ako na to?

Ako na Box Braids?

Box vrkôčiky sú kučeravé účesy, ktoré pozostávajú z dvoch alebo viacerých prameňov, ktoré sú na koncoch spojené. Používajú sa odpradávna a popularizovali sa v 20. rokoch 20. storočia. O niekoľko rokov neskôr sa opäť dostali do módy, keď ich Elvis Presley nosil vo filmoch ako „Jailhouse Rock“. V dnešnej dobe je opletenie v krabici stále veľmi súčasťou Ameriky a zostáva jedným z najobľúbenejších účesov žien.

Ako to urobiť?

Prvým krokom je rozhodnúť sa, s akým typom vlasov chcete robiť svoje copánky. Existuje mnoho druhov vlasov, ktoré sa dajú použiť na copánky: rovné, vlnité, kučeravé, afro a výstredné. Niektorí ľudia uprednostňujú dlhšie zákruty, zatiaľ čo iní uprednostňujú kratšie zákruty.

Niektorí ľudia si napríklad zvolia dĺžku zákrutu podľa toho, ako dlho by chceli mať svoje vlasy. Okrem toho je potrebné vziať do úvahy ďalšie faktory, ako napríklad to, či chcete, aby vaše vlasy vyzerali rozcuchane alebo upravene.

Len čo sa rozhodnete, s akým účesom by ste si chceli zapletať copánky, je čas začať! Najskôr začnite vytiahnutím všetkých chĺpkov z okolia hlavy.

Potom vezmite nožnice a odrežte všetky kúsky vlasov navyše. Ďalej si vlasy rozdeľte na časti. Ľudia si väčšinou vlasy iba sekajú spredu až zozadu. Ďalšou populárnou metódou je rozdelenie vlasov na štyri časti. Odtiaľ môžete začať krútiť každú časť v ruke.

Ďalším krokom je použitie vašich štartovacích opletení. Jedná sa o malé kúsky vlasov, ktoré budete spolu krútiť, aby sa vytvoril základ pre váš cop. Môžete použiť dva typy štartovacích opletení: French Twist a Flat Twist. Spôsob, ako to robíte, je jednoduchý. Všetko, čo musíte urobiť, je prekrížiť dva pramene cez seba, zakrútiť ich v smere, v ktorom má ísť vaše vrkoč, a potom ich pripnúť na sponku do vlasov, aby nekĺzali z miesta.

Ďalším krokom je začať robiť viac vrkočov. Môžete pokračovať v štartovacích vrkočoch alebo môžete pridať k už skrúteným vlasom. Kvôli úhľadnosti je dobré vlasy aj naďalej krútiť tak, aby zostali zdola nahor jednotné. Účesy s opletením sú zvyčajne strapaté a na vrchu nerovnomerné, takže je najlepšie začať pekne úhľadne a potom zostupovať.

Môžete neustále zapliesť malé úseky alebo len ísť úplne dole. Je dôležité robiť si občas prestávky, pretože to môže byť na pokožke hlavy intenzívne. Ak začnete pociťovať mravčenie, znamená to, že je čas prestať a dopriať pokožke hlavy odpočinok. Keď skončíte, musíte iba vystrihnúť vrkôčiky.

Nižšie nájdete zoznam návodov na pletenie pre všetky dĺžky a typy vlasov. Pokojne si ich vyskúšajte a bavte sa!