ako na to?,  Dom a Záhrada

Ako izolovať hotový strop v garáži?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je rozhodnúť sa, aký typ izolácie chcete použiť. Existuje niekoľko druhov izolácie, napríklad sklenené vlákno, minerálna vlna, penová doska a striekaná pena. Všetky možnosti majú svoje klady a zápory. Väčšina z nich sa inštaluje pomerne ľahko. Typ, ktorý si vyberiete, bude závisieť od situácie. Ak potrebujete ďalšie informácie o druhoch izolácie, navštívte našu webovú stránku.
Je oveľa jednoduchšie izolovať nový strop garáže ako ten súčasný. Ak máte novú stavbu, ideálny stav je súčasná stavba stropu a strechy. To vám umožní postaviť dokonale izolovaný strop.

Môžete tiež postaviť druhé poschodie a obsahovať priehľadný priestor na izoláciu.


Toto je tiež možnosť, ak práve pridávate garáž. To vám zjavne dáva viac výšky a priestoru na izoláciu. Ak chcete, môžete tiež postaviť steny, podlahu a strop.


Ak izolujete existujúci strop garáže, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je skontrolovať strop a steny. Ak sú steny drevené, budete ich musieť izolovať. Odporúčaná hodnota R pre stenu garáže je 13. To sa dá dosiahnuť správnou hrúbkou izolácie zo sklenených vlákien.


Okrem stien musíte izolovať strop. Odporúčaná hodnota R pre strop je 8,5. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je inštalácia 2 palcov izolácie z penovej dosky. Pomôže to aj pri znižovaní hluku.


Nakoniec budete musieť na oceľové nosníky nainštalovať tuhú izoláciu. Mala by existovať tuhá izolácia dosky s hrúbkou 1 inch palca. To poskytne hodnotu R 11.


Takto získate strop garáže s dostatočnou izoláciou a urobíte priestor pohodlnejším.


Ako izolovať hotový strop garáže?
Zateplenie hotového stropu garáže môže byť o niečo komplikovanejšie ako zateplenie nedokončeného. Tuhú izoláciu nemôžete ľahko nainštalovať na oceľové nosníky, pretože strop je už hotový.
Môžete to urobiť odstránením sadrokartónu v oblasti nad nosníkmi a namontovaním tuhej izolácie. Neskôr bude potrebná oprava sadrokartónu.
Druhou možnosťou je vybudovať falošný strop. Môžete si postaviť jedno z reziva 1 × 2 a nainštalovať preglejku nad trámy. Preglejka by mala mať hrúbku najmenej 5/8 palca.
Potom môžete po obvode trámov priskrutkovať rezivo 1 × 2. Tieto krokvy budú držať preglejku na danom mieste. Potom môžete izolovať medzi krokvami a preglejkou.
Na dosiahnutie požadovanej hodnoty R môžete použiť vatelín zo sklenených vlákien alebo penovú izoláciu. Potom môžete na preglejku nainštalovať sadrokartón. Celý proces nie je ľahký a vyžaduje určité skúsenosti s majstrami.


Zateplenie existujúceho alebo hotového stropu garáže je určite práca pre profesionála. Ak sa cítite nepríjemne pri práci, môžete si najať miestneho údržbára alebo stolára, aby to vykonali za vás.
Ak máte záujem o ďalšie informácie o izolácii stropov garáží, navštívte našu webovú stránku.
Ako izolovať hotový priestor na prechádzanie?
Izolovať hotový priestor na plazenie je tiež o niečo komplikovanejšie ako izolovať nedokončený. Musíte sa uistiť, že na stenách, podlahe a strope je vzduchová a vlhkostná bariéra. To zabráni úniku studeného vzduchu cez steny a úniku vody cez podlahu.


Ako izolovať nedokončený priestor na prechádzanie?


Izolovať nedokončený priestor na plazenie je oveľa jednoduchšie ako izolovať hotový. Neexistujú žiadne steny, podlahy alebo stropy, ktoré by ste sa mali obávať. To znamená, že celý exponovaný povrch môžete jednoducho izolovať tuhou penovou izoláciou.


Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať odťahový ventilátor do podlahy, aby ste sa uistili, že vzduch môže ľahko prechádzať v plazenom priestore. Predídete tak hromadeniu vlhkosti a množeniu plesní a iných alergénov. Tiež udrží vzduch čerstvý a bez zatuchnutého vzduchu.
Možno budete tiež chcieť viesť PVC rúrky pozdĺž plazivého priestoru pre vodu a odtokové potrubie. Týmto spôsobom môžete v budúcnosti ľahko získať prístup k týmto inštalatérskym funkciám.


Posledná vec, ktorú musíte urobiť, je pokryť zem vrstvou štrku. Je to tak, aby zem zostala suchá a bez blata, ak prší.


Ak chcete, môžete pre pohodlie položiť aj vrstvu preglejky. Existuje mnoho rôznych vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste izolovali a pripravili svoj prehľadávaný priestor. Všetko záleží na tom, čo s tým chcete robiť.
Ak máte záujem o ďalšie informácie o izolácii plazivého priestoru, navštívte našu webovú stránku.


Najlepší spôsob izolácie suterénu


Zateplenie suterénu je trochu iné ako zateplenie zvyšku domu. Je to tak preto, lebo vo väčšine suterénov preteká akýsi vodovod. To znamená, že pri izolácii suterénu musíte byť veľmi opatrní.