ako na to?

Ako držať krok s trendmi v kuchyni?

V tomto článku diskutujeme o trendoch v kuchyni 2021. Kuchynské skrinky sú najobľúbenejším nábytkom. V dnešnej dobe ich používajú takmer všetci majitelia domov. Tieto spotrebiče sa dnes v kuchyniach často vyskytujú. Väčšina z nás už mala doma tieto typy spotrebičov. Už však nie sú veľmi bežné kvôli vysokej cene a obmedzenej dostupnosti.

Veríme, že je lepšie držať ich z dohľadu, aby sa nepoškodili. Ak sa poškodia, nedá sa s tým urobiť veľa, pretože ich výmena stojí peniaze. Ak teda chcete ušetriť nejaké peniaze, mali by ste zvážiť nákup novej chladničky. Môžete dokonca nahradiť mikrovlnnú rúru digitálnym modelom namiesto starých analógových modelov.

To isté platí aj pre ďalšie predmety, ako sú umývačky riadu a chladničky. Ak potrebujete niečo, čo nevyžaduje žiadnu údržbu, pravdepodobne si namiesto upgradovania na drahší model kúpite lacnejší model.

V súčasnosti je k dispozícii veľa rôznych štýlov kuchynských skriniek. Niektoré z nich vyzerajú pekne pekne, zatiaľ čo iné vyzerajú jednoducho škaredo. Pre každý typ skrinky sú tiež k dispozícii rôzne veľkosti. Môžete si napríklad vybrať medzi malými a strednými skrinkami podľa toho, koľko miesta máte vo svojom dome alebo byte.

Väčšina ľudí uprednostňuje nákup nových drevených skriniek, pretože sú lacnejšie a odolnejšie ako iné typy skriniek. Pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť nové skrinky, potom rovnako dobre fungujú aj použité. Na výber je veľa rôznych modelov a farieb. Najťažšou časťou je skutočne nájsť použité v dobrom stave, pretože nie všetky sa oplatí kúpiť.

Trendy v kuchyni, ktorých sa nemôžeme nabažiť:

Kuchyňa je epicentrom činnosti v domácnosti, miestom na zhromažďovanie a varením a pečením. Estetika je dôležitá, pokiaľ ide o váš priestor na varenie a o to, čo sa do neho týka, a preto sú trendy kabinetu dôležité. Pretože kuchyne majú všetky tvary a veľkosti, máte k dispozícii rôzne typy skriniek, ktoré zodpovedajú vašim potrebám.

Typy kuchynských skriniek

Základné skrinky: Jedná sa o najväčšie skrinky, ktoré zvyčajne sedia na podlahe. Spravidla sa v nich nachádzajú predmety, ako sú riad, sklo a stolové jedlá. Štýly sa môžu pohybovať od vysokých a úzkych až po široké a krátke, aby sa do nich zmestil akýkoľvek priestor.

Nástenné skrinky: Jedná sa o menšie skrinky, ktoré sú pripevnené smerom k stene. Otvorená strana má dvere pre ďalšie skladovanie a funguje dobre v stiesnených priestoroch alebo vedľa okna.

Horné skrinky: Jedná sa o vysoké a úzke skrinky, ktoré zvyčajne sedia na doske nad sporákom alebo umývadlom. Spravidla sa v nich nachádzajú predmety ako servírovacie taniere, riad a stolové prádlo.

Existujú aj špecializované typy skriniek, ako sú plátenné skrinky na ďalšie skladovanie a vystavenie, boxy na chlieb, vďaka ktorým bude váš chlieb čerstvý, a porcelánové skrinky na uskladnenie vašich vynikajúcich jedál a servírovanie.

Skrinky sa dodávajú v širokej škále farieb a materiálov. Drevené skrinky sú stále populárne, ale dodávajú sa v rôznych druhoch, ako sú dub, javor, buk, hikor a čerešňa. Medzi ďalšie typy materiálov, ktoré môžete získať, patrí kov, sklolaminát alebo kompozitné materiály. Pokiaľ ide o farby, máte neobmedzené možnosti s rôznymi moridlami, maľbami a výtlačkami. Pre klasický kuchynský vzhľad si môžete dokonca kúpiť sklenené dvere.

Aké sú najnovšie trendy v kuchynských skrinkách?

Ak chcete prerobiť kuchyňu alebo chcete len vylepšiť niektoré svoje skrinky, môžete využiť niekoľko trendov v oblasti skriniek. Od klasických a elegantných až po odvážne a moderné existuje štýl, ktorý bude pracovať s dizajnom vašej kuchyne. Zvážte svoje usporiadanie kuchyne, veľkosť vašej kuchyne a to, čo budete ukladať do svojich skriniek, keď vyberáte nové.

Čisté a ostré: Tieto kuchyne majú moderný štýl s čistými líniami a bez množstva ďalších detailov. Farby sú zvyčajne svetlé s bielymi, sivými alebo čiernymi skrinkami. Ozdobné detaily sú obmedzené na minimum a textúra je zvyčajne viditeľná iba na doskách. Tento štýl funguje dobre v malých a stredne veľkých kuchyniach.

Eklektický: Tento štýl môže obsahovať mnoho ďalších štýlov, ale hlavný je francúzsky štát. Kombinuje prvky od krajiny cez tradičné až po moderné do jednej kuchyne. Používa veľa dekoratívnych farieb a detailov, ako sú lišty, medailóny a sklenené vložky. Pre malé kuchyne to zvyčajne nie je dobrý štýl kvôli zložitým detailom.

Starý svet: Tento štýl je tradičnejší a obsahuje veľa dizajnových prvkov nájdených v starodávnych kuchyniach. Používa veľa sýtych farieb a dekoratívnych detailov, ako je reliéfna alebo neobvyklá lišta, dlaždice a podrobný hardvér. Zvykne pracovať najlepšie vo veľkých kuchyniach s veľkým priestorom.

Je to iba niekoľko najnovších dostupných štýlov kuchynských skriniek. Niektoré ďalšie typy, do ktorých sa môžete pozrieť, sú moderné, prechodné a námorné.