ako na to?

Ako na akvarelové maľby na stenu

V tomto článku si povieme niečo o Watercolor Wall Art DIY. O akvareloch hovoríme už roky. Ľudia na celom svete to používajú ako svoj obľúbený spôsob vyjadrovania. Existuje však veľa vecí, ktoré je potrebné urobiť, kým sa maľba kúska papiera vodovými farbami stane vaším najlepším priateľom. Najprv musíte zvoliť, aký druh farby chcete použiť, a potom ho musíte správne naniesť. Existujú niektoré ďalšie veci, ako napríklad použitie správnych štetcov a vyvíjanie správneho tlaku pri maľovaní. Potom je tu finiš s dobrým suchým časom. Je to len niekoľko krokov, ktoré je potrebné vykonať skôr, ako začnete maľovať kúsok papiera.

V obchodoch alebo online obchodoch je k dispozícii veľa rôznych druhov akvarelov. Niektoré z nich sú akrylové, temperové, olejové farby, kvaš a iné. Možno budete chcieť vyskúšať rôzne druhy akvarelov, aby ste zistili, ktorý z nich najviac vyhovuje vášmu vkusu. Ak vám nie je príjemné miešať rôzne farby dokopy, vždy môžete siahnuť po jednofarebnom akvarele.

Pri výbere typu farby, ktorá sa má použiť, by ste mali vziať do úvahy jej pevnosť a koľko stojí. Silný náter vydrží dlhšie ako slabší. Preto umelci väčšinou idú po dražších a silnejších farbách. Zvyčajne ich kupujú v menšom množstve, pretože sú drahšie. Ak chcete iba veľmi často používať akvarely, nemusíte kupovať výraznú farbu. Ak ste amatérsky umelec, možno si budete chcieť kúpiť lacnejšiu, ale kvalitnú farbu, aby ste v budúcnosti ušetrili nejaké peniaze za ďalšie veci.

Pri nanášaní farieb na svoju maľbu nezabudnite, že na ňu nebudete príliš tlačiť. Stačí vyvinúť správny tlak a požadovaná farba vyjde. Ak nanesiete príliš veľa, pokazí to celý obraz.

Okrem vody je ďalšou dôležitou vecou, ​​ktorá je potrebná na maľovanie vodovými farbami, dobrý suchý čas. Nemôžete jednoducho dokončiť maľovanie a nazvať to deň. Pred nanesením ďalších farieb na papier musíte nechať farbu, ktorú ste vložili na papier, zaschnúť. Vyhnete sa tak nežiaducemu miešaniu rôznych farieb a nakoniec by ste zničili svoje majstrovské dielo. Zvyčajná doba schnutia akvarelov je asi 6 až 8 hodín. To sa však môže líšiť v závislosti od druhu použitého papiera a množstva použitej farby.

Nech robíte čokoľvek, nepoužívajte na akvarely žiadny druh štetca. Používajte iba špeciálne štetce, ktoré sú vyrobené špeciálne pre akvarely. Tieto štetce sú zvyčajne jemné a držia menej farieb naraz. Hlavným účelom je zabrániť presakovaniu farby na druhú stranu papiera.

To sú len niektoré z najdôležitejších vecí, ktoré je potrebné urobiť pri maľovaní vodovými farbami. Ak ste v tomto druhu maľby začiatočníkom, je lepšie, ak začnete s jednoduchými vecami, ako sú kvety alebo zvieratá, skôr ako sa pustíte do zložitejších foriem umenia.

O akvareloch sa toho dá naučiť oveľa viac aj z kníh a z internetu. Existuje mnoho rôznych druhov tutoriálov, ktoré vám pomôžu zvládnuť tento druh umenia. Tak na čo čakáš? Len do toho a chyťte štetec a nový kúsok papiera a začnite maľovať!