ako na to?

Ako na perfektné narodeninovú tortu?

Narodeninová torta je sladký dezert vyrobený z cesta zloženého z múky, cukru, vajec a masla alebo oleja. Slovo „koláč“ sa vzťahuje na akýkoľvek druh pečiva obsahujúci tieto prísady.

Slovo „narodeniny“ pochádza z latinského bisextilu, čo znamená dva (okrem 1. januára), pretože sa tradične slávilo druhý deň po narodení.

Narodeninové torty sú zvyčajne zdobené ovocím, orechmi, čokoládovými lupienkami a inými cukríkmi. Môžu dokonca obsahovať posypy! Niektorí ľudia si radšej kupujú narodeninovú tortu namiesto toho, aby si ich kúpili v obchode. Môžete si tiež ozdobiť svoju vlastnú narodeninovú tortu, ak máte k dispozícii nejakú fondánovú polevu alebo iné jedlé ozdoby.

Aké sú najlepšie druhy prísad na pečenie na prípravu môjho vlastného receptu na narodeninovú tortu?

Existuje veľa druhov prísad do pečiva, ktoré sa dajú použiť na výrobu narodeninovej torty. Tu uvádzame niektoré z najbežnejších:

Múka – múka je základnou ingredienciou všetkých koláčov. Poskytuje štruktúru a pomáha držať pohromade vrstvy cesta. Múka je potrebná pre každý druh receptu na tortu, ale je obzvlášť dôležitá pri príprave piškótového cesta alebo kvásku z kvásku.

Maslo – Nesolené maslo je najlepšou voľbou na prípravu sladkého koláča, pretože má jemnú chuť. Môžu byť použité solené maslá, ale budete musieť znížiť množstvo soli vo vašom recepte. Dôvod, prečo solené maslo nie je ideálne na pečenie, je ten, že máte väčšiu kontrolu nad množstvom soli použitej v recepte.

Cukor – hlavným účelom pridania cukru do vašich narodeninových koláčov je osladiť ho. Ale cukor tiež pomáha prevzdušňovať a dodať vašej zmesi objem. Ak pripravujete jednoduchý maslový koláč, môžete ako jediný sladidlo použiť iba cukor. Ale v niektorých receptoch, kde potrebujete viac prevzdušniť (napríklad šifónový koláč), môžete časť cukru nahradiť ovocným pyré.

Vajcia – Vajcia sú bežnou súčasťou koláčov. Vajcový proteín pomáha držať koláč spolu a dodáva na chuti a textúre. Množstvo vajec, ktoré musíte do receptu pridať, bude závisieť od toho, aký typ koláča pripravujete. Ale zvyčajne sa dá povedať, že recept bude vyžadovať minimálne 3 vajcia.

Tekutina – Existuje niekoľko tekutín, ktoré sa dajú použiť na koláče. Voda, mlieko a ovocné džúsy sú niektoré z najbežnejších možností. Každá tekutina dodáva koláču inú chuť a pocit.

Kyslá smotana – Kyslá smotana je dobrým doplnkom mnohých sladkých receptov, pretože dodáva príjemnú koláčovú príchuť. Vo väčšine prípadov budete musieť použiť len malé množstvo kyslej smotany, pretože málo trvá dlho.

Ocot – Ocot je ďalšou bežnou prísadou do pečiva, ktorá dopĺňa sladké recepty, najmä čokoládové koláče. Zvyčajne musíte použiť menej octu, ako by ste si zakysali.

Aké sú niektoré z rôznych typov narodeninových tort?

Existuje veľa rôznych druhov narodeninových tort. Každý z nich má svoje vlastné jedinečné vlastnosti a vkus. Tu uvádzame niektoré z najbežnejších typov:

Tvarohový koláč – Tento typ koláča je vyrobený zo zmesi krémového syra, vajec a cukru. Spravidla sa pečie na panvici s pružinou a potom sa podáva s polevou alebo ovocnou polevou.

Šifónový koláč – Tento typ koláča je vyrobený z oleja, vajec a zmesi ďalších mokrých prísad. Tiež sa zvyčajne pripravuje s práškom do pečiva a asi šiestimi lyžicami octu.

Mrkvový koláč – tento typ koláča získa farbu nastrúhanou mrkvou, ktorá sa pridáva do cesta. Obsahuje tiež ríbezle alebo vlašské orechy, ako aj hrozienka. Škorica a muškátový oriešok sú v tomto recepte bežne používaným korením. Nezabudnite na polevu zo smotanového syra, ktorá je pre tento typ koláča nevyhnutnosťou.

Kvasnicový koláč – Tento typ koláča získava svoju výraznú chuť z droždia. Obsahuje cukor, múku a mlieko alebo vodu a pečie sa na bochníckej panvici. Škorica, kardamón a muškátový oriešok sú tiež bežne používaným korením pre tento recept.

Tipy, ako pripraviť svoje narodeninové torty, dopadnú zakaždým perfektne

Bez ohľadu na to, aký typ koláča sa rozhodnete pripraviť, na všetky druhy koláčov sa vzťahujú niektoré všeobecné pravidlá. Tu je niekoľko užitočných rád pri príprave koláčov:

Nepreťažujte svoje tortové formy. Vo svojich panviciach musíte mať správne množstvo cesta, aby neboli preťažené a koláč neprešiel po bočnej strane. Ak použijete príliš málo cesta, váš koláč bude plochý.