ako na to?

Ako hovoriť s priateľom o ochrane pri pohlavnom styku

Budeš sa rozprávať o antikoncepcii so svojím priateľom. Chcete, aby vedel, čo je pre vás oboch najlepšie, a on, aby ste vedeli, čo je pre neho najlepšie. Nie je však vždy ľahké presvedčiť sa navzájom, pretože na túto vec existuje veľa rôznych názorov. Niektoré veci môžu jednej osobe spôsobiť nepríjemné pocity, zatiaľ čo iná sa pri nich cíti príjemne.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je rozhodnúť sa, či použijete bariérovú metódu alebo nie. Bariérová metóda znamená, že pár počas sexuálnej aktivity používa kondómy. Napríklad pomocou zubných priehradiek (tenký kúsok plastu umiestnený nad vstupom do úst ženy) alebo bráníc (malé kúsky gumy zasunuté do jej krčka maternice). Tieto metódy zabraňujú otehotneniu, ale nechránia pred pohlavne prenosnými chorobami.

Non-bariéra metóda znamená, že pár nepoužíva žiadny druh bariéry. Napríklad sa počas sexuálnej aktivity nepoužívajú žiadne kondómy alebo priehradky na zuby. Ak sa rozhodnete pre bariérovú metódu, nebudete sa musieť báť otehotnieť, ani keď sa venujete nechráneným sexuálnym aktivitám. Táto možnosť je veľmi populárna medzi pármi, ktoré uprednostňujú príležitostné sexuálne vzťahy bez akýchkoľvek rizík.

Druhá vec, ktorú je potrebné zvážiť, je, ktorý deň v mesiaci je váš najplodnejší čas. To znamená, že máte najvyššiu šancu na otehotnenie počas intimity. Ak sa sexuálnej aktivite venujete, až keď k tomu dôjde, je menej pravdepodobné, že otehotniete. Toto je menej známa skutočnosť pre niektorých ľudí, ktorí dávajú prednosť nechránenej intimite, kedykoľvek majú chuť.

Mysleli ste na to a ste si istí, že váš priateľ bude počúvať, čo hovoríte. Teraz už len musíte zistiť najlepší spôsob, ako s ním o tejto téme hovoriť.

Porozprávajte sa so svojím priateľom o antikoncepcii

Existuje všeobecná mylná predstava, že do opatrení na zabránenie tehotenstva sú zapojené iba ženy. To nemôže byť ďalej od pravdy, pretože aj muži sa podieľajú na týchto druhoch rozhodnutí. S priateľom sa o tom môžete ešte porozprávať, aj keď sa nezdá, že by bol typ, ktorý by poslúchal. Spočiatku by mohol byť trochu prekvapený, ale myšlienke sa prispôsobí, pokiaľ ste obaja na jednej stránke s tým, čo chcete.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zvoliť si vhodný čas, keď sa s ním môžete rozprávať v súkromí. Povedzte mu, že je to pre vás veľmi dôležitá téma a že by ste s ním čoskoro chceli diskutovať. Možno si dokonca dohodnete termín, aby ste o ňom hovorili v najbližších dňoch.

Druhá vec, ktorú musíte urobiť, je zostaviť zoznam výhod a nevýhod bariérových metód a bezbariérových metód. Môžete tiež napísať svoje myšlienky na to, prečo sa v týchto témach cítite tak, ako sa cítite. Pomôže vám to usporiadať si myšlienky, aby ste ich mohli prezentovať jasným a logickým spôsobom.

Tretia vec, ktorú musíte urobiť, je uistiť sa, že s ním hovoríte, keď ste obaja pokojní. Ak sú emócie príliš vysoké, nemá zmysel o tejto téme diskutovať, pretože to povedie iba k hádke. Kedykoľvek s ním hovoríte, snažte sa zostať čo najpokojnejší, aj keď začne zvyšovať hlas.

Až príde deň, predstavte tému tým, že vy dvaja musíte diskutovať o niečom, čo je pre vás veľmi dôležité. Uistite sa, že rozumie tomu, že obidve vaše myšlienky a názory sú platné a že ho neposudzujete ani zďaleka.

Potom sa pokúste viesť túto tému tým, že sa ho opýtate, čo si myslí o bariérových metódach a bezbariérových metódach. Skôr ako prednesiete svoje vlastné nápady v tejto veci, porozprávajte sa s ním o tejto téme.

Teraz, keď máte k tejto téme jeho myšlienky, môžete začať prezentovať svoju myšlienku v tejto veci. Povedzte mu, že pre oba typy antikoncepcie existujú klady a zápory a že by ste ich mali ešte pred konečným rozhodnutím viac premyslieť.

Nezáleží na tom, či si je alebo nie je vedomý vašich možností kontroly pôrodnosti, pretože aj tak je to niečo, čo robíte v súkromí. Ak sa vás však začne pýtať, prečo to zrazu vymýšľate, pokojne mu povedzte, že by ste chceli, aby ste obaja boli s touto obavou na jednej strane.

Čo robiť, ak je váš priateľ proti tejto predstave

Ak je váš priateľ proti myšlienke antikoncepcie, máte dve možnosti. Môžete sa rozhodnúť urobiť to, čo hovorí, alebo sa môžete v tejto otázke postaviť.

Ak máte pocit, že s ním nemôžete argumentovať o svojom uhle pohľadu, možno budete chcieť zvážiť kompromis v tejto otázke. Na druhej strane, ak to cítite veľmi silno a ste pripravení bojovať za svoju voľbu, potom naozaj nie je veľa, čo môže urobiť, aby ste zmenili názor. Pripravte sa však na dôsledky svojho rozhodnutia.

Ak sa chystáte poslúchnuť svojho priateľa, musíte pochopiť, že to sa nedá vyjednať. V tejto otázke s ním nemá zmysel polemizovať, pretože sa už pre to rozhodol.