ako na to?

Ako na modernú premenu bytu?

Pred začatím projektu renováci bytu je dôležité vedieť, aké zmeny sú potrebné na zlepšenie životného priestoru vášho domu. Musíte mať jasnú predstavu o tom, koľko času a peňazí bude potrebných na dosiahnutie týchto zmien. Ak neviete, koľko to bude stáť, alebo ak si nie ste istí, kde začať, potom čítajte ďalej!

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je rozhodnúť sa, ktorá časť miestnosti musí byť renovovaná. Napríklad, ak je vaša spálňa príliš tmavá a nudná, nemusí mať vôbec zmysel robiť nejaké zmeny. Na druhej strane, ak je vaša spálňa svetlá a farebná, mali by ste zvážiť nejaké zmeny.

Ďalej musíte určiť, či chcete zrekonštruovať celú izbu alebo iba jej časti. Ak plánujete kompletnú prestavbu vášho domu, pravdepodobne by bolo najlepšie zamestnať niekoho iného, ​​aby vám prácu zvládol, pretože sa o všetko postará, zatiaľ čo vy sa sústredíte na to, aby ste si užívali svoj nový životný priestor.

Ak nemáte rozpočet ani čas na zamestnanie profesionála, stačí sa sústrediť na opravu jednej malej časti vášho životného priestoru. Možno máte starý gauč, ktorý je v obývacej izbe tak dlho, ako si pamätáte. Je pravdepodobné, že je to skutočne zbité a len zaberá miesto. Prečo to neskúsiť prevrátiť a zistiť, či je vo vnútri stále niečo dobré? Ak nie, potom ho jednoducho vyhoďte a kúpte si nový!

V tomto článku vás naučíme, ako prerobiť svoj byt za malý rozpočet. Ak budete postupovať podľa týchto pokynov, budete mať najlepšie vyzerajúci životný priestor za čo najmenšie množstvo vynaložených peňazí. Existuje veľa nápadov, ktoré by sme vás mohli naučiť, ale my sa do toho rovno pustíme, aby ste mohli začať vylepšovať svoj domov!

Dostaňte do rúk farbu a štetce

Začneme jednou z najjednoduchších metód, ktoré môžete použiť na úplnú transformáciu vášho bytu. Hovoríme samozrejme o maľovaní vašich stien inou farbou! Ak máte malú sumu peňazí, ktorú by ste chceli minúť na tento projekt, potom chyťte maliarsky valček a niekoľko plechoviek s farbou. Pravdepodobne by ste mali dostať párny počet plechoviek od farieb, aby ste si mohli izbu zariadiť v dvoch rôznych farbách (napríklad natretie pravej steny na červenú a ľavej steny na modro). Ak máte na tento projekt viac peňazí, potom si vezmite niekoľko vzoriek farieb z miestneho železiarstva a bavte sa prispôsobovaním svojej novej farby!

Ak nemáte veľa skúseností s maľovaním miestností alebo ak sa nechcete len trápiť, máme pre vás ďalší tip: zoberte si nejaký plagátový papier a vytlačte si online obrázky miestností, ktoré sa vám naozaj páčia ! Po vytlačení niektorých obrázkov choďte do miestneho obchodu s umeleckými remeslami a vyzdvihnite lepidlo. Budete to chcieť použiť na prilepenie svojich obrázkov na steny. Ak si naozaj chcete prispôsobiť svoju izbu, urobte si fotku seba (alebo požiadajte priateľa o pomoc) a prilepte svoju tvár na jednu z postáv na obrázku!

Zmeňte veci trochu novým osvetlením

Ak máte vo svojom obývacom priestore staršie osvetlenie, ktoré nie je veľmi energeticky efektívne, potom by mohol byť čas začať nakupovať nejaké nové svetlá. Navrhujeme vyraziť do miestneho železiarstva a vyzdvihnúť nejaké nové žiarovky. Ak chcete každý mesiac ušetriť trochu peňazí na účte za elektrinu, odporúčame vám vziať si LED žiarovku. Tieto žiarovky spotrebujú menej energie ako tradičné žiarovky a tiež vydržia dlhšie.

Ďalším skvelým nápadom je zdvihnúť nejaké lanové svetlá. Lanové svetlá sú vynikajúce z mnohých dôvodov. Pre jedného sú veľmi lacné. Rolku lanových svetiel nájdete v miestnom železiarstve za zhruba desať dolárov. Ďalšou skvelou vecou na lanových svetlách je, že ich môžete strihať na ľubovoľnú dĺžku, ktorú chcete. Takto môžete na steny pridať niekoľko svetelných efektov! Ak máte na utratenie trochu viac peňazí, choďte s nejakými neónovými svetlami. Mali by ste ich nájsť v špecializovanom obchode s osvetlením, z ktorých mnohé sa objavujú vo veľkých mestách. Tieto svetlá sú jasné a honosné, ideálne pre ľudí, ktorí milujú pozornosť.

Získajte úplne nový matrac

Ak máte problémy s chrbtom alebo ak v noci nemôžete spať kvôli nepohodlnej posteli, potom by mohol byť čas, aby ste začali nakupovať nový matrac. Možno si myslíte, že matrac je matrac, ale nie je to tak! Existuje veľa rôznych matracov, všetky s rôznymi pocitmi a cenami. Ak máte v rozpočte málo peňazí, odporúčame vám ísť do špecializovaného obchodu s matracmi. V týchto obchodoch sa nachádza veľké množstvo matracov od rôznych spoločností. Tieto matrace sú často celkom pekné a dajú sa prispôsobiť na mieru vašim potrebám a štýlu spánku.