ako na to?

Ako kŕmiť vtáky?

Krmítko pre vtáky zo sklenenej fľaše je jednoduchý spôsob, ako prilákať vtáky do vašej záhrady alebo na dvor. Môžete ho zavesiť na vetvu stromu, stĺpik plotu, stĺp atď. Vtáky milujú chladný vánok, keď lietajú vonku. Tiež im chutí jedlo, ktoré im poskytnete, v ich obľúbených jedlách, ako sú semená a hmyz. Ak máte malý dvor, môžete využiť kŕmidlo pre vtáky zo sklenenej fľaše. Tieto typy podávačov sa stavajú a udržiavajú veľmi ľahko.

Ako zostaviť kŕmidlo pre vtáky zo sklenených fliaš?

Prvá vec, ktorú je potrebné urobiť, je nákup niektorých materiálov. Potrebujete dva kusy dreva (jeden na základňu a jeden na vrch). Budete tiež potrebovať kúsok plastovej hadice. Existuje veľa rôznych veľkostí v rôznych farbách. Niektoré vopred pripravené si môžete kúpiť aj online.

Budete tiež potrebovať materiál z drôteného pletiva, ktorý sa používa na zakrytie vnútra fľaše. Niektorí ľudia radšej nepoužívajú tento typ materiálu, pretože to môže spôsobiť problémy, ak okolo fúka akýkoľvek druh vetra.

Je tiež potrebné malé množstvo cementu. Musíte sa ubezpečiť, že je zmes správne namiešaná, pretože musí tvrdo zaschnúť. Budete tiež potrebovať malý kúsok povrazu alebo povrázku, kladivo a klince.

Prvým krokom je vybudovanie základne. Uistite sa, že je pevná, pretože na ňu zavesíte celú váhu fľaše, takže musí byť schopná túto váhu zvládnuť. Nechajte drevo pritĺcť dohromady a uistite sa, že všetky rohy sú pevné a bezpečné.

Ďalším krokom je vytvorenie šnúrky alebo povrazu v hornej časti základne slučky. To vám umožní zavesiť ho na vetvu stromu alebo na niečo podobné.

Tretím krokom je vyvŕtanie šiestich otvorov v hornej časti základne. Na tieto miesta umiestnite nechty alebo háčiky, ktoré použijete na zavesenie fľaše.

Štvrtým krokom je vyplnenie základne pieskom alebo kameňmi. To mu dá väčšiu váhu a udrží ho stabilné.

Piatym krokom je položenie fľaše na vrch podstavca. Na dne fľaše budete musieť vyvŕtať šesť otvorov. To sa použije na umiestnenie klincov alebo háčikov do jeho vnútra.

Šiestym krokom je pripevnenie fľaše k základni zatĺkaním klincov cez otvory v základni do otvorov v spodnej časti fľaše. Chcete sa ubezpečiť, že je to veľmi bezpečné.

Siedmym krokom je odrezanie plastovej trubice tak, aby pevne zapadla do fľaše.

Ôsmym krokom je položenie drôteného pletiva na dno fľaše predtým, ako ju naplníte vtáčím semenom. Navrchu ponechajte dostatok priestoru, pretože na vtáčie semeno budete musieť umiestniť viac pletiva a šnúrok.
Ďalším krokom je nasypanie piesku, kameňov alebo nečistôt do fľaše, kým nie je plná. Fľašu udržujte vyváženú. Nechcete, aby sa to prevrátilo.

Posledným krokom je umiestnenie sieťky a šnúrky, ktoré sa použijú na uchytenie vtáčieho semena na mieste vo vnútri fľaše. Uistite sa, že je bezpečne, ale nie pevne, aby sa vtáky mohli dostať dovnútra a jesť jedlo.