ako na to?

Ako na alergiu?

Existuje veľa rôznych druhov liekov na alergiu. Niektoré z nich sa používajú iba na alergické reakcie, zatiaľ čo iné majú ďalšie použitie, ako je liečba sennej nádchy alebo astmy. Existujú aj také, ktoré nevyžadujú vôbec žiadny lekársky predpis. Môže vám ich predpísať lekársky predpis (OTC), ak si myslia, že vám to prospeje.

Čo je to alergén?

Alergény sú látky, ktoré spôsobujú alergické reakcie. Patria sem roztoče, spóry plesní, srsť zvierat, potravinové alergény ako arašidy a orechy, vodou prenášané baktérie a vírusy. Keď tieto látky vstúpia do tela, vyvolajú imunitnú odpoveď, ktorá spôsobuje príznaky ako žihľavka, opuch hrdla alebo ťažkosti s dýchaním. Osoba s alergiou je zvyčajne citlivá na konkrétnu látku alebo skupinu látok v ich prostredí.

Ako zistím, ktoré lieky na alergiu sú pre mňa najlepšie?

Musíte pochopiť, že pri výbere správneho lieku na alergiu stojí niekoľko faktorov. Tie obsahujú:

Tvoj vek. Čím ste starší, tým je pravdepodobnejšie, že budete reagovať inak ako niekto mladší ako vy. Vaša zdravotná história. Ak máte určité zdravotné ťažkosti, potom by užívanie liekov na alergiu mohlo tieto stavy zhoršiť a zhoršiť. Vaša úroveň tolerancie. Niektorí ľudia jednoducho reagujú na lieky inak ako iní. Samotné alergie sú spôsobené tým, že imunitný systém nejakým spôsobom nadmerne reaguje. Ak zistíte, že máte negatívnu odpoveď len na jednu značku liekov, možno budete chcieť vyskúšať niečo iné. Typ reakcie, ktorú prežívate. Ak prvý z nich nedokáže zmierniť vaše príznaky, je niekedy potrebný iný liek.

To, že je liek drahý, ešte neznamená, že je pre vás najlepšou voľbou. Pred samoliečbou by ste sa mali vždy poradiť s lekárom. Môžu posúdiť vašu situáciu a pomôcť vám nájsť riešenie, ktoré je pre vás to pravé.

Alergia Blues a vaša nálada

Viem, založil som tento blog, pretože mi bolo strašne zle po tom, čo som si v počítači hľadal veci o tom, prečo nás alergia robí mizernými. Ako sa ukázalo, online je veľa informácií o tejto téme; Vlastne viac, ako by som čakal. Skutočne ma prekvapilo, keď som sa dozvedel, že aj keď veda prešla dlhou cestou, pokiaľ ide o to, ako nám pomôcť pochopiť, ako alergie fungujú a ako ovplyvňujú naše telá, zatiaľ ich nedokázali veľa vyliečiť. Väčšina z ich „liekov“ je v najlepšom prípade stále len dočasná úľava a väčšinou sú to iba leukoplasty, ktoré problém z dlhodobého hľadiska ešte zhoršia.

Samozrejme, pravdepodobne to už viete, ak máte alergiu sami. Ak ste to predtým nevedeli, pravdepodobne to viete teraz už od prečítania prvej časti tohto príspevku. Alergia saje a s tým nemôže nikto urobiť veľa. Ale hej, aspoň máme internet, že?

Keď som čítal všetky tieto informácie o alergiách online, nemohol som si pomôcť a spomenul som si na svoje vlastné skúsenosti s pribúdajúcimi rokmi. Viem, že keď som bola malá (ako v škôlke a podobne), nemala som naozaj príliš veľa príznakov. Určite si pamätám, že som niekedy mala nádchu, ale to je tak všetko. Až neskôr som začal mať problémy.

Všetko sa to začalo na základnej škole. Pamätám si, že som bol vonku počas P.E. a veľa kýchol a mal skutočne svrbiace vodnaté oči. Kedykoľvek som musel behať, nakoniec som neustále poňuchával (čo by mi len viac tieklo z nosa a sťažovalo dýchanie). Uf.

Na strednej škole sa to ešte zhoršilo. Pamätám si, že som mal vždy upchatý nos a stále kašľal, až som sa naozaj veľmi bažil hrudníkom. Vždy mi bolo zle a veľa som vynechal školu, pretože som mal horúčku (ktorá spätne pravdepodobne nebola spôsobená alergiou, ale aj tak prostým starým vírusom).

Akonáhle som sa však dostal na vysokú školu, začalo sa to pre mňa zlepšovať (ako ste si mohli prečítať v mojich ďalších blogových príspevkoch). V čase, keď som vyštudoval a získal prvé zamestnanie ako účtovník, už som sa málokedy cítil natlačený. V skutočnosti je to už niekoľko rokov, čo som mala upchatý nos alebo opuchnuté oči. Ani ja som vlastne nebol chorý. Možno sa z dlhodobého hľadiska všetka tvrdá práca vyplatila! Jéj!