ako na to?

Ako na inštalácie dlaždice?

Dlaždice je druh betónu alebo muriva, ktorý sa používa na pokrytie podláh a stien. Najčastejšie sa nachádza v kúpeľniach a kuchyniach, ale nachádza sa aj v iných miestnostiach. Spravidla sa vyrába z drveného kameňa, pieskovca, vápenca alebo hliny. Tieto materiály sa zmiešajú spolu s vodou a potom sa lisujú do blokov, ktoré sú hrubé asi 3/8 palca (alebo menšie).

Ako nainštalovať dlaždicu?

K dispozícii je veľa druhov dlaždíc. Niektoré majú hladký povrch, iné drsné. Všetky majú rôzne veľkosti a tvary. Budete si musieť vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám, napríklad kozmetický obklad do kúpeľne alebo kuchyne alebo obklad do vane do vane alebo sprchy. Existujú dva hlavné spôsoby inštalácie dlaždíc: pomocou predrezaných kusov a vŕtania otvorov do samotných dlaždíc.

Predrezaná dlaždica:

Predrezaná dlaždica je metóda, pri ktorej pred inštaláciou jednotlivé dlaždice vystrihnete. Takto sa nemusíte báť, že budete musieť dlaždice ukladať na miesto, keď sú nainštalované. Napríklad, ak chcete mať vo svojej kúpeľni mramorovú dlaždicu, môžete použiť predrezané dlaždice, aby ste dostali presne to, čo potrebujete.

Vystrihnite si dlaždice sami:

Môžete ušetriť peniaze rezaním vlastných dlaždíc. Pred pevným zatlačením na miesto budete musieť položiť tenkú vrstvu lepidla na stenu aj na zadnú stranu dlaždice. Pred položením akejkoľvek dlaždice nezabudnite nechať asi pol centimetra od okraja steny. Je to tak preto, lebo ozdoba potrebuje trochu viac priestoru, aby utesnila vodu a odhalila profesionálny vzhľad.

Vrtné otvory:

Pokiaľ ide o vŕtanie otvorov do dlaždíc, budete potrebovať vŕtačku do dlaždíc. Toto je nástroj, ktorý má rovnaký tvar ako bit, ale je dvakrát tak hrubý. Pretože dlaždica je taká tvrdá, umožňuje vám to robiť otvory bez rizika zlomenia vrtáka. Tieto otvory potom môžete použiť na zaskrutkovanie dlaždice tak, aby zostala pevne na svojom mieste.

Ako položiť backsplash dlaždice?

Začnite meraním oblasti, kam chcete umiestniť backsplash dlaždice. Ceruzkou si označte všetky cvočky v tejto oblasti. To vám uľahčí zisťovanie, ako rozložiť dlaždice. Ďalej pomocou úrovne nakreslite vodiacu čiaru cez všetky čapy. Čiara by mala byť najmenej pol centimetra od okraja stien a pultov.

Ako rezať dlaždice?

Obráťte dlaždicu a pomocou vyrezávača dlaždíc zabodujte do zadnej časti dlaždice. Potom kladivom jemne rozlomte dlaždicu pozdĺž čiary, ktorú ste vytvorili. Po prelomení celej dlaždice ju otočte a urobte to isté na druhej strane. Nakoniec vezmite plochý skrutkovač a vypáčte jednu polovicu dlaždice. Jednou rukou pridržte dlaždicu a druhou stranou ju vypáčte.

Ako rozrezať výrez?

Pri rezaní okolo obkladu alebo iných dlaždíc je najjednoduchšie použiť menšie dlaždice, aby ste nemuseli robiť toľko rezov. Na stenu a na zadnú stranu dlaždice naneste tenkú vrstvu lepidla. Dlaždicu umiestnite na miesto a pomocou gumovej paličky ju pevne zaistite na danom mieste.

Ako nainštalovať napúšťaciu vaňu?

Začnite meraním oblasti, kam bude vaňa smerovať, a uistite sa, že je v tejto oblasti dostatok čapov, ktoré ju podopierajú. Ak nie, pridajte ďalšiu podporu zatĺkaním nechtov do cvočkov. Pre túto časť projektu budete potrebovať pár 2 x 4 s. Pribite ich na miesto pomocou vodováhy, aby ste sa uistili, že sú rovno hore a dole.