchá. Potrebujete iba nádobu, trochu ochuteného krému a lyžicu. Postup je podobný ako pri príprave palaciniek: vlejete smotanu a premiešate. Potom ho odložíte do chladničky, aby sa nechal „stuhnúť“. Potom urobíte ďalšiu vrstvu. Pokračujte v tom, kým nedosiahnete požadovanú výšku. Potom môžete na vrch pridať ovocie, orechy alebo čokoládu, aby ste vylepšili vzhľad a chuť.

Teraz by ste mali základné pochopiť, čo je to parfait. Choďte tam a urobte si nejaké!

Sweet Ricotta and Strawberry Parfait sa vyrába veľmi ľahko a trvá to len pár minút. Ingrediencie sú ricotta, silná smotana na šľahanie a jahody. Na výrobu šľahačky je potrebný kuchynský robot alebo mixér. Okrem toho je možné na vrch pridať rôzne druhy ovocia, ktoré zlepšia chuť a vzhľad. Existuje mnoho rôznych druhov parfaitov, ako sú banánové, citrónové a dokonca aj cereálne. Jesť tento lahodný a krémový dezert je skvelý spôsob, ako osláviť každú príležitosť!

Existuje mnoho rôznych druhov ovocia, ktoré sa dajú položiť na parfait. V tomto prípade použijeme čerstvé jahody, ale môžete vyskúšať aj iné ovocie, napríklad banány alebo dokonca ananás. Ak nemáte radi jahody, skúste použiť maliny alebo čučoriedky. Je zábavné vyrábať parfaity s rôznymi druhmi ovocných kombinácií. Môžete dokonca použiť ovocie z konzervy. Ale v takom prípade by ste mali plody pred vložením na parfait scediť.

Najlepšie je dať ovocie na vrch parfaitu, ale môžete ho tiež primiešať k ricotte. Keď vyrábate parfait, neexistuje naozaj žiadny zlý spôsob, ako to urobiť! Výroba parfaitov je naozaj jednoduchá a zábavná. Keď budete mať príležitosť, mali by ste sa pokúsiť vyrobiť svoj vlastný parfait!