ako na to?

Ako na krásnu záhradu?

1) Používajte iba prírodné materiály, ako sú trávy, kríky a stromy. Poskytujú dobrý odtok a nevyžadujú žiadne zalievanie.

2) Vyhýbajte sa použitiu plastov alebo iných neprirodzených materiálov na záhradu, pretože nakoniec budú hniť kvôli strate vlhkosti.

3) Nesaďte príliš veľa kvetov, pretože by to mohlo prilákať hmyz, ktorý by mohol spôsobiť poškodenie rastlín.

4) Pri výsadbe stromov sa snažte ich neumiestňovať do blízkosti vodných zdrojov, ako sú potoky a rieky. Namiesto toho ich umiestnite najmenej sto metrov od týchto miest.

5) Ak máte veľký dvor, zvážte namiesto zeleniny výsadbu ovocných stromov. Ovocné stromy produkujú viac ovocia ako zelenina a v pôde vydržia dlhšie. Počas rastu tiež poskytujú tieň okolitým oblastiam.

6) Ak máte malý dvor, potom by boli lepšou voľbou rastliny ako paradajkyA, paprika a baklažán. Tieto druhy rastlín plodia menej ovocia, ale dlhšie vydržia v pôde. Na svojom pozemku môžete pestovať aj bylinky, ako je bazalka a petržlen.

7) Ak žijete v oblasti, kde je veľa stromov, zvážte namiesto borovíc výsadbu akáciových stromov. Akáciové stromy poskytnú počas rastu tieň okolitým oblastiam.

Vyššie uvedené tipy sú iba návrhmi, ktoré vám pomôžu ušetriť peniaze na ďalšom projekte terénnych úprav. Najdôležitejšie je mať na pamäti, že by ste sa pri tom mali baviť.

V tomto článku diskutujeme o nápadoch na vytvorenie vonkajšieho obytného priestoru. Zahŕňame tiež rôzne druhy kameňov a ich použitie a vlastnosti. Na záver poskytneme niekoľko tipov na dizajn krajiny pre nováčikov a začiatočníkov. Terénne úpravy môžu byť nákladnou záležitosťou, ak si neurobíte domáce úlohy. Je dôležité poznať základy skôr, ako začnete s takým veľkým projektom, ako je úprava záhradky alebo záhrady. Ak máte záujem prečítať si viac, pokračujte v čítaní tohto článku. Tu nájdete viac nápadov na terénne úpravy.

Nápady na vytvorenie vonkajšieho životného priestoru

Existuje veľa nápadov, ktoré môžete zahrnúť do svojho vonkajšieho obytného priestoru. Môžete začať pridaním krásnej kamennej terasy alebo paluby. Paluby a terasy nielen dodajú vášmu domovu veľkú hodnotu, ale tiež zvýšia celkovú estetickú príťažlivosť vášho dvora. Môžete tiež pridať ohnisko na vašom dvore. Je to dobrý spôsob, ako tráviť čas so svojou rodinou a priateľmi. Vyberte správne miesto pre ohnisko a nezabudnite ho postaviť podľa bezpečnostných noriem a predpisov. Môžete tiež pridať vonkajšie schodiská, hojdačky, kvetináče, vodné fontány a mnoho ďalších zaujímavých vecí.

Rôzne typy kameňov a ich použitie

Pri terénnych úpravách sa používajú rôzne druhy kameňov. Typ kameňa, ktorý si vyberiete, môže závisieť od vášho rozpočtu a dizajnu, ktorý máte na mysli pre svoj dvor. Medzi najbežnejšie nájdené druhy kameňov patria:

  1. Kremeň: Tento druh kameňa sa dodáva v rôznych farbách. Je krehký a pri nesprávnom zaobchádzaní sa môže ľahko zlomiť. Väčšinou sa používa ako dyha alebo omietnutá cez inú horninu.
  2. Mramor: Tento druh kameňa je veľmi mäkký a dodáva sa v rôznych farbách. Môže byť ľahko vyrezávaný a je vhodný na sochy a fontány.
  3. Žula: Tento typ kameňa môže byť tiež v rôznych farbách. Je to jeden z najpopulárnejších kameňov používaných pri terénnych úpravách vďaka svojmu pôsobivému vzhľadu a trvanlivosti. Je veľmi tvrdý a nedá sa ľahko poškriabať alebo odštiepiť.
  4. Bridlica: Tento typ kameňa má veľmi jedinečné vzory, farby a veľkosti. Používa sa hlavne na strešné krytiny a podlahové krytiny.
  5. Štvorcový kameň: Tento typ kameňa je prevzatý z konkrétnej oblasti skalnej steny. Používa sa rovnako ako tehly v stavebníctve. Môže byť použitý na vydláždenie terás alebo chodníkov alebo môže byť použitý ako vonkajšia stena v stavbe.
  6. Tehla: Tehly môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako je hlina, betón, sklo a mnoho ďalších. Používajú sa na stavbu stien, podláh a chodníkov rôznych druhov.
  7. Kaštan: Tento typ kameňa sa formuje pomocou určitých druhov sedimentov, ako je hlina, piesok alebo bahno. Vyrábajú sa v rôznych farbách a bežne sa používajú na vydláždenie terás alebo chodníkov.