ako na to?

Ako na limonádu z melónu, melónu a mäty

Melounová limonáda recept recept Suroviny: 1 šálka čerstvých alebo mrazených vodových melónov (asi 4 stredné) 2 šálky ľadu 1/2 šálky čerstvo vylisovanej limetkovej šťavy 3/4 šálky cukru Všetky ingrediencie zmiešajte vo veľkom džbáne a miešajte, kým nevychladnú. Podávame ihneď. Pripraví jednu porciu.

Vyššie uvedený recept je dobrým východiskovým bodom na výrobu limonádového nápoja z melónu a mäty. Môžete pridať ďalšie ovocie, ako je ananás, mango, papája atď., Aby chutilo lepšie. Ak hľadáte ďalšie recepty, pozrite si tieto:

Ako si vyrobiť mätový džús?

Mätový džús je medzi mnohými ľuďmi veľmi obľúbený. Pomáha predchádzať zubnému kazu. Je tiež známe, že má protizápalové vlastnosti. Obsahuje rôzne živiny, ako sú flavonoidy, vitamín C, vápnik, horčík a draslík, ktoré sú nevyhnutné pre zdravé kosti a zuby. Pomáha tiež pri znižovaní hladiny cholesterolu v tele. Avšak s pitím mätovej šťavy sú spojené niektoré vedľajšie účinky, ako sú žalúdočné ťažkosti, hnačky a zvracanie, ktoré môžu pri nesprávnom zaobchádzaní viesť k dehydratácii. Teraz sa pozrime na to, ako pripraviť mätový džús.

Na prípravu jednej šálky čerstvej mätovej šťavy budete potrebovať nasledujúce ingrediencie:

  • 1 šálka čerstvých listov mäty
  • 1/2 šálky vody

Potrebujete tiež odšťavovač na extrakciu šťavy z listov mäty. Môžete tiež použiť mixér, ale textúra a chuť nebudú také dobré, ako keď použijete odšťavovač.

  • Najskôr naplňte nádobu odšťavovača čerstvými lístkami mäty.
  • Ďalej zatvorte veko a zapnite ho.
  • Akonáhle je odšťavovač hotový, vypnite prístroj a nalejte mätovú šťavu do pohára.
  • Pridajte vodu a miešajte.
  • Podľa chuti môžete pridať aj cukor alebo med.

Ako dlho trvá príprava šťavy z melónu?

Šťava z melónu je veľmi populárna medzi mnohými ľuďmi všetkých vekových skupín. Má sladkú chuť a je veľmi osviežujúci. Dá sa vyrobiť doma bez akýchkoľvek ťažkostí. Ak máte doma dobrý odšťavovač, proces bude veľmi jednoduchý. Ak však nemáte odšťavovač a napriek tomu si chcete tento džús pripraviť, môžete si pripraviť melóny so šupkou a pripraviť si z nich šťavu. V tomto článku sa pozrieme na to, ako dlho trvá príprava šťavy z melónu?

Proces výroby šťavy z melónu netrvá dlho. Keď budete mať všetky prísady a nástroje potrebné na prípravu džúsu, príprava trvá len minútu alebo dve. Samotný proces výroby šťavy z melónu je veľmi jednoduchý a rýchly. Preto veľa ľudí uprednostňuje nákup melónovej šťavy z trhu. Ale ak máte naozaj záujem pripraviť si doma lahodný a osviežujúci džús, čítajte ďalej.

Budete potrebovať nasledujúce zložky:

  • Vodové melóny (tri z nich)
  • Odšťavovač
  • Veľká misa alebo kontajner

Prejdime si postup krok za krokom:

Vezmite všetky svoje melóny a dôkladne ich umyte. Môžete tiež odstrániť vonkajšiu kožu oškrabaním nožom alebo škrabkou. Je to len na vás a môžete si zvoliť, či si chcete pokožku nechať, ak chcete. Ak sa rozhodnete kožu odstrániť, nezabudnite melóny dôkladne umyť, aby ste odstránili stopy po škrabaní po pokožke.

Vezmite si melóny a nakrájajte ich na polovicu. Ostrý nôž urobí prácu dobre, aj keď môžete rezačku na melón použiť aj vy.

Naberajte všetok mäsitý materiál do misy alebo nádoby. Na túto prácu môžete použiť lyžicu.

Teraz ste pripravení začať s odšťavovaním. Nezabudnite zahrnúť všetko mäso a kožu, pretože to je to, čo dáva šťave z melónu všetku príchuť.

Všetko spolu premiešajte a vaša melónová šťava je hotová. Môžete ju ihneď podať alebo ju uložiť pre neskoršiu konzumáciu v chladničke. Ak ho skladujete, nezabudnite ho pred nasadením veka nádoby najskôr zakryť plastovou fóliou.