ako na to?

Ako na očné tiene?

Hacky na očné tiene pre starnúce oči sú veľmi populárne medzi ženami a mužmi. Používajú sa na vylepšenie vzhľadu svojich zostarnutých alebo zmenených očí. Tieto triky sa dajú ľahko urobiť s akýmkoľvek druhom produktov na líčenie a fungujú dobre, aj keď s nanášaním make-upu nemáte vôbec žiadne skúsenosti. Ak sa chcete zbaviť unavene vyzerajúcich očí, potom vám tieto tipy určite pomôžu!

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je použiť kvalitný očný tieň. Môžete si ho kúpiť v internetových obchodoch ako Amazon alebo eBay. Uistite sa, že produkt nie je príliš hrubý, pretože by mohol spôsobiť problémy pri nanášaní na tvár. Dbajte tiež na to, aby tieň nebol príliš riedky, pretože ak ho nanášate na pokožku bez náležitej starostlivosti, môže byť kriedový, pokrývať pokožku a cítiť sa nepríjemne.

Môžete tiež vyskúšať použiť namiesto očných tieňov základný náter. Podkladový báza je len podkladová báza, ktorá pomáha udržiavať povrchovú úpravu vášho makeupu hladkú a dodáva mu lepšiu výdrž. Môžete použiť akýkoľvek druh základného náteru, ale uistite sa, že neobsahuje alkohol ani iné prísady, ktoré by mohli vašu pokožku vysušiť. Môžete napríklad použiť Primer Potion od MAC. Je to dobrý produkt, ktorý funguje dobre aj pod očné tiene a dokonca aj na očné linky. Nie je to ani veľmi drahé, takže to nepoškodí vašu peňaženku.

Môžete tiež zmiešať základný náter s očným tieňom a vytvoriť tak tónovaný základný náter, ktorý bude samostatne pôsobiť ako podklad aj ako odtieň. Môžete tiež použiť svoj bežný očný krém ako podklad pod očné tiene. Len sa uistite, že zodpovedá vášmu tónu pleti, pretože ak sa tak nestane, vaša pokožka bude mať zmenenú farbu.
Môžete začať nanášaním základného náteru na celé viečko – horné a dolné viečko. To pomôže zabrániť tomu, aby sa váš očný tieň pokrčil alebo vybledol. Akonáhle je to hotové, naneste očný tieň podľa vášho výberu na celé viečko, vrátane záhybu, ak chcete. Dbajte na to, aby ste dobre zmiešali!

Potom naneste tmavší odtieň očných tieňov do vonkajšej časti V a do záhybu. Na zjemnenie okrajov použite mäkkú štetec na miešanie, ktorý vytvorí plynulú gradáciu. Trblietavým odtieňom môžete tiež zvýrazniť svoju obočie alebo stred viečka.

Ak chcete, aby sa vaše oči zdali väčšie, použite svetlý odtieň očných tieňov a jemne ich vytočte smerom k chrámu. Môžete tiež použiť tmavohnedý očný tieň vo vonkajšom V a dobre ho zmiešať bez toho, aby vyzeral zreteľne.
Na zvýraznenie očí môžete použiť aj očné linky. Ak chcete, aby vyzerali väčšie, stačí použiť ceruzku alebo jemnejší očný tieň v čiernej alebo hnedej farbe a obložiť hornú vodorysku. Vďaka tomu budú vaše oči vyzerať väčšie, pretože biela bude slabšia.

Ak máte malé oči, môžete použiť tmavý očný tieň v čiernej alebo hnedej farbe a lemovať tak hornú líniu rias, ako aj vonkajšiu tretinu spodnej vodorysky. Vďaka tomu budú vaše oči vyzerať hlbšie a definovanejšie.
Ak máte opačný problém a chcete, aby vaše oči vyzerali menšie, stačí, ak si hornú líniu rias vyložíte tmavým očným tieňom a vysteliete tiež dolnú vodorysku. To vytvorí ilúziu vašich očí, ktoré vyzerajú menšie.

Ak chcete, aby vaše oči vyzerali bdelšie, použite biely alebo béžový očný tieň a podložte si hornú a vnútornú tretinu dolnej. Tým sa otvoria vaše oči a vyzerajú viac prebudené.

Ak chcete, aby vaše oči pôsobili jemnejšie, použite hnedý očný tieň a jemne vyložte hornú a spodnú líniu rias. Vďaka tomu budú vaše oči pôsobiť jemnejšie a prístupnejšie.

Ak chcete vyfajčiť oči, použite tmavý očný tieň alebo tekutú linku a podložte si hornú líniu rias a vonkajšiu tretinu spodnej vodorysky. To zintenzívni váš pohľad.

Ak chcete vytvoriť jemný a zmyselný vzhľad, použite trblietavý očný tieň (najlepšie šampanský alebo ružový) a naneste ho na celé viečko. To zjemní váš pohľad a urobí ho nežnejším a prístupnejším.

Ak chcete, aby boli vaše oči hravejšie, použite ľadový metalický odtieň (strieborný alebo ľadovo modrý) a naneste ho na vnútorné kútiky očí. To spôsobí, že vaše oči budú iskriť a lesknúť, čím upriamia pozornosť na vaše oči.
Existuje iba niekoľko rôznych vzhľadov, ktoré môžete vyskúšať, ale môžete experimentovať a prísť s vlastnými kombináciami!