ako na to?

Ako mať prehľad v oblečení bez komody?

Oblečenie možno rozdeliť do niekoľkých kategórií: oblečenie, doplnky, obuv a tašky. Existuje mnoho spôsobov, ako si usporiadať oblečenie bez komody. Môžete použiť skrinku alebo komodu; môžete použiť hromadu oblečenia; niektoré predmety môžete mať dokonca uložené v škatuliach alebo plastových nádobách. Existujú však určité veci, ktoré všetkým týmto metódam chýbajú.

Prvá vec, ktorú je potrebné urobiť, je usporiadať si oblečenie, aby sa nezamotalo. Ak nie ste opatrní, je veľmi ľahké zamotať sa oblečenie, keď sa ho pokúsite odložiť. Oblečenie má tendenciu hromadiť prach a nečistoty v priebehu času, čo im sťažuje udržanie čistoty. Aby ste sa vyhli týmto problémom, potrebujete spôsob, ako udržiavať svoje oblečenie vždy čisté a upravené. Tu sa hodí komoda.

Komoda je drevená krabica, zvyčajne vyrobená z tvrdého dreva alebo iného odolného materiálu, určená na uchytenie šiat, sukní a iných častí odevu. Prichádzajú v rôznych veľkostiach a tvaroch. Niektoré komody sú vyrobené špeciálne na ukladanie šiat, zatiaľ čo iné sú určené na ukladanie iných druhov oblečenia, ako sú obleky alebo košele. Väčšina komody má vo vnútri police, do ktorých sa zmestia rôzne druhy oblečenia a doplnkov.

Na trhu existuje veľa druhov komod. Najobľúbenejšie sú komoda a armoiry. Komody zvyčajne pozostávajú z troch alebo štyroch obdĺžnikových škatúľ, z ktorých jedna je naskladaná na druhú. Tieto škatule sú zvyčajne navzájom spojené tvárami alebo zásuvkami. Ak je komoda ponechaná otvorená, pripomína písmeno T.

Tradičný komoda je tvorená obdĺžnikovým blokom dreva, vo vnútri ktorého sú vytesané zásuvky. Každá zásuvka má v horných rohoch sadu úchytiek, ktoré sa používajú na jej vytiahnutie. V prednej časti zásuvky sú na oboch stranách dve ozdobné drevené čelné plochy. Tieto tváre slúžia výlučne na dekoráciu a neobsahujú žiadny iný účel. Často obsahujú detaily ako kvety, vzory alebo ľudské tváre. Čelá zásuviek sú zvyčajne veľmi zdobené a navrhnuté tak, aby upútali pozornosť.

Ak si chcete usporiadať oblečenie bez komody, mali by ste použiť organizéry do zásuviek, ktoré nájdete ľahko v obchodoch s domácim tovarom. Môžete tiež použiť škatule alebo plastové koše na usporiadanie vecí. Než to urobíte, je však dôležité, aby ste si najskôr vytriedili všetko oblečenie.

Mali by ste začať so všetkými košeľami a triediť ich do stohu. Po zoradení všetkých košieľ by ste ich mali zladiť podľa veľkosti a typu. Ak sú na niektorej z košieľ škvrny, mali by byť umiestnené na samostatnej kôpke, aby sa dali samostatne prať.

Ďalej prejdite na nohavice a iné spodné časti. Pred rozdelením podľa veľkosti ich budete chcieť tiež roztriediť podľa typu (nohavice, rifle atď.). Všetky nohavice, ktoré sa musia opraviť, by sa mali samy umiestniť na hromadu.

Po vytriedení všetkého oblečenia je čas začať ho ukladať do zásuviek, škatúľ alebo plastových košov. Začnite košeľami a najskôr ich vložte do organizérov zásuviek. Keď sú všetky organizéry košele naplnené, začnite do organizérov zásuviek vkladať nohavice. Menšie časti odevu, ako sú ponožky a spodná bielizeň, vždy ukladajte ako posledné. Zvyčajne sú umiestnené v menších škatuliach alebo plastových nádobách, pretože nevyžadujú miesto v zásuvke.

Triedenie oblečenia a jeho vkladanie do zásuviek zabráni dezorganizácii oblečenia. Oblečenie, ktoré nie je správne usporiadané, sa pravdepodobne poškodí z dôvodu nedostatočnej starostlivosti. Ak budete mať svoje oblečenie v komode, tiež vám uľahčí hľadanie oblečenia, ktoré chcete ráno nosiť.

Po dokončení triedenia a usporiadania oblečenia prejdite na topánky. Napriek všeobecnej viere by ste nemali mať vo svojej skrini všetky topánky na jednej hromade. V každom okamihu by ste mali mať na voľnom priestranstve iba 2 – 3 páry topánok. Zvyšok by mal byť uložený v škatuliach alebo plastových nádobách. To ich zabráni poškriabaniu, poškriabaniu alebo inak poškodeniu a udržia ich čistotu. Ak máte viac párov topánok, ako sa vám do komody zmestí, môžete si kúpiť sadu poličiek na topánky, na ktoré si ich môžete odložiť. Tieto police nájdete vo väčšine obchodov s domácimi potrebami alebo v super obchodoch, ako napríklad Wal-mart.

Po roztriedení všetkého oblečenia a topánok a ich uložení do zásuviek alebo škatúľ vám zostáva už len usporiadať posteľnú bielizeň, ktorú máte. Vaše obliečky a obliečky na vankúše môžete vložiť do komody tak, ako boli vaše odevy, ale vaše pokrývky a podložky na matrac sa dajú uložiť efektívnejšie. Prekrývky možno vďaka ich konštantnému tvaru ľahko zložiť do škatúľ alebo plastových košov. Matracové podložky je možné zložiť a umiestniť na police alebo do zásuviek.

Ak máte v komode miesto navyše, môžete si umiestniť niekoľko vreckových kalendárov alebo post-it poznámok, na ktorých sú napísané dôležité dátumy. Týmto spôsobom budete vždy schopní sledovať narodeniny, výročia a ďalšie dôležité udalosti.