ako na to?

Ako na ľadový čierny čaj?!

Čierny čaj je najčastejšie známy svojou bohatou farbou, aj keď aj jeho chuť je veľmi jedinečná. Pre tých, ktorí si chcú vychutnať vysoký, osviežujúci pohár ľadového čierneho čaju, je tu jednoduchý recept, ktorý môžete vyskúšať doma.

Zloženie:

  • 6 pohárov vody
  • 4 vrecká na čierny čaj rodinnej veľkosti
  • 10 lyžičiek cukru
  • 2 plátky citróna (čerstvo nakrájané)
  • Kocky ľadu
  • Plátky citróna (na ozdobu)

Príprava:

V stredne veľkom hrnci privedieme vodu k varu. Pridajte čaj do vody a nechajte ho lúhovať štyri minúty. Necháme vychladnúť, potom pridáme plátky citrónu a cukor. Miešajte, kým sa cukor úplne nerozpustí. Čaj nechajte vychladnúť na izbovú teplotu a potom ho vložte aspoň na štyri hodiny do chladničky. Pred podávaním naplňte vysoké poháre kockami ľadu a prilejte čaj. Ozdobte plátkom citróna a užívajte si!

Tento recept robí dostatok ľadovej čierny čaj na naplnenie štyroch veľkých pohárov. Ak chcete pripraviť viac alebo menej, nezabudnite tomu prispôsobiť množstvo vody, čajových vrecúšok, cukru a plátkov citróna.

Tento ľadový čaj si môžete odložiť na neskôr naplnením plastovej fľaše a vložením do chladničky. Mala by zostať dobrá až jeden deň.

Čierny čaj je známy tým, že je dobrým prostriedkom na potlačenie smädu, takže skúste dokončiť celú fľašu, aby ste sa poriadne zapotili!

Ak chcete svojmu ľadovému čaju pridať nejakú príchuť, skúste pridať nejaký mätový alebo malinový extrakt. Dobrý nápad môže byť aj použitie jablkového džúsu namiesto vody. V skutočnosti existuje veľa variácií ľadového čaju, ktoré je možné pripraviť, takže ak prídete s jedinečným vlastným receptom, zdieľajte ho s nami!

Bavte sa a pamätajte: neexistuje žiadny zlý spôsob, ako si pochutnať na jedle!