ako na to?

Ako na prekrásny vonkajší krb?

Najpríťažlivejšou záhradou je záhrada, kde sa cítite pohodlne a dobre. Nemusíte tam tráviť veľa času, pretože sa tu cítite ako doma. Tento pocit robí váš dvor príjemným a útulným.

Aby bol váš dvor útulný a príjemný, musíte vytvoriť príjemnú atmosféru s dobrým osvetlením. Pri vytváraní takejto atmosféry veľmi pomáha pekný vonkajší krb. Ak máte krásny vonkajší krb, budete sa určite cítiť príjemne, keď budete tráviť čas vonku. Ak hľadáte niečo, čo vám bude vydávať teplo a pohodlie a budete si užívať letné chvíle vonku, potom zvážte inštaláciu vnútorného alebo vonkajšieho krbu na záhrade.

V súčasnosti existuje veľa rôznych typov vonkajších krbov. Siahajú od jednoduchých horiacich guľatiny až po komplikované plynové horáky a dokonca aj ohrievače vody. Každý typ má svoje výhody a nevýhody, takže si musíte zvoliť najlepšiu voľbu pre svoju situáciu. Medzi niektoré funkcie, ktoré môžete potrebovať, patria:

Veľkosť – Ak žijete v malom dome alebo byte, môžete uprednostniť menší krb. väčšie požiare by však boli lepšie, ak máte veľký priestor na záhrade.

Palivo – krby z dreva sú najbežnejšie. Požiar môžete založiť pomocou dreva alebo iných horľavých predmetov. K dispozícii sú tiež elektriny, ale musíte byť v blízkosti zdroja energie. Medzi ďalšie menej bežné zdroje paliva patria zemný plyn a propán.

Cena – Cena každého typu sa líši v závislosti od jeho veľkosti a vlastností. Veľkosť a vlastnosti ovplyvnia jeho cenu, ako aj materiál použitý na jeho výrobu. Niektoré krby sú veľmi lacné, zatiaľ čo iné sú dosť drahé.

Ochrana pred počasím – Ak žijete na mieste, kde sú v zimných mesiacoch nepriaznivé poveternostné podmienky, budete potrebovať niečo, čo je chránené pred vetrom a snehom.

Teraz, keď máte predstavu, aké vonkajšie krby sú k dispozícii a aké typy funkcií by ste mohli chcieť mať vo svojom vonkajšom krbe, poďme sa pozrieť na niektoré z najpopulárnejších modelov na dnešnom trhu.

Krb na plynový horák

Jedným z najbežnejších typov vonkajších krbov je plynový horák. Tieto krby sa používajú veľmi ľahko a na to, aby správne fungovali, nemusíte o nich mať veľké vedomosti. Krb zapnete otočením gombíka alebo stlačením gombíka a potom upravíte výšku a šírku plameňov.

Ak vôbec nechcete plamene, môžete otočiť gombík úplne doprava tak, aby bol vypnutý. Existuje tiež možnosť nechať oheň horieť bez plameňov. To je skvelé pre vonkajšie párty, kde chcete trochu tepla, ale nie skutočného ohňa.

Dobrým príkladom plynového horáka by mohol byť programovateľný externý horák FireMagic so štandardným kľúčom zapaľovania KIT-CT110-S. Tento krb má robustný oceľový podstavec a základňu s dobou horenia až šesť hodín. Má vypínač a je možné ho pripojiť k nádrži na propán s objemom 1,2 alebo 1,5 lb (nie je súčasťou dodávky) alebo k nádrži na propán s hmotnosťou 20 lb (väčšina železiarstiev ich predáva).

Ďalšou výhodou tohto konkrétneho modelu je, že obsahuje zážihové zapaľovanie. Všetko, čo musíte urobiť, je otočiť gombík doprava, kým nebudete počuť kliknutie. Iskra zapáli plyn, takže na zapálenie ohňa nemusíte používať zápalku.

Akonáhle je oheň vonku, môžete odpojiť propánovú nádrž, aby ste si ju mohli priviesť do svojho domu. Môžete ich tiež uložiť do kôlne, ak máte niektorú bezpečnú alebo niekde inde. Tento konkrétny model sa predáva za približne 500 dolárov.

Elektrický krb

Ďalšou možnosťou je nákup elektrického modelu. Tieto krby sú zvyčajne lacnejšie a nevyžadujú plynovú prípojku ani nákup propánových nádrží, aby mohli fungovať. Jedinou nevýhodou je, že plamene nevyzerajú tak realisticky ako plynové modely, ale na tom nemusí príliš záležať, ak chcete iba prostredie v záhrade a nie niečo, čo vyzerá mimoriadne reálne.

Jedným z príkladov elektrického modelu je vonkajší ohrievač / krb Sunpentown FA-130. Táto jednotka používa na napájanie 120-voltový napájací kábel s napätím 5060 Hz a 0,90. Je vybavená LED kúreniskom s dvoma sklenenými dverami na obidve strany. Dĺžka kúreniska je 11 palcov, šírka je 5-1 / 2 palca a je vysoká 7 palcov. Má elektronické zapaľovanie a bezpečnostnú tepelnú poistku.

Sunpentown FA-130 sa predáva za zhruba 200 dolárov, čo je o dosť menej ako plynový horák popísaný vyššie. Váži okolo 32 libier. a má rukoväť na hornej strane pre ľahkú mobilitu. Dodáva sa tiež s vlastným stojanom, aby ste ho mohli umiestniť na svoju palubu alebo trávnik.

Ohnisko má realisticky vyzerajúci efekt denníka s blikajúcimi oranžovými a žltými svetlami, ktoré napodobňujú skutočné horiace uhlíky. Nie je navrhnutý tak, aby niečo zahrieval, ale určite môže vylepšiť vzhľad vášho dvora alebo paluby.